Ev Almayan Kalmayacak! Peşinatsız Evin Tümüne Konut Kredisi Veren Bankalar 120 Ay Vadeyle Evi Alın

Ev Almayan Kalmayacak! Peşinatsız Evin Tümüne Konut Kredisi Veren Bankalar 120 Ay Vadeyle Evi Alın
YAYIN TARİHİ: 23.12.2021 18:23:00

Gelecek yıl ev almak isteyen vatandaşlar şimdiden araştırma yaparken peşinatı olmayanlar ise kara düşünmekten vazgeçmiş durumda. Bu anlamda bankalar peşinat ödemeden sadece taksitle ev almayı sağlıyor.

2022 yılına az bir süre kala ev almak isteyen vatandaşlar araştırmalara başlamış durumdalar. Peşinatı yani toplu parası olmayan kişiler bile artık ev alabilirler. Devlet ve özek bankalar vatandaşların ev alabilmeleri için adeta seferber olmuş durumdalar. Devlet bankalarından örnek vermek gerekirse ise Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası bağlamında ev almak isteyenler evin tamamının yalnızca yüzde 10'unu verecekler. Geri kalan tutar ise kredi olarak ödenebilecek. Örneğin 500.000 TL'lik ev için 50.000 TL kredi peşinatı ödenecek. Özel bankalarda ise 500.000 TL'lik ev için yüzde 20 oranında yani 100.000 TL peşinat ödenecek geri kalan 400.000 TL'lik bölüm kredi olarak çekilebilecek. 

EV ALMAK İÇİN TOPLU PARASI PEŞİNATI OLMAYANLAR NE YAPACAK?

Toplu parası olmayan vatandaşlar, peşinat ödemeden konut kredisi alabilirler. Fakat her önünümüze gelen banka bunu vermiyor. Özel bankalar, İNG, TEB, Akbank peşinatsız olarak konut kredisi verebiliyor. Fakat banka müşterisi olmanız gerekiyor. 


PEŞİNAT VERMEDEN EV ALMANIN ŞARTLARI NEDİR?

Peşinat verecek toplu paranız yoksa bankalar sizden çeşitli şartları sağlamanızı isteyebilirler. Üzerinize taşınmaz mal varsa onu rehin almak bankalar tarafından istenebilir. Bankalara elle tutulur teminatlar sunan kişiye kredi verilir. Bankalar alacağınız evin değerinin tamamı için kredi verir. Peşinat ödemeden taksitli olarak evinize hemen kavuşabilirsiniz. 120 ay vade imkanı sunulur.  

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER