Alamayanlar için 1000 TL Yardım Ödemesi yapılacak! Öğrenciler, Ev Hanımları, İşsizler, Yeni Mezunlar Yararlanabilecek! İkinci Kez Bu Ödeme Alınır Mı?
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Alamayanlar için 1000 TL Yardım Ödemesi yapılacak! Öğrenciler, Ev Hanımları, İşsizler, Yeni Mezunlar Yararlanabilecek! İkinci Kez Bu Ödeme Alınır Mı?

FİNANS

4 Şubat 2021 Perşembe 11:26:00

Son Güncelleme: 04/02/2021 11:26:54

Alamayanlar için 1000 TL Yardım Ödemesi yapılacak! Öğrenciler, Ev Hanımları, İşsizler, Yeni Mezunlar Yararlanabilecek! İkinci Kez Bu Ödeme Alınır Mı?

1.000 TL yardım desteği ödemesi için başvuru onay süreci hala sürüyor. Aile Bakanlığı’nın her il ve ilçede bulunan yardım birimleri olarak bilinen Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığıyla ödemesi yapılan bu destek ödemeleri için pek çok sayıda vatandaş hala araştırmalar yapıyor. Bütün dünyayı etkisi altında alan Koronavirüs salgını sebebiyle hükümet tarafında vatandaşlara destek sunulmaya devam ediyor.

Peş peşe yardım paketleri ve ekonomik destek programları duyuruluyor. Bu destek ödemelerinden en önemlisi de şüphesiz ki ihtiyaç sahibi vatandaşlara gerçekleştirilen 1.000 TL’lik yardım ödemesi oldu. 1.000 TL yarım başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak araştırılıyor. Devlet tarafından ihtiyaç sahibi vatandaşlara 1.000 TL yardım ödemesi gerçekleştirilmeye devam ediyor. Ev hanımlarına, işsizlere, düşük gelirli vatandaşlara 1.000 TL yardım başvuru ve sonuç linki araştırılıyor. İlk iki faz ödemelerinin tamamlanmasından sonra üçüncü faz ödemeleri de başladı.

Şimdi üçüncü fazda ihtiyacı bulunan herkese bu ödemeler gerçekleştirilecek. Bakanlığın duyurduğu standart başvuru şartları arasında ise başvuru yapanların kamu memuru bulunmaması, kamuda daimi çalışan olarak çalışmaması, İŞKUR üzerinden işsizlik maaşı veya nakdi ücret desteği almıyor olması talep ediliyor. Ayrıca da bakanlık daha önceki aylarda bir kez 1.000 TL ödeme alan vatandaşlara ikinci kez 1.000 TL yardım ödemesi gerçekleştirmiyor.

E-Devlet 1000 TL Yardım Sorgulama

Yardım alacak kesimde bulunuyorsanız ya da ihtiyaç sahibi olup açık kapı uygulamasına başvuru yaptıysanız, 1.000 TL yardım ödemesi alıp almayacağınızı e-Devlet sistemi aracılığıyla sorgulayabilir ve öğrenebilirsiniz.

Sonuç sorgulama için https://www.turkiye.gov.tr/acshb-sosyal-yardim-bilgileri- sitesi üzerinden sorgulama adresine giriş yaparak destek ödemesinden faydalanıp faydalanamayacağınızı görüntüleyebilirsiniz. Ödemeler PTT aracılığıyla yaşadığınız eve ulaştırılmaktadır.

Pandemi Sosyal Destek Yardımlardan Kimler Faydalanabilir?

Pandemi destek parasına kimler başvuruda bulunabilir, kimler pandemi sosyal destek ödemesinden faydalanabilir araştırılıyor. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 1.000 TL pandemi destek ödemesine başvuru şartlarını resmi internet adresi üzerinden yayınlandı. Peki o başvuru koşulları neler?

– AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet aracılığıyla “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başladı.
– Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı olarak gerçekleştirilecektir.
– Aynı haneden birden fazla başvuru gerçekleştirilmesi durumunda, tek bir başvuru olarak değerlendirmeye alınacaktır.
– Başvuru süreçleri e-Devlet sistemi aracılığıyla takip edilebilir.

Başvuru yapan kişinin hanesinde aşağıda belirttiğimiz kapsamlar içerisinde olan bir kişinin bulunması durumunda başvurular değerlendirilmeyecektir;
* Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 çerçevesinde sağlanan 1.000 TL’lik nakdi ücret desteğinden yararlanmış olan kişiler,
* 5510 Sayılı Kanunun 4/C maddesi çerçevesinde bulunan memurlar,
* Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir ya da aylık alan vatandaşlar,
* 5510 Sayılı Kanunun 4/A maddesi çerçevesindeki kamu çalışanları

1000 TL Ev Hanımları, Öğrenciler, Yeni Mezunlar, İşsizler Faydalanacak!

Aile, Bakanlığı Sosyal Yardım Genel Müdürlüğü ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları devlet destekleri çerçevesinde başvuruları değerlendirme altına alırken vatandaşların kaldığı hanenin aylık gelirlerine dikkat ediyorlar. Aile hane geliri yüksek düzeyde olup kişi başına düşen gelir oranı belirli bir düzeyin üzerinde bulunanlar için 1.000 TL yardım ödemesi gerçekleştirilmiyor. Fakat aile geliri düşük olup kişi başına düşen gelir miktarıda düşük ise ödemeler büyük bir ihtimalle gerçekleştirilecektir.

Bakanlığın duyurduğu standart başvuru şartları içerisinde ise başvuru yapanların kamu memuru bulunmaması, kamuda daimi çalışan olarak çalışma hayatını sürdürmemesi, İŞKUR üzerinden işsizlik maaşı veya nakdi ücret desteğinden faydalanmıyor olması talep ediliyor. Ayrıca da bakanlık daha önceki aylarda bir kez 1.000 TL’lik ödeme alan ihtiyaç sahiplerine yeniden ikinci kez 1.000 TL destek ödemesi gerçekleştirmiyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı