Bankalardan Kıyasıya Mevduat Faizi Yarışı! 30 Bin TL'nin 32 Günlük Faizi Ne Kadar? Faiz Kazanç Tablosu
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bankalardan Kıyasıya Mevduat Faizi Yarışı! 30 Bin TL’nin 32 Günlük Faizi Ne Kadar? Faiz Kazanç Tablosu

FİNANS

7 Şubat 2021 Pazar 22:32:11

Bankalardan Kıyasıya Mevduat Faizi Yarışı! 30 Bin TL’nin 32 Günlük Faizi Ne Kadar? Faiz Kazanç Tablosu

Son dakika bankalardan kıyasıya mevduat rekabeti başladı. Merkez Bankası tarafından atılan parasal sıkılaşmaya yönelik adımlar en fazla bankada parası olan bireyleri sevindirdi. Bankada parası bulunan bireyler için bankaların vadeli faizleri arttı. 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları kişilerin en fazla araştırdığı konular arasında. Bankada toplu parası bulunanlar konuya yönelik ayrıntıları merak ediyor.

Vadeli mevduat hesabı ile kazanç sağlamanın en büyük avantajı da risk içermemesi. Paranızı vadeye bırakırken vade sonunda elinize ne kadar para geçeceğinide öğreniyorsunuz. Nakit parasını 32 günlük vadeli mevduat hesabına yatıracak olan bireyler için sunulan faiz oranları revize edildi. Bankalar arası mevduat faizi yarışı başladı, bankada parası olan bireyleri sevindiren gelişmeler yaşandı. Birikimini bankada tutan kişiler için 32 günlük vadeli mevduat hesabı faiz oranları büyük bir hız ile yükseldi. Bankaların faiz oranlarında değişiklik yapması, bankada parası bulunan kişileri farklı yatırım kanallarını araştırmalarına yol açtı. Bazı yatırım fonlarının risk içermemesi ve sabit bir faiz getirisinin bulunması vatandaşın ilgisini çekti.

30.000 TL Birikimi Bulunan Birey 32 Günlük Faizle Kaç TL Kazanç Sağlar?

Fibabanka 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Ocak ayı Faiz Oranı: %17.00 olarak işliyor.
CepteTeb Marifetli 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Ocak ayı Faiz Oranı: %17.50 olarak işliyor.
ING Bank Turuncu Hesap 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Ocak ayı Faiz Oranı: %18.00 olarak işliyor.
Alternatif Bank VOV Mevduat Hesabı 32 Günlük Vadeli Mevduat Hesabı Ocak ayı Faiz Oranı: %17.75 olarak işliyor.

Vadeli Mevduat Hesabı Ayrıntıları

Vadeli mevduat hesabı ile kazanç sağlamanın en büyük avantajı riskinin bulunmaması. Paranızı vadeye bırakırken vade sonunda ne kadar kazanç sağlayacağınızıda öğrenirsiniz. Risk almak istemeyen bir yatırımcı iseniz vadeli mevduat hesabı sizin için en uygun yatırım aracıdır.

Mevduat Faiz Oranları

Vadeli mevduat faiz oranları bankadan bankaya farklılık göstermektedir. Bu oranlar belli olduğu ve hesaplama yapma şansınız bulunduğu için vade sonunda, bankanın sağladığı faiz oranına göre, elinize ne kadar faiz getirisi geçeceğini de öğrenebilirsiniz.

Vade Fırsatları

Her bankanın uyguladığı vade birbirinden farklı olmaktadır. Ancak genel itibarıyla 1 aylık, 6 aylık ve 1 senelik vadeler uygulanıyor. Her vadenin kendine özgü bir faiz oranı bulunabilir. Bazı bankalar gün üstünden de vade belirliyor.

Vadeli Mevduat Hesabında Stopaj Kesintisi Nedir?

Vadeli mevduat hesabı ile sağladığınız kazançtan %15’e kadar stopaj alınıyor. Buna kazancınız üstünden verdiğiniz gelir vergisi adı da koyulabilir. Kesilen bu stopaj devlete ödeniyor. Stopaj oranı vadeye göre farklılık gösteriyor. Vade süresi uzadıkça stopaj oranı da düşüyor.

Mevduatta Faiz %18’e Arttı!

TCMB’nin geçtiğimiz ay duyurduğu faiz artırımı sonrasında %16-16,5’leri gören mevduat faizleri 14 Aralık tarihinden itibaren %18’e arttı. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) geçtiğimiz ay politika faizini %15’e çıkarmasından sonra %15 düzeylerinden %16-16.5’lara kadar artan mevduat faizlerinde yükseliş devam ediyor. Bloomberg HT’ye konuşan üç üst düzey bankacı, 14 Aralık Pazartesi gününden itibaren mevduatta %18 düzeylerine gelindiğini kaydetti. Bu sayede mevduat faizlerinde son bir ay içerisinde 3 puanlık bir yükseliş meydana geldi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı