Fiat Sadece 99 Bin TL'ye Satacak - Otomobil Alacaklar Sakın Kaçırmayın! Böylesi Görülmedi Duyulmadı!

Fiat Sadece 99 Bin TL'ye Satacak - Otomobil Alacaklar Sakın Kaçırmayın! Böylesi Görülmedi Duyulmadı!
YAYIN TARİHİ: 11.02.2022 11:38:00

Dünyada yaşanan covid ve sonrasında ortaya çıkan ekonomik sıkıntılara bir de çip krizi eklenince özellikle ülkemizde sıfır otomobil fiyatları fena artmıştı. Çoğu vatandaş için araba almak hayal olmuştu. Bu anlamda Türkiye'nin en fazla satan markası olan Fiat harekete geçmiş durumda.

ÖTV indiriminden sonra sıfır otomobil pazarı bir nebze olsun rahat soluk almış oldu. Tabi ki eski satışlar yok ama geçen seneye göre biraz daha hareketlilik artmış durumda. Sıfır otomobil ve ikinci el otomobil fiyatlarında yaşanan fahiş fiyatlar bağlamında dünyanın en büyük araba markaları ardı ardına açıklaam yaptı.  Bunun en net örneği ise ülkemizde çok mühim bir satış pazarına sahip olan Fiat’tan geldi. Şimdi dilerseniz tüketicinin yüzünü güldürecek o detaylara eş güdümlü göz atalım.Sıfır otomobil incelemesi yapanlar son dönemde 300 bin TL altında otomobil bulma sorunu yaşıyor. Tabi markalar kampanyalar yapıyor fakat bu da istenilen seviyelerde değil. Tüketici ucuz otomobil arar iken can suyu hamlesi Fiat doğrultusundan geldi. İşte o model ve fiyatı… Fiyat listelerine baktığımız vakit en makul model gene Fiat Egea olarak karşımıza çıkıyor. Otomobil kulislerindeki iddialara göre Fiat makul bir vasıta çıkarmak amacıyla kolları sıvadı ve harekete geçti.
İlk verilere ve söylentilere göre ise Fiat’ın yeni çıkaracağı model 99 bin TL ya da daha makul bir rakama satılacağı. Fakat Fiat bunun bağlamında çok ciddi adımlar atması gerekiyor. Yani hava yastıklarının miktarını düşürmesi gerekiyor. Hatta nerdeyse klimanın bile kaldırılması gerekiyor. Otomobilin üzerindeki saç kalınlığını bile inceltmesi hem de aynaların bile manuel duruma getirilmesi kaçınılmaz olacaktır.Bu özellikler çıkarılırsa meydana nasıl bir otomobil modeli meydana çıkar bilinmiyor fakat satışlar ciddi civarda artabilir. Tabii ki bu gelişmenin detaylarındaki nerdeyse tüm ayrıntılar şuanlık yalnızca bir söylentiden ibaret. Bu iddialar ardından Fiat doğrultusundan bir açıklama yapılmadı. Fakat yapıldığı takdirde anında sizlerle paylaşmış olacağız.
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR