Emekliler Sonunda Nefes Alacak! Emekli Maaşları 355 TL Artıyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Emekliler Sonunda Nefes Alacak! Emekli Maaşları 355 TL Artıyor

FİNANS

31 Ocak 2021 Pazar 23:39:42

Emekliler Sonunda Nefes Alacak! Emekli Maaşları 355 TL Artıyor

Emekli maaşlarına yeni yılın ilk ayında gelen zam müjdesinin ardından bir müjde daha geliyor! Emekliler bu sefer gerçekten nefes alacaklar! Son yıllarda çokça gündem olan emekli intibak zammıyla ilgili önemli gelişmeler yaşanıyor. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı intibak zammına çevrilmişken 2021 toplu sözleşme görüşmelerine intibak zammının da alınacağı iddiası gündeme bomba gibi düştü.

Memur emeklileri, 2021 yılı içerisinde maaş farklarına yönelik ek ödeme imkanı tanınmasını beklerken SSK ve Bağ-kurlular’da emekli intibak zammı için beklentilerini sürdürüyorlar. Emekli intibak zammı talebi hayata geçerse emekli maaşları 50 TL ila 355 TL arasında zamlanacak! Emekli intibak zammı ne zaman yasalaşacak? Tüm detaylarıyla birlikte haberimizde sizlerle…

Türkiye’deki milyonlarca emekliye müjde gibi haber! 2021 Toplu sözleşme görüşmelerinde emekli intibak zammı konusu da masada olacak. Milyonlarca emeklinin yıllardır beklediği emekli intibak düzenlemesi ile birlikte emeklilerin maaşlarının 50 TL ila 355 TL aralığında artış göstermesi bekleniyor. Bu yıl Memur emeklileri (Emekli sandığına tabi) için yapılacak toplu sözleşme görüşmelerinde intibak zammının da görüşülecek olması, tüm emeklileri heyecanlandırdı. SSK ve Bağkur emeklileri de uzunca bir süredir bekledikleri emekli intibak zammı ile ilgili detayları araştırmaya başladılar.

2021 yılında memur emekliler, kurum kaynaklı maaş farklarının giderilmesi için ek ödeme kararı alınmasını bekliyorlar. Aynı şekilde 2000 yılı sonrasında emekli olan SSK ve Bağkurlular da yapılacak intibak düzenlemesini merakla bekliyor. Emekli intibak düzenlemesiyle ilgili söz konusu talepler hayata geçecek olursa emekli maaşları 50 TL ila 355 TL aralığında artacak! Emekliler de hem 2021 Ocak ayı itibariyle gelen zam ve ardından şimdi intibak zammıyla nefes almış olacaklar.

Emekli Maaşlarına İntibak Zammı Müjdesi

Milyonlarca emekli vatandaş, intibak zammı ile ilgili gelişmeleri uzunca bir süredir bekliyor. SSK ve Bağkur emeklileri bu yıl Memur emeklilerini ilgilendiren toplu görüşmelerde ele alınacak intibak zammının kendileri açısından da geçerli olmasını istiyorlar.

Düşük Maaşlı Emekliye İlave Ödeme

Memur emeklisi olup kurum kaynaklı maaş farklarının giderilmesini bekleyen emekliler, talep hayata geçerse intibak zammı almış olacak. Memur-Sen’in masadaki talepleri arasında yer alan intibak düzenlemesi, şimdi hayata geçmeye çok daha yakın. Memur emeklileri için geçerli olacak intibak zammının SSK ve Bağkur emeklileri açısından da zam olarak yansıması bekleniyor.

Emekli Maaşlarında 355 TL Artış

Söz konusu intibak zammı talebi hayata geçer ve yasalaşırsa 2000 yılından sonra emekli olan SSK ve Bağkur emeklileri de 355 TL’ye kadar zam almış olacak. Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) de yaptığı basın açıklamalarıyla emeklilerin talebi olan intibak zammının bir an önce hayata geçirilmesi gerektiğini yineleyerek, mevcut pandemi şartlarında daha da zorlaşan yaşam şartları nedeniyle emeklilerin 50 TL ila 355 TL arasında intibak zammına bir önce kavuşmaları gerektiğini belirtiyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı