Anında Bu Desteklerden Yararlanabilirsiniz! PTT ve ATM'lerden Başvuru Yaparak Binlerce TL Ödeme Alabilirsiniz!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Anında Bu Desteklerden Yararlanabilirsiniz! PTT ve ATM’lerden Başvuru Yaparak Binlerce TL Ödeme Alabilirsiniz!

FİNANS

7 Şubat 2021 Pazar 22:30:58

Anında Bu Desteklerden Yararlanabilirsiniz! PTT ve ATM’lerden Başvuru Yaparak Binlerce TL Ödeme Alabilirsiniz!

Devlet tarafından ihtiyaç sahiplerine sağlanan pek çok destek bulunuyor. Takviyeler belirli konular içerisinde vatandaşları teşvik etmek amacıyla ya da direkt olarak bireylere destekler verilmektedir. Çocuk yardım ödemesi, evlat sahibi olmak isteyen vatandaşların doğum sonrasında parasal yüklerine az da olsa destek olmak adına devlet tarafından gerçekleştirilen bir ödeme türüdür. Çocuk yardım parası, evlat sahibi olmak isteyen ailelerin gerçekleştirilen doğum sonrasında maddi yüklerine destek vermek amacıyla devlet tarafından gerçekleştirilen bir ödeme türüdür.

Aktif olarak çalışma hayatını sürdüren annelerin doğum gerçekleştirmelerinden sonra mecburi izne ayrılmaları halinde meydana geliyor. Bu süre içerisinde, SGK doğum gerçekleştiren annelere doğum parası ödüyor. Devlet tarafından verilen pek çok destek mevcut. Destekler belirli konularda teşvik etmek amacını taşısa da bazen direkt olarak vatandaşlara verilebiliyor. Bu desteklerden bir tanesi de çocuk yardımı olarak tanınan yardım türüdür. Devlet, zaman zaman ihtiyaç sahibi bulunan bireylere destekler sağlıyor. Bu maddi destek tutarı duruma göre farklı miktarlarda olurken, genel olarak maaş şeklinde veriliyor. Kira yardımı, çocuk parası, doğum desteği ve evde bakım parası da en çok talep alan yardım türlerinden bir tanesidir.

Çocuk Yardımı Ayrıntıları

Annenin ilk çocuğunun dünyaya gelmesi halinde anneye 300 TL ödeme gerçekleştiriliyor.
Annenin ikinci çocuğunun doğması halinde 400 TL ödeme yapılıyor.
Annenin üçüncü çocuğunun olması durumunda 600 TL ödeme yapılıyor.
3 çocuk sonrasında dünyaya gelen her çocuk için 600 TL yardım ödemesi gerçekleştiriliyor.

Doğum Yardımı Parası İçin Nereye Ve Nasıl Başvuru Yapılır?

Yardıma muhtaç ailelere, ikiz üçüz gibi çoklu doğum sonrasında 0-24 ay arası çocukların bakımları için çocuk başına 150 TL ödeme gerçekleştiriliyor ve bu ödemeler 2 ayda bir kez oluyor.Yardım en fazla 24 ay sürüyor. Dünyaya gelen çocuk sayısına göre, doğum parası farklılık gösteriyor. Doğum parası için istenen koşullara uygunluk gösteren vatandaşlar başvurularını, ikamet ettikleri adrese en yakın bulunan İl/İlçe Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına şahsi olarak ulaştırabilir. Başvuru sırasında kişilerin yanında, üzerinde T.C. Kimlik numarası yazılı olan kimlik kartlarının olması gerekmektedir.

2021 Yılı SGK Çeyiz Desteği

Yetim olan kız çocuklarına çeyiz yardımı gerçekleştiriliyor. SGK ve Bağ-Kur’lu olan anne babanın, vefat etmesi halinde kız çocuklarına çeyiz parası ödemesi gerçekleştiriliyor. 24 Maaş miktarındaki bu ödeme kız çocuğu evlendiğinde toplu bir şekilde ödeniyor.

Yardıma Muhtaç Engelli Vatandaşlara 818 TL Destek!

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 2020 senesinde bir diğer destek muhtaç engellilere yönelik gerçekleştiriliyor. %40 ve üzerinde, SGK güvencesi bulunmayan engelli vatandaşlara, yaşlılara, yetim ve çocuklara Vakıflar Genel Müdürlüğü 818 TL ödeme yapıyor.

Şartlı Eğitim Desteği Nedir Ve Nasıl Alınır?

Bir diğer adıyla Eğitim Yardımı olarak bilinen Şartlı Eğitim Desteği’nde ilkokul düzeyinde okuyan kız çocukları için aylık 40 TL, erkek çocukları için 35 TL, lisede öğrenim hayatını sürdüren kız çocukları için aylık 60 TL ve erkek çocukları için de ödemeler 50 TL’dir. Ödemeler iki aylık şekilde PTT hesaplarına yatırılır. Yardımdan yararlanmak için hanede yaşayan hiç bir bireyin SGK kaydının bulunmaması gerekiyor.

Kadınlar İçin Muhtaç Aylığı Almak!

Eşleri vefat etmiş olan ve SGK’sı bulunmayan muhtaç kadınlar için aylık 275 TL ödeme yapılmaktadır. Ödemeler 2 ayda bir kez olacak şekilde toplam 550 TL olarak gerçekleştirilir. Kronik rahatsızlığı sebebiyle cihaza bağlı olarak yaşayan hasta kişiler elektrik desteği alabiliyor. Elektrik faturasının 200 TL’ye kadar olan kısmını devlet ödemektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı