Devlet Destek Ödemesi İçin Uzun Kuyruklar Oluştu! Devlet Desteğinden Yararlanmak İsteyen Vatandaşlar ATM’lere Hücum Etti
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Devlet Destek Ödemesi İçin Uzun Kuyruklar Oluştu! Devlet Desteğinden Yararlanmak İsteyen Vatandaşlar ATM’lere Hücum Etti

FİNANS

15 Şubat 2021 Pazartesi 22:28:32

Son Güncelleme: 15/02/2021 22:29:04

Devlet Destek Ödemesi İçin Uzun Kuyruklar Oluştu! Devlet Desteğinden Yararlanmak İsteyen Vatandaşlar ATM’lere Hücum Etti

Kısa bire süre önce başvuruda bulunan herkesin yararlanabileceği şeklinde açıklanan destek ödemesi başlanması ile birlikte büyük bir talep oluştu. Devletin pandemi sürecinde maddi sıkıntılar yaşayan vatandaşlara yönelik olarak devlet tarafından yapılacağı açıklanan aylık 2709 TL’lik destek ödemesi ile birlikte ATM önlerinde uzunca kuyruklar oluştu.

Oluşan yoğunluk ile birlikte yeni bir açıklama daha yapıldı ve bu açıklama ile birlikte söz konusu devlet desteği ödemeleri için yenilerinin ilave edileceği açıklaması gerçekleştirildi.

Ekonomik sıkıntı yaşayan ve pandemi süreci ile birlikte ciddi bir kayıp yaşayan milyonlarca vatandaş için devletten yüksek destek ödemeleri gerçekleştiriliyor. Bu ödemeler kapsamında kısa bir süre önce açıklanan yeni devlet destek ödemesi ile başvuruda bulunan herkes 2709 TL ödeme alma imkanına sahip olabiliyor. Maddi açıdan sıkıntıda olan vatandaşlar, açıklanan devlet desteği ile aylık 2709 TL ödeme alabilme imkanına sahip olabilecek. Milyonlarca vatandaşın yararlanabileceği devlet ödemeleri arasında yaşlı aylığı ve engelli aylığı ile ilgili olarak ödemelerinde sürdürüldüğü belirtildi. Bu şekilde milyonlarca vatandaş devlette önemli bir destek alabilecek.

2021 Yılı Destek Ödemeleri 70 Milyar TL’ye Çıkacak

2020 yılı içerisinde daha önce 55 milyar TL ödeme yapılmıştı. 55 milyar TL’lik destek ödemesi limiti ayıran devlet, vatandaşın özellikle pandemi sürecinde düşen gelirleri ile birlikte girdiği maddi sıkıntıda destek alabilmeleri sağlıyor. 55 milyar TL olarak açıklanan devlet ödeneği limitinin 2020 ikinci 6 aylık periyodundaki enflasyon oranı verilerine göre arttırılması yönünde karar alındığı açıklandı.

Yeniden ödeme yapılmaya başlandığında çok daha fazla kişinin devlet nakit desteklerinden faydalanabilmesi de bu şekilde sağlanmış olacak. Buna göre enflasyon oranları baz alındığında yeni ödenek limitinin 69.5 milyar TL seviyesine çıkacağı bekleniyor.

Devlet tarafından sağlanan yaşlı aylığı ve engelli aylığı için başvuruda bulunan kişilerin mutlaka birinci dereceden veya ikinci dereceden yakın akraba olması zorunluluğu aranıyor. Yeni devlet ödeme paketinde evde bakım parası, 65 yaş üstü aylığı, engelli maaşı, GSS prim ödemesi, yetim aylığı, doğum parası ve dul aylığı olarak belirlendi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı