Bankadan Kredi Çeken ve Ödeyemeyenler İçin Beklenen Müjde geldi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bankadan Kredi Çeken ve Ödeyemeyenler İçin Beklenen Müjde geldi

FİNANS

15 Şubat 2021 Pazartesi 22:29:37

Son Güncelleme: 15/02/2021 22:29:34

Bankadan Kredi Çeken ve Ödeyemeyenler İçin Beklenen Müjde geldi

Bazı bankalar tarafından kredi borçlularını sevindiren haber geldi. Milyonlarca vatandaş, bankaların sunduğu düşük faizli kredi kampanyaları ile zorlu pandemi sürecinden ekonomik olarak daha rahat bir şekilde geçiş gerçekleştirebiliyor. Pandemi döneminde bankalar tarafından alınan kararlar ile birlikte kredi faiz oranı indirimi sağlandı. Bu indirim ile vatandaşların tüm ihtiyaçları doğrultusunda farklı kredi kampanyalarından çok daha uygun koşullarda yararlanabilmeleri sağlanıyor.

Korona virüs salgını nedeni ile tüm sektörlerde yaşanan nakit akışı durgunluğu ticaret dünyasında çok ciddi sıkıntılara neden oluyor. Dünyanın her yerinde ticaretin durgunluk yaşamasına neden olan korona virüs salgınında Türkiye önemli kaynakları ile ekonomik açıdan en hafif şekilde bu zorlu süreçten geçiyor. Bu çerçevede hem devlet hem de bankalar tarafından ticarete sağlanan kaynaklar, oldukça önemli bir hareketliliğin yakalanmasına yardımcı oluyor. Bankalar tarafından sunulan konut kredisi, taşıt kredisi ve daha pek çok farklı kredi destek paketi sayesinde ticarette hareketliliğin sağlanması ve ülke ekonomisinin büyümesi sağlanıyor. Bu kapsamda bankalar tarafından yapılan kredi faiz oranı indirimleri ise vatandaşın, esnafın ve iş dünyasının çok daha uygun koşullarda kredi kullanımı gerçekleştirebilmesine yardımcı oluyor.

Kredi Faiz Oranlarında Büyük Artış

Pandemi döneminde vatandaşa  ve işletmelere destek sağlamak amacı ile bankalar tarafından kredi faiz oranlarında indirimler gerçekleştirilmişti. Çok uygun koşullarda kredi kullanan vatandaşlar ve işletmeler, pandemi ve pandemi yasaklarının getirmiş olduğu ekonomik durgunluktan en hafif şekilde etkilenerek, süreci atlatabilmişti. 6 ay ve 12 ay gibi uzun ödemesiz kredi kampanyaları düzenleyen bankaların bu süreçteki düşük faiz oranları da çok avantajlı kredi kullanımı imkanı vermişti. Ancak hem bu ödemesiz dönemin sona ermesi hem de kampanyaların tamamlanması ile birlikte bankaların güncel faiz oranları için yeni güncelleme gerçekleştirildi. Bu güncelleme ile birlikte faiz oranları artış gösterdi.

Milyonlarca vatandaş pandemi döneminde kullandıkları kredilerin gelen ödemelerini ödeyemedi. Bunun üzerinde artan güncel faiz oranları üzerinden bankaya olan kredi borçlarına ilişkin olarak kredi borcu yapılandırma yaptı. Bu durumda miktarların ve taksit tutarlarının önemli oranda artış göstermesine neden oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı