Detaylar Açıklandı! 461 TL Olacak
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Detaylar Açıklandı! 461 TL Olacak

FİNANS

6 Şubat 2021 Cumartesi 12:14:22

Detaylar Açıklandı! 461 TL Olacak

Virüs salgını sebebiyle zor durumda kalan vatandaşlar için yardım kampanyaları düzenleyen devlet emeklileri de unutmadı. Toplamda 461 TL’ye kadar yardım alabilecek olan emekliler bu haber karşısında sevindi. Türkiye emekliler derneği tarafından yapılan açıklamaya göre tüm emekli vatandaşlar bu yardım kampanyasına faydalanabilecek.

Devlet destekli olan bu yardım vatandaşların yüzünü güldürdü. Ülkemizde 5 milyon emekli bulunurken, tüm bu emeklilerin ek gelir olarak 461 TL yardım alacağı duyuruldu. Özellikle de geçtiğimiz yıl ülkemizi de etkisi altına alan korona virüs salgını sebebiyle birçok vatandaşımız ekonomik zorluklar altına girdi. Bu zorlu ekonomik şartlarda ödemelerini ve temel giderlerini karşılayamayan vatandaşlar olduğu gibi sadece emekli maaşıyla geçinmeye çalışan emekliler de zor şartlar altında kaldı.

Birçok konuda vatandaşının yanında olan Türkiye Cumhuriyeti devleti vatandaşlarına çeşitli yardım kampanyaları düzenlerken emeklileri de unutmadı. Bu yardım kampanyası kapsamında emekliler 461 TL ek gelir alma şansını elde etti. Bu 461 TL’lik yardım kampanyası emeklilik maaşı ile geçinmeye çalışan vatandaşlar için sevindirici oldu. Her yıl iki dönem şeklinde maaşlarına zam alan emekliler en son zammını Ocak ayı ile birlikte almışlardı. Yılın 6 aylık periyodunda belirlenen enflasyon artışına göre belirli oranlarda zam alan emekliler için 461 TL’lik yardım kampanyası düzenlendi.

Kimler 461 TL Yardım Alabilecek

Türkiye Emekliler Derneği eşliğinde meclisin gündemine taşınan yardım kampanyasından aileler faydalanabilecekler. Türkiye Emekliler Derneği ile birlikte Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının birlikte yürüttüğü kampanyada Bakan Selçuk bu kampanyanın covid-19 kapsamında gerçekleştirileceğini belirtti.

461 TL’lik yardım kampanyasının başlatılması için gerekli çalışmaların tamamlandığını ve onaya sunulacağını belirten Türkiye Emekliler Derneği başkanı bu yardım ile birlikte emekli vatandaşlarının geçimlerine katkıda bulunulacağını belirtti.

Kamu personeli danışma kurulunun toplanmasının ardından emekliye 461 TL destek kampanyasının görüşüleceği bildirildi. Kurulun ise yakın zamanlarda toplanması bekleniyor. Yapılacak olan yardım kampanyalarının kararları bu kurul tarafından alınmaktadır. Eğer kuruldan olumlu yanıt çıkması halinde bu karar sadece emeklileri değil tüm vatandaşları da kapsayacak. Bu sayede bütün vatandaşların ekonomik olarak zorluklarından kurtulması sağlanacak.

Aile yardımı alabilmeleri için kişilerin belirli şartları göz önünde bulundurularak değerlendirmeye alınması bekleniyor. Bu şartlar kapsamında emeklilerinde bu şartlara eklenmesi istenmektedir. Eski şartlarda çalışamayan ve ek geliri olmayan kişilerin bu yardım kampanyasından faydalandığını görmekteyiz. Bu gün istenilen ise emeklilerin çalışamayan eşleri ve çocuklarının da bu yardım kampanyası sürecinde değerlendirilmesi istenmektedir.

Emekliler tarafından belirtilen açıklamada hem asgari ücrete hem de emekli maaşlarına getirilen zammın beklenenin çok altında olması hanelerin geçim sıkıntısı çekmesine neden olmaktadır. Bu nedenden dolayı memurlar için geçerli olan 461 TL’lik ek aile yardımı emekliler içinde geçerli olması için başvuruda bulunuldu.

461 TL Olacak mı?

Daha öncesinde 376,83 TL olarak belirtilen ek aile yardımı 461 TL olacak mı? Bunun için gerekli çalışmaların başlatılması üzerine vatandaşlar merakla bu konu hakkında yapılacak olan açıklamaları beklemektedir. Ek aile yardımının yanı sıra memurlara ek çocuk sayısına göre de yardım yapılmaktadır. Buda çocuğun yaşına göre değişiklik göstermektedir. Çocuk 0-6 yaş aralığında ise 88,29 TL 6 yaşından büyükse 42,45 TL yardım ödemesi yapılıyordu. Bunun üzerine başvurunun onaylanması halinde 2 çocuğu bulunan ve eşi işsiz olan emekli vatandaşlar ayda 761,73 TL’ye kadar nakit para desteği alabilecekler. Bu çalışmaların devam edebilmesi için görüşmeler hala sürüyor. Yakın zamanda toplanacak olan kamu personeli danışma kurulundan çıkacak haber merakla bekleniyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı