Fatma Girik'in eşi 'intihar' uğruna bunu yapmış yıllarca kalakalmış! 15 yaşındaki tanıştığı o isim..

Fatma Girik'in eşi 'intihar' uğruna bunu yapmış yıllarca kalakalmış! 15 yaşındaki tanıştığı o isim..
YAYIN TARİHİ: 25.01.2022 16:21:00

Tüm Türkiye, Yeşilçam'ın mavi gözlü güzeli Fatma Girik'in vefat haberinin hem şokunu hem de acısını yaşıyor. 79 yaşındaki Fatma Girik, Kovid-19 tedavisine bağlı gelişen organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. Acı haber yürekleri yakarken, Fatma Girik hakkında ölümünün ardından pek çok detay ortaya çıkmaya devam ediyor. 16 yaşında tanıştığı ve 2015 ölümüne kadar yanında olduğu Memduh Ün detayı da bunlardan biri. İşte o ayrıntılar...

Fatma Girik'in eşi 'intihar' uğruna bunu yapmış yıllarca kalakalmış! 15 yaşındaki tanıştığı o isim...Yeşilçam filmlerinin unutulmaz oyuncusu yine Yeşilçam'ın dört yaprak yoncasından biri olan, bir dönem 'Söz Fato'da' adında bir televizyon programına imzasını atan ve Şişli Belediye Başkanlığı da yapmış Fatma Girik, 79 yaşında hayata gözlerien yumdu. Fatma Girik'in ölüm haberinin ardından tüm Türkiye yasta.

Çeşitli sağlık sorunlarıyla uğraşan Fatma Girik, Kovid-19 tedavisi akabinde gelişen organ yetmezliği nedeniyle, tedavi gördüğü hastanede yaşam gözlerini yumdu. Geriye sayısız film ve güzel anı kaldı. Girik'in mirası yeğeni Ahu ve çocuk esirgeme kurumundan aldığı, koruyucu aileliğini üstlendiği kızı Ahu'ya kalacak. Öte yandan ölümünün ardından Fatma Girik hakkında merak edilen pek çok detay ortaya çıkıyor.


Fatma Girik, Yeşilçam'ın ünlü yönetmenlerinden biri olan Memduh Ün'le 16 yaşında tanıştığında, Ün 39 yaşındayd. İkili bu tanışıklığın ardından aşk yaşamay başladı ve Memduh Ün, 2015'te vefat edinceye kadar hiç evlenmediler. Hatta tüm bu süre zarfında Memduh Ün, 1949 yılında evlendiği Cahide Şen'le evliydi. Cahide Şen'in boşanmaya dair en ufak bir kelime dahi ettirmediğini söylemişti Memduh Ün. Cahide Şen'in intiharından korkan Memduh Ün, ondan hiç boşanmadı ve hayatı boyunca da maddi olarak hep yanında oldu. 

 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR