Belediyeler Tarafından Maddi Yardım Desteği Veriliyor! 2021 Yılı Belediye Yardımlarına Nasıl Başvuru Yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Belediyeler Tarafından Maddi Yardım Desteği Veriliyor! 2021 Yılı Belediye Yardımlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

FİNANS

28 Ocak 2021 Perşembe 21:34:34

Belediyeler Tarafından Maddi Yardım Desteği Veriliyor! 2021 Yılı Belediye Yardımlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Devlet ihtiyaç sahibi vatandaşlara tüm hızıyla destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda para yardımı, gıda desteği, eğitim yardımı, sağlık desteği gerçekleştiriliyor. Özellikle de koronavirüs salgının olumsuz etkilerinin sürdüğü bu dönemde kurumlara gerçekleştirilen gerekli talimatlar sonucunda vatandaşlara destekler sunuluyor. İhtiyaç sahibi kişilre bağlı oldukları belediyelerin erzak desteği ve maddi desteğinden yararlanabiliyor.

Erzak yardımı belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi kimselere koliler şeklinde dağıtılacağı gibi kupon veya nakdi yardım şeklindede dağıtılabiliyor. Devlet vatandaşlarımıza bu sıkıntılı süreçte destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda para yardımı, gıda yardımı, erzak desteği, sağlık desteği ve maddi destek gibi imkanlar sağlıyor. Belirli koşullar yerine getirildikten sonra belediyeler ihtiyaç sahibi vatandaşlara destekler veriyor. Belediyeden belediyeye başvuru işlemlerinin adımları değişiyor. Bazı belediyeler başvuruları telefonla bazıları da şahsen görüşmeyle alınıyor.

Belediyeler Tarafından Gerçekleştirilen Yardımlara Başvurmak

Belediyeden belediyeye başvuru işlem aşamaları farklılık göstermektedir. Bazı belediyeler başvuruları telefon üzerinden alırken bazıları da bizzat görüşmeyle almaktadır. Bu sebepten dolayı bağlı olduğunuz belediyeye giderek konuya yönelik detayları öğrenebilirsiniz.

Belediyelerin Sağladığı Yardımlardan Faydalanmak İçin Gereken Belgeler

Belediyelerin sunduğu nakdi yardımdan faydalanmak erzak yardımı almaktan daha zordur. Çünkü vatandaşlar ihtiyaç sahibi olduğunu ispatlamak zorundadır. Nakdi yardım almak isteyen vatandaşlar için gereken belgeler şu şekildedir:

– T.C. Kimlik numaranızın bulunduğu kimlik belgeniz,
– Yardım dilekçesi,
– Sağlık provizyon aktivasyon belgesi, (Bu belge SGK’dan alınmaktadır. Bu belgenin istenmesinin nedeni ise, kişinin çalışıp çalışmadığını öğrenmektir.)
– Muhtarlıktan alınan ikametgah belgesi,
– Üzerine kayıtlı bir araç bulunmadığına dair belge,

Bunlar dışında belediyeye başvuruda bulunmadan önce gereken evraklar konusunda daha net bir bilgi elde etmelisiniz. Çünkü belediyeden belediyeye istenen belgeler değişiklik gösterebilir.

Erzak Yardımı Başvurusu İçin Gereken Belgeler

Belediyelerin sunduğu erzak yardımından yararlanmak isteyen vatandaşlar için belirli bazı koşullar mevcuttur. Erzak yardımndan faydalanmak isteyen vatandaşların yapacakları başvuruda gerekli o zaman belgeler şu şekildedir;

– Nüfus cüzdanı fotokopisi,
– Dilekçe,
– Muhtaçlık Belgesi (Muhtarlıklardan alınmaktadır.)

Ayrıca belediyeden belediyeye istenen belgelerde farklılık olabilir. Bu sebepten dolayı başvuru yapmadan önce belediyelerden detayları öğrenmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda erzak yardımı belediyeler tarafından ihtiyaç sahibi kişilere koliler şeklinde dağıtılabileceği gibi kupon veya nakdi yardım şeklinde de gerçekleştirilebilir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı