3 Ay Ertelemeli 50 Bin TL Kolay Kredi imkanı! Vakıfbank, Yapı Kredi ve TEB
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

3 Ay Ertelemeli 50 Bin TL Kolay Kredi imkanı! Vakıfbank, Yapı Kredi ve TEB

FİNANS

13 Şubat 2021 Cumartesi 23:55:35

3 Ay Ertelemeli 50 Bin TL Kolay Kredi imkanı! Vakıfbank, Yapı Kredi ve TEB

Yeni tip korona virüs salgınının dünya üzerinde olduğu gibi ülkemizde de etkisini gösteriyor olması beraberinde bazı ekonomik olumsuzlukları da getirdi. Salgın sürecinin ülkemizde de görülmesi ile birlikte artan vaka sayılarını kontrol altına almak için bilim kurulu tarafından bazı öneriler açıklanmıştı. Açıklanan bu öneriler toplum sağlığını korumak adına devlet tarafından salgın başından itibaren yürürlüğe konmuştu.

Salgının seyrini kontrol altına almak adına uygulanan bu tedbirler kimi vatandaşların zor günler geçirmesine sebep oldu. Vatandaşların genelinde görülen bu ekonomik daralmadan en çok nasibini alan kesim ise belirli iş kollarına mensup vatandaşlar oldu. Alınan tedbirler gereği çalışma hayatlarına ara vermek zorunda kalan vatandaşlar gelir kaybına uğramıştı. Yaşanan olumsuzluklardan vatandaşların en az ölçüde etkilenmesi için çabalayan devlet ise süreç başından itibaren çeşitli yardım kampanyaları yürütmekte. Yürütülen yardım kampanyaları ile birlikte kısa vadede rahat bir nefes alan vatandaşlar salgının beklenenden uzun sürmesi ile tekrar tedirgin durumda. Sosyal devlet ilkesi gereği devlet tarafından sunulan yardım kampanyalarının yanı sıra devlet destekli kredi imkânından da yararlanmış olan vatandaşlar kullanmış oldukları kredileri nasıl geri ödeyeceklerini düşünmekteydi. Bu noktada vatandaşlardan gelen istek ve taleplere kulak veren devlet sağlanan kredi imkânlarında bankalar ile ortak bir düzenlemeye gitti. Salgının beklenenden uzun sürmesi ile gündemde yerini alan konu yetkililerce tekrar masaya yatırıldı. Konunun geniş çerçevede değerlendirilmesinden sonra ise gereken açıklamaların vatandaşlara iletilmesi uzun sürmedi.

Salgın Döneminde Uygun Kredi Desteği

Korona virüsle mücadele kapsamında devlet tarafından sunulan destek paketlerinin yanı sıra bankalar da elini taşın altına sokmuştu. Bu bağlamda salgının ekonomik etkilerinin yaşatacağı mağduriyetin önüne geçmek isteyen bankalar vatandaşlara kredi sunmaya devam ediyor. Süreç başından itibaren devlet tarafından sunulan yardımlardan birçok vatandaş yararlanmıştı. Yapılan yardımlar ile birlikte salgın döneminin beklenenden uzun sürmesi birçok vatandaşı tekrar ekonomik anlamda zora sokacakken devreye bankalar girdi. Bankaların sunduğu uygun ihtiyaç kredisi seçeneklerinden yaralanan vatandaşlar belirttikleri ödeme zaman ve seçeneklerine riayet etmekte zorlanır hale geldi. Bu durumun temel sebebi olarak öne sürülen sebep salgın döneminin beklenenden uzun sürmesi oldu. Vatandaşların elinde olmaksızın her hangi bir mağduriyetle karşılaşmasını istemeyen yetkililer konuyu tekrar gündeme alarak bir açıklamaya daha imza attı. Yapılan açıklamaya göre salgın döneminde devlet destekli kredi imkânından yararlanan esnafların ödemeleri 6 ay kadar ertelenmişti. Bununla birlikte vatandaşlara ve esnafa tekrar kredi kullanım hakkı açılacağı belirtildi.

Ertelemeli 50.000 TL Kredi Fırsatı

Salgın döneminde acil nakit ihtiyacı hisseden vatandaşlar için devlet tarafından çeşitli faz evreleri ile 1.000 TL yardım sağlanmıştı. Ancak salgın döneminin beklenenden uzun sürmesi ile birlikte vatandaşlar tekrar nakit arayışı içerisine girdi. Bu noktada bankalar tekrar kolları sıvayarak 3 ay ertelemeli 50 bin TL kredi imkânı sunacaklarını açıkladı. Yapılan açıklama ile birlikte vatandaşlar konunun detaylarına ulaşmak için araştırmalara başladı. Virüs salgını döneminde bankalar sürekli olarak kredi faiz oranlarını güncelliyor. Bu durumun farkında olan acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar araştırmalarını buna göre yapıyor. Hangi bankanın ne kadar faiz uyguladığı ve uygun kredi imkânı sunduğu tartışmaları sürerken vatandaşlar konu ile alakalı araştırmalarına banka siteleri ve çeşitli haber kaynaklarından devam ediyor. Çeşitli kamu ve özel bankalar tarafından sunulan ertelemeli kredi fırsatı birçok vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Bunun yanı sıra vatandaşlar açıklanacak yeni kredi imkânlarından da anında haberdar olmak için çaba sarf ediyor.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı