Bu Ödemeyi Anında Alabilirsiniz! Bu Koşulları Sağlayanlara Faizsiz 150.000 TL Kredi Veriliyor! 84 Ay Vade İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bu Ödemeyi Anında Alabilirsiniz! Bu Koşulları Sağlayanlara Faizsiz 150.000 TL Kredi Veriliyor! 84 Ay Vade İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

FİNANS

12 Şubat 2021 Cuma 21:50:20

Bu Ödemeyi Anında Alabilirsiniz! Bu Koşulları Sağlayanlara Faizsiz 150.000 TL Kredi Veriliyor! 84 Ay Vade İle Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Faizsiz 150.000 TL kredi imkanı sunuluyor. Covid-19 salgını nedeniyle dalgalanan ekonomide devlet yardımları da önem kazanırken duyurulan paket çerçevesinde 84 ay vadeli olacak şekilde sıfır faiz oranıyla 150.000 TL kredi verilecek. ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ ismi verilen kampanya çerçevesinde binlerce vatandaş devletin verdiği faizsiz kredi desteğine yönelik ayrıntıları merak ediyor.

Başlatılan kampanya çerçevesinde devlet 81 şehir genelinde Tarım İl Müdürlükleri üzerinden başvuruda bulunarak 150.000 TL’ye varan faizsiz kredi desteğinden faydalandıracak. Faizsiz 150.000 TL kredi imkanının ayrıntılarını merak eden vatandaşlar konuya yönelik gündemde yaşanan gelişmeleri yakından takip ediyor. Proje başvuruları pek çok ilde sürüyor. Köyümde Yaşamk İçin Bir Sürü Nedenim Var adı verilen proje ile binlerce vatandaşa faizsiz 84 ay vade imkanı ile 150 bin TL faizsiz kredi verileceği belirtildi. Söz konusu bu projenin içeriğine ilişkin ise şu ifadeler gündeme geldi;

“Proje; kendi adına küçükbaş hayvan yetiştiriciliği gerçekleştiren ya da daha önceden yapmış olanlardan, işletmesinde 6-24 aylık dişi hayvan sayısının asgari 100 adete tamamlanması, kredi süresi boyunca (azami 7 sene) işletmesinde dişi küçükbaş (6-24 ay dişi) hayvan sayısının 100 baş altına inmemesi, banka tarafından üretici başına 150.000 TL kredi kullandırılmasını içermektedir. Proje çerçevesinde bulunan koyun ırkları, Kıvırcık, Karacabey Merinosu, Anadolu Merinosu, Orta Anadolu Merinosu ırkları olarak bilinmektedir.”

‘Köyde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var’ Başvuru Nasıl Yapılır?

Köyde yaşamak isteyenleri teşvik etmek adına başlatılan bu kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşların başvuruları 81 şehir genelinde yer alan Tarım Müdürlükleri şubeleri aracılığıyla kabul ediliyor. Söz konusu projeye başvuruda bulunmak için İl ve İlçelerde yer alan Tarım Müdürlüklerine müracaat etmeniz gerekmektedir.

150.000 TL Faizisz Kredi Kimlere Verilecek?

84 ay vade fırsatıyla verilecek olan 150.000 TL faizsiz kredi için istenen başvuru koşulları şu şekilde sıralanıyor:

– Başvuru tarihinden itibaren 18 yaşını tamamlamış olmak,
– Projenin başlangıç tarihinden itibaren faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor ya da daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olmak,
– İlk defa küçükbaş hayvancılık faaliyeti yapacak olan vatandaşlar Proje çerçevesinde değerlendirmeye alınmıyor. İşletme devir alarak başvuru yapmaları halinde de başvuruları kabul görmeyecektir.
– Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını 100 baş yapmalı ve Proje çerçevesinde kullanacağı Yatırım Kredisinin devamı boyunca Proje çerçevesindeki ırklara sahip olan dişi hayvan varlığını proje kapsamında edindiği hayvan sayısının 100 başın altına düşürmemelidir.
– İşletmenin yer aldığı bölgede ikamet ediyor olmak,
– Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve Proje çerçevesinde edineceği hayvanlarla bütün sürüsünü barındırma kapasitesi olan bir barınağa sahip olmalıdır.
– Faaliyet gösterdiği bölgede yer alan meralardan faydalanıyor olmalı kullanımına engel hali olmamalı ya da yıllık kaba yem ihtiyacının asgari %50’sini yetiştirme imkanı bulunmalıdır
.
Üreticinin projeye başvuru yapabilmesi için belirtilen 3 maddenin 1 tanesini sağlaması yeterli olmaktadır. İşte o 3 madde;

1- Üreticinin meradan faydalanması,
2- Yıllık kaba yem ihtiyacının %50’sini yetiştiriyor olması,
3- Üretici meradan faydalanıyor ve yıllık kaba yem ihtiyacının %50’sini yetiştiriyor olması

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı