10 Bin TL Kredi Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank'tan
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

10 Bin TL Kredi Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank’tan

FİNANS

17 Şubat 2021 Çarşamba 23:40:02

Son Güncelleme: 17/02/2021 23:40:31

10 Bin TL Kredi Ziraat, Halkbank ve Vakıfbank’tan

2020 yılı Covid-19 Salgını yüzünden pek çok değişikliğin yaşandığı yıl olarak kabul edilmiştir. Salgının sağlığın yanı sıra ekonominin de kötüye gitmesine neden olduğu bir gerçektir. Salgın yüzünden işini bırakmak ya da işine ara vermek zorunda kalanların sayısının yüksek olması bu durumu göstermektedir.

Kamu bankaları açıklamış oldukları;

 • Kredi ertelemesi,
 • Kredilerin faiz oranlarının düşürülmesi,
 • Kredi alım şartlarının esnetilmesi gibi paketler üzerinden vatandaşları desteklemişlerdir.

Özellikle ilk taksit ödemesinin 6 ay ertelemeli olarak sunulduğu kredi yüz binlerce vatandaş tarafından talep edilmiştir. Salgının 2021 yılında da devam etmesi aynı desteklerin yeniden gündeme gelmesine neden olmuştur. Bankalar da bundan kaynaklı olarak açıklamalarını yapmaya başlamışlardır.

Kamu Bankaları Kredi Desteği Sağlıyor

2021 yılına giriş yapılmadan önce kamu bankaları erteleme sisteminin gündeme gelmesi ile isimlerini yeniden duyurmuştur. Bu çerçevede resmi kanallardan hızlı açıklamalar gelmiştir. Zira erteleme bazı meslek grupları için aktif hale getirilmiştir. Özellikle esnafların bir bölümü 2020 yılı içerisinde çekmiş oldukları kredileri erteleyebilmektedir. Ancak kamu bankaları kredi konusunda daha genel hareket etmek istemişlerdir. Bu da;

 • İhtiyaç,
 • Taşıt,
 • Konut kredilerinde yapılanmaya gidilmesini sağlamıştır.

Vatandaşlar salgın yüzünden en çok ihtiyaç kredilerine yönelmektedir. Bundan ötürü bankaların önceliklerini ihtiyaç kredilerine verdikleri görülmektedir. Gelen açıklamalar bu sene içerisinde de 10 bin TL’ye kadar sorunsuz şekilde ihtiyaç kredisi temin edilebileceğini göstermektedir.

Ziraat Bankası 10 Bin TL Kredi

Ziraat bankası 10 bin TL kredi sisteminde kendine has bazı özellikler bulundurmaktadır. Bu neden yüzünden bankanın seçim oranlarının diğerlerine göre yüksek olduğundan bahsedilmektedir. Açıklanan kredi sisteminde;

 • 36 aya kadar vade,
 • %1,64 oranında faiz,
 • 393,34 TL taksitler gibi artılar sıralanmaktadır.

Vatandaşların kredilerini temin edebilmek için geçerli başvuru iletimlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru konusunda bankanın şubeye gelinmesi şeklinde bir şartı bulunmamaktadır. Gerek mobil bankacılık üzerinden gerekse internet bankacılığı üzerinden ön başvuruların tamamlanması mümkündür. Başvurusu incelenen kişilere banka yetkilileri olumlu ya da olumsuz olarak geri dönüş sağlamaktadır.

Halkbank 10 Bin TL Kredi

Kamu bankalarından olan Halkbank üzerinden de kredi temin edilmesi mümkündür. Halkbank 10 bin TL kredi konusunda diğer kamu bankaları ile benzer açıklamalar yapmaktadır. Bu bağlamda resmi internet sitesinde kredi özellikleri yayımlanmıştır. Kredide;

 • 36 aya kadar uzayan vade,
 • 388,81 TL taksitler,
 • %1,62 oranında ise faiz imkanları olduğunun altı çizilmektedir.

Genel bir hesaplama yapıldığında ise 10 bin TL kredi çekenlerin 13 bin 997,16 TL geri ödeyecekleri ortaya çıkmaktadır. Bu da piyasadaki kredi veren bankalarla kıyas edildiğinde oldukça avantajlıdır. Bankanın kredisinden istifade etmek isteyenlerin başvurularını internetten de mobilden de yapabilmeleri mümkündür. Dileyenler salgın koşullarına göre hizmet veren şubeler üzerinden de 10 bin TL kredi başvurularını yapabilmektedir.

Vakıfbank 10 Bin TL Kredi

Vatandaşlar Vakıfbank ihtiyaç kredisinden de salgın kapsamında 10 bin TL temin edebilmektedir. Bankanın kredi konusunda insanları çok zorlayacak şartlarının bulunmadığının altı çizilmektedir. Herhangi bir şekilde haciz sorunu olmayanlar ya da kredi notları yüksek olanlar kredilerini çekebilmektedir.

 • 36 aya kadar vade,
 • %1,68 oranında uygulanan faiz ise kredinin ana özelliklerine işaret etmektedir.

Sunulan kredide herhangi bir şekilde kalıcılık garantisi verilmiş değildir. Bundan kaynaklı olarak vatandaşların kredi alım düşünceleri varsa başvurularını zaman kaybetmeden göndermeleri istenmektedir. Zira kredi geçerlilik süresini kaybedebilmektedir. Ya da değişen ekonomik koşullar yüzünden kredi avantajlarında güncelleme gerçekleştirilebilmektedir. Bu da kredi çekecekler için genellikle olumsuz sonuçlar getirmektedir.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı