Kaymakamlıklardan Sevindiren Haber! Başvuruda Bulunan Herkese Nakit Para Ödemesi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kaymakamlıklardan Sevindiren Haber! Başvuruda Bulunan Herkese Nakit Para Ödemesi

FİNANS

4 Şubat 2021 Perşembe 11:28:15

Son Güncelleme: 04/02/2021 11:27:28

Kaymakamlıklardan Sevindiren Haber! Başvuruda Bulunan Herkese Nakit Para Ödemesi

Devlet ihtiyaç sahibi bulunan vatandaşlara pandemi sürecinde de destek sağlıyor. Zor durumda bulunan maddi sıkıntılar yaşayan vatandaşlara para yardımı sağlayan kurumlardan bir tanesi de kaymakamlıklardır. Bu para destekleri kaymakamlıklar bünyesinde bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafınca yapılmaktadır. Bu yardımlar özellikle de pandemi sürecinde pek çok aileye derin bir nefes aldırdı.

Bu destekler özellikle pandemi sürecinde pek çok aileye kolaylık sağlıyor. Bu yardımlardan faydalanmak isteyen kişilerin mevzuatta bulunan şartlara ve bütün başvuru koşullara uymaları gerekiyor. Daha önceden pek çok erzak ve nakit desteği sağlayan kaymakamlıklar, başvurusu onaylanan vatandaşlara, ailelere destek sağlıyor. 2020 senesi kaymakamlık yardımı hız kesmeden sürüyor. Aslında kaymakamlık olarak sağlandığı bilinen para yardımı kaymakamlıklar kapsamında bulunan ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından gerçekleştirilmektedir.

Bu kurumlar bireylerin ihtiyaç sahibi olmaları halinde nakit para desteği gerçekleştiriyor. Vatandaşların ihtiyaç sahibi olduklarının tespiti ise SYDV’ler tarafından yapılıyor.

Kaymakamlık Para Desteği Başvuru Koşulları

Kaymakamlık yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar için sağlanması gereken koşullar belirtiliyor. Aşağıda bulunan koşulların yerine getirilmesi halinde vatandaşlar kaymakamlık para desteğinden yararlanabilir.

– T.C. Vatandaşı olmak,
– Muhtarlıktan fakirlik (muhtaçlık) belgesi almak,
– Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından gerçekleştirilecek olan gelir testi sonucunda uygun bulunmak,
– Sosyal yardımlar çerçevesinde aynı anda farklı bir destekten yararlanılmaması gerekiyor.

Kaymakamlık Para Desteği Başvurusu Yapmak

Kaymakamlık yardım desteği için başvuruda bulunacak olan kişiler başvurularını bizzat yapacaklar. Kendi kaymakamlıklarına gidecek olan bireyler orada bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına ulaşacak. Sonrasında vatandaşlar bu vakıflara yardım parası başvurusu yapacaklarını bildirecek. Hangi durum için yardım parası talebinde bulunacaksa onu bildirecek. Sonrasında bu vakıflar üzerinden başvuru formu dolduracak olan kişiler kurum tarafınca istenen diğer evrakları toplayacak. Bütün evrakları toplayan vatandaşlar başvurularını tamamlamış olacak.

Kaymakamlık Para Yardımı Sorgulaması Yapmak

https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş gerçekleştirilmelidir. Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan giriş yap butonu tıklanarak sayfaya giriş yapılmalıdır. İşleme devam edebilmek için kimlik doğrulamasının tamamlanması gerekmektedir. Bu doğrulama için e-Devlet şifresi, mobil imza, elektronik imza, T.C. kimlik kartı ya da internet bankacılığı ile kimlik doğrulaması gerçekleştirilebiliyor. E-devlet şifresi ile giriş yapacak olan kişilerin e-Devlet şifreleri yoksa eğer PTT şubelerinden belirli bir ücret karşılığında bu şifre temin edilebilmektedir.

Sisteme giriş yaptıktan sonra e-Hizmetler listesinin içinden Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bulunuyor. Bu kurum ile gerçekleştirilecek işlemler listeleniyor. Bu işlemlerin içinden Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama butonu tıklanmalıdır. Ardından açılan sayfadan alınan kaymakamlık para desteği görülebilmektedir.

Kira Yardım Ödemesi

Yoğun bir şekilde merak edilen yardımlardan bir taneside kira yardımı oluyor. Devletin gerçekleştirdiği yardımların Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yapıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı işlemi gerçekleştirmek için Kaymakamlıklardan destek almaktadır. Kaymakamlıklar ise Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları ile beraber çalışma yürüterek, kira yardımının sağlanacağı vatandaşlara ulaşarak kira yardımı almalarını sağlamaktadır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı