EYT'de Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Her Şey Tamam! 47 Yaş Üzeri Bu Şartla Emekli Oluyor!

EYT'de Emeklilikte Yaşa Takılanlar İçin Her Şey Tamam! 47 Yaş Üzeri Bu Şartla Emekli Oluyor!
YAYIN TARİHİ: 26.12.2021 13:05:00

Erken Emeklilikte Yaşa Takılanlar kısaca EYT için her şey tamam olabilir. Bu anlamda hükmetin EYT konusunu hangi tarihte ne zaman ele alacağı merak ediliyordu. EYT'de yeni formüller, EYT'de yaş sınırı gibi detaylar 2022 yılında görüşülmeye başlanacak.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) hükümet bağlamında atılacak olan adımları merak ediyorlar. Son yapılan açıklamalar sonrasında EYT'li vatandaşların umutları yeniden alevlenmiş oldu. EYT için net tarih verilmese de EYT ile ilgili her türlü şekilde çalışma olacağı yinelendi. 

EYT İÇİN AK PARTİ'DEN YENİ AÇIKLAMA GELDİ

EYT için AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu'ndan son açıklama geldi. Bir TV canlı yayınına bağlanan Akbaşoğlu EYT'li vatandaşları müsterih olmaları gerektiğini EYT meselesinin mutlaka ele alınacağını söyledi. Konuşmasında şuan Çalışma Bakanı makamında olan Vedat Bilgin'in EYT konusunda zaten deneyimli ve daha önceden çalışmalar yaptığına dikkat çeken Akbaşoğlu eyt için tarih de verdi.  AK Parti Grup Başkanvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu konuşmasında EYT'nin 3600 ek göstergeden hemen sonra gündeme geleceğini, 3600 ek göstergenin de 2022 yılı içerisinde mutlaka tamamlanacağını ve TBMM'ye gönderileceğini söyledi. 


EYT İÇİN 47 YAŞ PRİM ŞARTI İDDİASI GELDİ 

Erken emeklilikte yaşa takılanlar için EYT'liler için yaş ve prim şartı formülü oldukça merak ediliyor. Bu konu hakkında da çeşitli iddialar her geçen gün dillendiriliyor. Bu anlamda baktığımız zaman 47 yaşından sonra EYT'lilerin emekli edilmesi gündeme gelebilir. Bir başka dillendirilen iddia ise kadınlarda ve erkeklerde prim şartının sağlanması olabilir. Sigortalılık gün süreleri de yine 20 ve 25 yıl arasında olması gündeme gelebilir. Başka bir iddia ise Almanya ve Finlandiya modelleri olarak öne çıkıyor. Bu modeller alınarak karma yapılıp Türkiye modeli olarak Meclise sunulması bekleniyor.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER