Faruk Fatih Özer'e Arnavutluk'ta Baskın! Peki Yakalandı mı? Paraları Ödeyecek mi?

Faruk Fatih Özer'e Arnavutluk'ta Baskın! Peki Yakalandı mı? Paraları Ödeyecek mi?
YAYIN TARİHİ: 27.04.2021 17:15:00

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in Arnavutluk'ta yaşadığı eve baskın düzenlendi. Peki yapılan baskında Özer'e ulaşıldı mı? Özer yakalandı mı?

Geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşen vurgunun yankıları hala sürüyor. Yaşanan olayın ardından milyonlarca dolarla, yaklaşık olarak 400 bin kişiyi mağdur ederek yurt dışına kaçan Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer kırmızı bültenle aranmaktadır.

Bunun üzerine, Faruk Fatih Özer'in hiç kimseye haber vermeden salı günü İstanbul Havalimanı’ndan uçağa binerek Arnavutluk gittiği bilgisine ulaşılmıştır. Bununla beraber tüm Türkiye bunu konuşurken, Thodex kullanıcıları yaşanan olayla beraaber sosyal medya hesapları üzerinden, dolandırıldıklarına dair mesajlar paylaşmışlardı.

SAKLANDIĞI EVE BASKIN! ÖZER YAKALANDI MI?

Gündemde en çok konuşulan konulardan biri olan, Thodex kripto para borsası kurucu Faruk Fatih Özer, yüz binlerce kişiyi dolandırarak Arnavutluk Tiran'a kaçtığı bilgisine ulaşıldı. Yaşanan olayla beraber Türkiye, Kırmızı bülten sonrası Özer'in izini adım adım sürdürmüştür. Adım adım izlerine rastlanan Özer'in Arnavutluk'ta saklandığı düşünülen eve operasyon düzenlenmiştir. Gerçekleştirilen operasyonda 2 kişi gözaltına alınırken, Thodex kurucusu FarukFatin Özer'e ulaşılamamıştır.
OLAY NASIL OLMUŞTU?

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer'in bomba vurgunu yapmasının ardından, Yerli kripto para borsası Thodex'e erişim 19 Nisan 2021 tarihinde durdurulmuştur.

Yaşanan vurgunun ardından, Thodex, 21 Nisan 2021 tarihinde yaptığı açıklama ile işlemlerin durdurulduğu açıklamasında bulundu. Bununla beraber gündeme bomba gibi oturan son günlerin en çok konuşulan olayı da başlamış olmuştur.

Faruk Fatih Özer hakkında yapılan suç duyuruları sonunda, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma kapsamında, harekete geçilerek, İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından, Türkiye'de işlem yapan dijital para borsalarından Thodex'e yönelik operasyon başlatılmıştır.

Yaşanan olayın baş şüphelisi ve Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer'in edinilen bilgilere göre ise 20 Nisan'da Arnavutluk'taki Tiran Uluslararası Havalimanı'na gittiği belirlenirken, Özer'in, bu ülkede bulunduğu kanıtlanmıştır.

Bu kapsamda, Faruk Fatih Özer hakkında, kırmızı bülten yayımlanması amacıyla Başsavcılık tarafından düzenlenen evrak İçişleri Bakanlığına iletilmiştir. Faruk Fatih Özer'in Türkiye'ye iade edilmesi amacıyla Arnavutluk'ta tutuklanması adına Başsavcılıktan temin edilen belgeler, Adalet Bakanlığı'nca yapılan tercüme işlemlerinin  ardından gereği için Dışişleri ve İçişleri bakanlıklarına gönderilmiştir.

Faruk Fatih Özer hakkında kırmızı bülten kararı çıkarılmıştır.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER