BAĞKUR, SGK En Düşük Ve En Yüksek Emekli Maaşında Değişiklik!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

BAĞKUR, SGK En Düşük Ve En Yüksek Emekli Maaşında Değişiklik!

FİNANS

14 Şubat 2021 Pazar 16:32:55

BAĞKUR, SGK En Düşük Ve En Yüksek Emekli Maaşında Değişiklik!

Dünyayı bir anda etkisi altına alan salgın kapsamında ise oldukça zor bir süreçten geçilmektedir. İşte tam da bu noktada devlet yetkilileri tarafından her nokta üzerinde durulurken aynı zamanda gereken çalışmalarda her geçen gün artmaktadır.

Emekli vatandaştan çalışamayan vatandaşa kadar her alanda yarılan destek sayesinde dilediğiniz alanda yararlanma imkânına sahip olabilirsiniz. Ancak gündemin en önemli konularından biri olan pandeminin yanı sıra yapılan zamlı maaş miktarları da bir hayli merak edilmektedir. Öyle ki zamlı emekli maaşı yılın ilk ayında yatması ile beraber oldukça sıkı çalışmalar yapılmasında etkili olmaktadır. Bununla beraber emekli olan vatandaşlar maaş miktarlarındaki artış ve en düşük emekli maaşı hakkında da fazlasıyla araştırma yapmaktadır.

SGK ve BAĞKUR kapsamında emekli olan vatandaşlar 2021 yılında yer alan bu değişikliği fazlasıyla merak etmektedir. Öyle ki bu noktada yapılan çalışmalar doğrultusunda hala devam eden planlamaların olması ön görülen izlenimlerden biri olmaktadır. Aynı zamanda emekli maaş zamlarında ileriki dönemlerde yer alan artış miktarı da oldukça önemli olmaktadır.

Son Dakika! Emekli Maaşında Ne Kadar Yükseliş Oldu!

Emekli olan vatandaşlar zam miktarları kapsamında detaylı bir araştırma yapmaktadırlar. Öyle ki yapılan çalışmalar kapsamında değişen zam miktarları konusu bir hayli merak edilmektedir. Bu konuda açıklanana verilere göre ise en düşük SGK aylığı 2420 TL olmak üzere belirlene tutarlardan biri olmaktadır. Aynı zamanda yeni dönem zam kapsamında ise 187 TL zam miktarı eklenmiştir.

Yeni dönem zam miktarları kapsamında hala çalışmaların devam etmesi konu üzerinde oldukça büyük miktarda merak uyandırmaktadır. Öyle ki yapılan çalışmalar kapsamında olsa dahi geleceğe yönelik fazlasıyla büyük çalışmalar yapılamadır. Aynı zamanda maaş kapsamında emekli ikramiyesi ödemesi de banalar tarafından en kısa sürede yatacağı yer verilen konular arasında bulunmaktadır.

Oranlara bakılmasının ardından bu yılın ilk ayında elde edilen zam miktarı oldukça yüksektir. Bununla beraber pandemi döneminde yer alınmasının da payı9 olmasının yanı sıra emekli vatandaşların daha refah bir ortamda yaşaması adına gereken tüm çaba fazlasıyla sarf edilmektedir.

Bu noktada aynı zamanda beklenen yeni emekli maaş zammı konusu ise merak konusu olmaktadır. Zor durumda yer alan emekli vatandaşlara yardımların daha çok olmasının adına ilk zamlı maaş ödemelerinde geçtiğimiz günlerde belirli aralıklarla hesaba yatırılması sağlanmaktadır.

Esnaf BAĞKUR bünyesinden emekli olan adayalım ise 1763 lira olacak şekilde belirlenmiştir. Bu sayede yer al namlı miktarlarla beraber en düşük tarım BAĞKUR adayının maaşı ise 1662 şeklinde belirlenmektedir. Ancak yeni yapılan zam miktarı konusunda ile büyük bir artış olacağı fazlasıyla merak edilmektedir.

SSK kapsamında 2000 yılından sonra emekli olan adayların ise emekli maaşı 1500 lira şekliden belirlenmiştir. Ancak yer verilen durumlarla beraber emekli maaşı 1500 liraya ulaşması halinde yeni zam hakkından yararlanamayacaklardır. Verilen bu bilgi içerisinde ise 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların maaşları ise yeni bir karara kadar sabit kalacaktır.

Zam Miktarlarında Yer Alan Değişiklik

SSK kapsamında 2000 yılından sonra emekli olan adayların ise emekli maaşı 1500 lira şekliden belirlenmiştir. Ancak yer verilen durumlarla beraber emekli maaşı 1500 liraya ulaşması halinde yeni zam hakkından yararlanamayacaklardır. Verilen bu bilgi içerisinde ise 2000 yılından sonra emekli olan vatandaşların maaşları ise yeni bir karara kadar sabit kalacaktır.  Bununla beraber şimdiki emekli olan adaylar yeni zamlı maaşları hakkında resmi kurumlar tarafından gelecek olan açıklamayı beklemektedir.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı