Ev Hanımı, Öğrenciler İçin O Banka 45.000 TL Ayarladı! Son Dakika Haberi İle Nakit Sıkıntısı Kalmadı

Ev Hanımı, Öğrenciler İçin O Banka 45.000 TL Ayarladı! Son Dakika Haberi İle Nakit Sıkıntısı Kalmadı
YAYIN TARİHİ: 5.02.2022 09:28:00

Düzenli bir geliri ve sosyal güvencesi olmayan ev hanımlarına ve öğrencilere, müjde niteliğinde bir haber! Bazı bankalar 45.000 TL'ye varan, kredi başvurularını onaylıyor. Normalde kredi başvurularında, gelir belgesine ihtiyaç olduğu için ev hanımları ve öğrencilerin kredi başvurusu kabul edilmiyordu. Fakat artık bu sorun ortadan kalktı.

Hemen hemen tüm bankalar gelir belgesi talep etmeksizin, farklı şartlarla, işsiz ev hanımlarına ve öğrencilere ihtiyaç kredisi veriyor. Bu sayede birçok ihtiyacını karşılayabilecek olan vatandaşlara, düşük faiz oranları ve uzun vade fırsatları da sunulmaktadır. İşte hem öğrenciler hem de ev hanımları için ayrıcalıklı bir şekilde kredi alman şartları!  Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de 

Ev Hanımları ve Öğrenciler İçin Kredi Şartları Nelerdir?


2022 yılında Ziraat Bankası, Vakıfbank, Garanti Bankası ve Akbank gibi birçok banka çalışmayan ev hanımlarına ve öğrencilere, belge şartı sunmaksızın kredi veriyor. Üstelik şubeye dahi gitmeden başvuru yapabiliyorlar. Uygun faiz oranları ve 36 aya kadar vade fırsatıyla kredi alma fırsatı, hemen hemen tüm bankalarda mevcut. Hatta bazı bankalar ilk ödeme için birkaç ay süre tanıyor.
Düzenli gelir ve sigorta şartı aranmamakla beraber, güvenilirlik için elbette bazı şartları sağlamak gerekir. Mesela kredi başvurusu yapan kişinin, kredi notunun 1000 ve üzeri olması şartı vardır. Geçmişte kötü bir borç sicili ya da zamanında ödememe problemi yaşayan kişilerin kredi başvurusu kabul edilemez. Bu şartların bulunması durumunda, müşterinin istediği miktardaki kredi başvurusu incelenip onaylanır.

Ev Hanımı ve Öğrencilerin Kredi İhtiyacı


Düzenli geliri olmayan ev hanımı ve öğrenciler, masraflarını ve ihtiyaçlarını karşılayabilmek için bazen kredi başvurusunda bulunmaları gerekiyor. Önceden bu kişilere kredi verilmiyor olsa da artık belirli şartlarda kredi verilmesinde bir sakınca görülmüyor. Ayrıca özellikle öğrenci ve ev hanımları, girişimci bir ruh taşıyorlar. Bu nedenle alabilecekleri kredi sayesinde ciddi bir sermaye ile kendi işlerini kurmak istiyorlar. Bankalar, tüm bunlar için ayrı ayrı kampanyalar ve fırsatlar sunmaktan geri kalmıyor.


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR