Her Aileye 500-900 TL Arasında Destek Ödemesi Yapılıyor! Başvurular Nereden Ve Nasıl Gerçekleştirilir
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Her Aileye 500-900 TL Arasında Destek Ödemesi Yapılıyor! Başvurular Nereden Ve Nasıl Gerçekleştirilir

FİNANS

11 Şubat 2021 Perşembe 17:33:32

Son Güncelleme: 11/02/2021 17:34:24

Her Aileye 500-900 TL Arasında Destek Ödemesi Yapılıyor! Başvurular Nereden Ve Nasıl Gerçekleştirilir

Kaymakamlıklar bireylerin pek çok alanda gereksinim sahibi olduklarının tespiti halinde destekler sağlıyor. Hastalanan, kendi bakımını yapamayacak durumda olan, yaşlı, bakıma muhtaç, dul ve öksüz durumda bulunan sosyal teminatı olmayan, parasal sıkıntılar yaşayan, mağdur olan vatandaşların ihtiyaçları kaymakamlıklar tarafından karşılanmaktadır. Bu kurumlar vatandaşların gereksinim sahibi bulunmaları halinde nakit para desteği sağlamaktadır.

Vatandaşların ihtiyaç sahibi olduklarının tespit süreci ise SYDV’ler tarafından incelenmektedir. 2021 senesinde kaymakamlık yardımları içerisinde nakit para desteği de bulunuyor. Kaymakamlıklara yardım parası için başvurularını tamamlayan kişiler için inceleme süreci başlıyor. Bu süreçte gelir durumu, gayrimenkul taşınmaz mal durumu incelemesi yapılır. İncelemeler neticesinde yardım alınmasına uygun bir durum tespit edilmezse başvurular kabul edilmektedir.

Başvurular için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’nden gereken belgeleri ve başvuru formunu alarak doldurmalısınız. Sonrasında kaymakamlıkta sosyal yardımlaşma bürosuna müracaat ederek başvurunuzu tamamlamalısınız.

Ailelere 500-900 TL Arasında Destek Ödemesi Sağlanıyor

özellikle işten çıkarmalar ve kısıtlı bulunan birikimin koronavirüs salgını sürecinde kullanılması ile aileler mağdur oluyor. Bu durumda bulunan ailelere destek olmak için devlet tarafından yardımlar sunuluyor. Anaokulu, ilkokul, lise ya da üniversite ayrımına bakılmaksızın ihtiyacı bulunan vatandaşlar bu yardıma başvuru yapabiliyor. Daha önceden evlenen kişilere ve evde hastası bulunan vatandaşlara gerçekleştirilen ödemelerden sonra, devlet şimdi de durumu olmayan çocuksuz ailelere ve çocuklarını okutmaya çalışan dar gelirli ailelere destek sağlıyor.

Bu kriterlere uyan vatandaşlar verilecek olan 500 ile 900 TL arasında nakit desteğinden faydalanabilecek. Siz de eğer belirlenen şartlara uygunsanız yardım için gereken evrakları ve formu alarak kaymakamlıklardan başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Başvurular Nasıl Gerçekleştirilir?

Kaymakamlıklar tarafından gerçekleştirilen yardım parası için başvuruda bulunacak olan bireyler başvurularını şahsen yapacaklar. Öncelikle kendi kaymakamlıklarına müracaat edecek olan bireyler, orada bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına gidecekler. Sonrasında bu vakıflara yardım parası için başvuru yapacaklar. Hangi durum için para yardımı talep ediyorlarsa bunu bildirecekler. Sonrasında ise bu vakıflar üzerinden başvuru formunu dolduracak olan kişiler kurum tarafından istenen diğer evrakları birleştirecekler. Bütün evrakları bir araya getiren vatandaşlar başvurularını tamamlamış olacaklar.

Yardım Parası Başvuru Onayı Almak!

Kaymakamlıklara yardım parası için başvurularını tamamlamış olan kişiler için bir inceleme süreci başlatılır. Bu süreçte gelir durumu, gayrimenkul taşınmaz mal durumu incelemesi yapılır. İncelemeler neticesinde yardım alınmasına uygun olan bir durum söz konusu değilse başvurular kabul edilmektedir.

Ödemeler Düzenli Bir Şekilde Gerçekleşecek

Başvurular için, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürlüğü’nden gereken belgeleri ve başvuru formunu almanız gerekiyor. Sonrasında Kaymakamlıkta Sosyal Yardımlaşma bürosuna müracaat ederek başvurularınızı tamamlayabilirsiniz. Başvurusu onay alan vatandaşlar ödemelerini her ay düzenli bir şekilde almaktadır. Kaymakamlık aracılığıyla gerçekleştirilen bu yardımlar içerisinde, yakacak ve barınma yardımları da bulunuyor. Ayrıca üniversite öğrenimi görmek için hak kazanan öğrencilere de yardımlar sağlanıyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı