İŞKUR Annelere Aylık 2870 TL Ödüyor!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

İŞKUR Annelere Aylık 2870 TL Ödüyor!

FİNANS

14 Şubat 2021 Pazar 22:24:00

İŞKUR Annelere Aylık 2870 TL Ödüyor!

İŞKUR Annelere Aylık 2870 TL Ödüyor! Türkiye İş Kurumu iş arayanların ilk çaldıkları kapılardan biridir. Kurumda hemen herkese göre iş temin edilebilmektedir.

Bunun yanı sıra İŞKUR özel kurs tanımlamaları da gerçekleştirmektedir.

 • Meslek edinim kursları,
 • Mesleki yeterlilik kursları,
 • Bilgisayar öğrenim kursları olarak devam eden sistemler, kişilerin yeterliliklerini artırmaktadır.

Böylece vatandaşların istedikleri alanlarda iş bulmaları kolaylaşmaktadır. Son yıllarda kurum, evden çalışmak isteyenlere de özel iş tanımlamaları gerçekleştirmektedir. İŞKUR tarafından duyurusu gerçekleştirilen son haberler ise daha özeldir. Zira kurum, anneler için maaş bağlanacağına yönelik açıklamalarda bulunmuştur.

Kadınların İş Hayatında Devamlı Olmaları Hedefleniyor

Kadınların iş hayatında olması demek pek çok avantaj elde edilmesi demektir. Zira kadınlar gerek disiplinli çalışmaları ile gerekse farklı düşünce tarzları ile topluma yararlı olmaktadır. Çalışan kadınlara destek olunmasının nedenlerinden biri budur. Kadınların ekonomik özgürlüklerini ellerinde bulundurmaları da oldukça önemli detaylardandır. Buna karşın özellikle anne olan kadınlar;

 • Bebek bakımlarını kendileri gerçekleştirmek,
 • Bebek bakım masraflarının yüksek olması,
 • İstedikleri bakıcıları bulamamaları gibi nedenler yüzünden çalışma hayatından çekilmektedir.

Yapılan araştırmalarda kadınların yüksek çoğunluğunun bakıcı sıkıntısı yüzünden işlerini bıraktığını ortaya koymaktadır. Profesyonel bakıcı giderleri neredeyse temin edilen maaşlar kadar olduğu için kadınlar işlerine son vermeyi tercih etmektedir. İŞKUR hazırlamış olduğu proje sayesinde bu sorunu ortadan kaldıracaktır. Böylece iş hayatında kadınların devamlı olarak var olmaları sağlanmış olunacaktır.

İŞKUR Anneler İçin Ödeme Yapmayı Sürdürüyor

İŞKUR İşte Anne Projesi üzerinden çalışan anneler için aylık ek ödeme yapılmaktadır. Ödemelerin temin edilebilmesi için kadınların 0 – 15 yaş arasında çocukları bulunması gerekmektedir. Kurum tarafından yapılan ödemeler günlük tutarlar üzerinden belirlenmektedir. 2021 yılı içerisinde ödeme olarak verilecek tutar 95 TL olacak şekilde belirlenmiştir. Bu rakamın aylık hesaplanması ödemelerin 2870 TL’ye gelmesi demektir.

Ülkemizde iş imkanları aslında zannedildiğinden daha geniştir. Fakat özellikle kadınlar yeterlilik konusunda istenen belgelere sahip değillerdir. Buna ek olarak hayal edilen işlerle elde edilen işler farklı olabilmektedir. bu tür sorunların ortadan kalkması açısından İŞKUR kendi bünyesinde açıklanacak olan kursları temin etmektedir. Annelerin alacak olduğu maaşlar da kurslarla yakından ilişkilidir.

İŞKUR Anne Projesi’nde Detaylar

Merak edilen İŞKUR İşte Anne Proje Detayları annelerin hangi şartlara sahip olmaları gerektiğini netleştirmektedir. Öncelikle bu kapsamda 3 aylık ödeme yapılması planlanmaktadır. Ödemelerin 3 ay sonunda 8.610 TL olacağı hesaplanmıştır. Kadınların ödeme temin edebilmeleri için;

 • 0 ila 15 yaş arasında çocuklarının olması,
 • İŞKUR hizmet içi eğitim programlarına katılmaları,
 • İŞKUR meslek kurslarına katılmaları gerekmektedir.

Verilen kurslar kadınların hem kendilerini geliştirmelerine hem de maaş almalarına olanak tanıyacaktır. Üstelik işsiz olan kadınlar katılım sağladıkları meslek kursları sayesinde İŞKUR yönlendirmesinden iş de bulabileceklerdir. Tabi kurumda proje katılımında ek şartlar da belirlenmiştir.

Kimler Anne Projesi’ne Dahil Olabilir?

Kadınlar için İŞKUR maaşı alabilmenin şartları resmi internet sitesi üzerinden duyurulmuştur. Çalışmak isteyen annelerin maaş alabilmeleri için;

 • İŞKUR bünyesinde kayıtlı işsiz olmaları,
 • Başvuru tarihinden önce üç aylık süre içerisinde işveren çalışanı olmamaları,
 • İşbaşı eğitim programları için başvuru yapmaları,
 • Emekli olmamaları,
 • İşverenin 1.ya da 2.derece yakını olmamaları,
 • İşverenin eşi olmamaları gerekmektedir.

Şartlar arasında başvuru tarihinden önceki bir aya da bakılmaktadır. Son bir ay içerisinde emeklilik ya da malullük prim ödemesi yapanlar da projeye dahil edilmemektedir. Bunların haricinde kalan kadınlar başvurularının değerlendirilmesinden sonra proje kapsamına alınmaktadır. Kurum, sisteminde kayıtlı olan kadınlar için bu ya da farklı duyuruları kısa mesajla bildirmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı