1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi Başvurularında Son Günlere girildi! Bin TL Yardım Fırsatını Kaçırmadan Başvuru Yapın
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi Başvurularında Son Günlere girildi! Bin TL Yardım Fırsatını Kaçırmadan Başvuru Yapın

FİNANS

31 Ocak 2021 Pazar 22:04:04

Son Güncelleme: 31/01/2021 22:05:10

1000 TL Pandemi Yardımı Ödemesi Başvurularında Son Günlere girildi! Bin TL Yardım Fırsatını Kaçırmadan Başvuru Yapın

Korona virüs salgının Türkiye’de ilk görüldüğü günden beri devlet tarafından ekonomik sıkıntı içerisine giren vatandaşlara yönelik milyarlarca TL düzeyinde yardım desteği sağlanmıştı. Korona virüs salgını sürecinde hem vatandaşlara hem de esnaflara çok ciddi nakdi destek ödemeleri gerçekleştirilmişti.

Vatandaşların gelirinin düştüğü bu pandemi döneminde en önemli pandemi desteği ise 1000 TL destek ödemesi olmuştu. Devlet tarafından 4 fazda uygulanan 1000 TL destek ödemeleri için başvurular, çeşitli kriterlere göre sırayla alınmıştı. Şimdi ise pandemi yardımı 4.faz kapsamında alınan başvurular için son gün yaklaşıyor.

Dünya genelinde etkili olan korona virüs salgını dolayısıyla insanlar ciddi maddi kayıplar yaşamış ve borçlanmalar artmıştı. Pandemi ve yanı sıra salgına karşı alınan yasak ve kısıtlamalar nedeni ile de vatandaşlar ekonomik olarak ciddi bir daralma içerisine girmişti. Bu süreçte korona virüs salgınına karşı vatandaşların en büyük desteği devlet tarafından yapılan pandemi destek ödemeleri olmuştu. 2020 yılı boyunca 3 faz olarak uygulanan 1000 TL pandemi desteği ödemelerinin 4.fazı 2021 yılında da sürdürülmektedir. Bu destek ödemeleri kapsamında başvurular e-Devlet üzerinden alınırken, 4.faz başvuru süresi de sona gelmek üzere.

1000 TL Yardım Başvurusu E-Devlet Üzerinden Yapılıyor

Pandemi sürecinde vatandaşlara nakit desteği sağlamak üzere devlet tarafından sürdürülen çok sayıda sosyal yardım paketi bulunuyor. Bu sosyal yardım paketleri Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığıyla vatandaşlara ulaştırılıyor. Bakanlık tarafından başvuruları devam eden 1000 TL pandemi nakit desteği yardımının başvuruları alınıyor. İhtiyaç sahibi vatandaşların yararlanabildiği 1000 TL destek ödemesi 4.faz için başvurular e-Devlet üzerinden alınmaktadır.

T.C. Kimlik Numarası Son Hanesine Göre Başvuru Yapılıyor

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, e-Devlet üzerinden aldığı bin TL yardım başvurusu sırasında yoğunluk oluşmaması için T.C. kimlik numarası son hanesine göre başvuru sırası uyguluyor. Buna göre T.C. kimlik numarasının son hanesi;

  • 0 olan kişiler pazartesi günleri,
  • 1 olan kişiler Salı günleri,
  • 2 olan kişiler Çarşamba günleri,
  • 3 olan kişiler Perşembe günleri,
  • 4 olan kişiler Cuma günleri,

Başvuru gerçekleştirebiliyor. Hafta sonları ise tüm vatandaşlar herhangi bir sınırlama olmadan pandemi destek ödemesi başvurusu yapabilmektedir.

İhtiyaç sahibi olan ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan sosyal yardımlardan yararlanmayan veya SGK’dan maaş almayan kişiler bu ödemeden yararlanabiliyor. Her hanede en fazla bir kişi bu ödemeden yararlanabilir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı