Bakanlık Başvuruda Bulunan Herkese 30 Bin TL Hibe Verecek! Pandemi Hibe Desteğinin Detayları Belli Oldu
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Bakanlık Başvuruda Bulunan Herkese 30 Bin TL Hibe Verecek! Pandemi Hibe Desteğinin Detayları Belli Oldu

FİNANS

28 Ocak 2021 Perşembe 11:39:12

Bakanlık Başvuruda Bulunan Herkese 30 Bin TL Hibe Verecek! Pandemi Hibe Desteğinin Detayları Belli Oldu

Türkiye’de Covid-19 pandemi nedeni ile milyonlarca vatandaş ekonomik açıdan da olumsuz şekilde etkilendir. Gelir düşüş, işsizlik ve hayat pahalılığı gibi pek çok neden dolayısı ile vatandaşların ekonomik durumları pandemi döneminde oldukça güç bir hale geldi.

Bu süreçte geçtiğimiz yıllara göre kurum ve kuruluşlar tarafından sağlanan hibe desteklerinin kapsamları genişletildi. Bu şekilde daha fazla vatandaşın devlet hibe desteği fırsatlarından yararlanarak, hem ekonomik durumlarını düzeltebilmeleri hem de çeşitli yatırımlarda bulunabilme fırsatına sahip olmaları sağlandı.

Türkiye’de Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yürütülen sosyla destek paketleri sayesinde vatandaşlara önemli maddi bir destek sağlanıyor. Özellikle farklı kurum ve kuruluşlar tarafından çok sayıda destek paketi açıklanıyor. Bu kapsamda yeni açıklanan 30 bin TL hibe desteği sayesinde milyonlarca vatandaşa çok ciddi bir destek sağlanmış oluyor. Aile, Çalışma ve Sosyla Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açıklama çerçevesinde Türkiye genelinde yardıma muhtaç kişilerin aldıkları ücretlerde artış sağlandığına dikkat çekildi.

30 Bin TL Devlet Hibe Desteği Koşulları Açıklandı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından milyonlarca vatandaşın yararlanabileceği 30 bin TL hibe desteği detayları da açıklandı. 30 bin TL hibe koşulları ile milyonlarca vatandaş Bakanlık’tan yüksek bir nakit desteği alabilme şansını yakalıyor. Bu kapsamda Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre bu hibe desteği paketinden yararlanmak isteyen vatandaşların mutlaka ihtiyaç sahibi olması gerekliliği bulunmaktadır. Bununla birlikte başvuruda bulunacak kişilerin mutlaka hane halkı toplam gelir seviyesinin 702 TL’nin altında olması gerekliliği bulunmaktadır. Bunun dışında vatandaşların 65 yaşını doldurmuş olması, dul olması ve tek başına yaşamını sürdürmesi gibi şartlarda bulunmaktadır. Bununla birlikte Bakanlık ilgili düzenleme kapsamında söz konusu konuta dair mutlaka üzerine yapılacağı arsanın başvuruda bulunan kişinin üzerine olması şartı aranmaktadır.

2021’ nin ilk ayında hem 2.dalgası hem de mutasyona uğraması ile birlikte çok daha güçlü etkilerini sürdüren korona virüs nedeni ile ekonomik zorluk yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar hibe desteği ile devlet yardımlarından faydalanabiliyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı