Eski Dostlar Kanlı Oldu Atv Göz Bebeği Eşkıya’nın Varını Yoğun Alacak! Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz

Eski Dostlar Kanlı Oldu Atv Göz Bebeği Eşkıya’nın Varını Yoğun Alacak! Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz
YAYIN TARİHİ: 8.01.2022 11:58:00

Atv ile EDHO’nun yapım şirketi kanlı bıçaklı oldu. Her şey Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yapım şirketi ile atv arasında yaşanan maddi anlaşmazlıkla başladı. Bu anlaşmazlık önce 7.sezonun yayınlanmamasına sonra projesinin iptal olmasına kadar geldi. Ancak gelin görün ki bu iş burada kalmayacak. Çünkü atv Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yayınlanamamasından ötürü oluşan maddi hasarı karşılamaya and içti. 

26 Ekim 2021 günü 7.sezonuyla ekran karşısına çıkmaya hazırlanan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz cephesinde her şey bir anda tepetaklak oldu. Önce fragmanları yayınlanan Eşkıya’nın yeni bölümü yerine bir film yayınlandı. Bu süreçte herhangi bir açıklama gelmedi. Sonra da yine bir açıklama yapılmadan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yayından kaldırıldı. Tüm Türkiye EDHO’nun yayından kaldırıldığını, Oktay Kaynarca’nın veda paylaşımı sayesinde öğrendi. Sonrasında Eşkıya projesine emeği geçen oyuncu ve yapım ekibinden veda paylaşımları peşi sıra geldi.Tabi bugüne kadar Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz izleyicisinin tek merak ettiği konu, EDHO’nun başka bir kanalda yayınlanıp yayınlanmayacağıydı. Nitekim geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir iddia seyircisini heyecanlandırdı. Birsen Altuntaş’ın haberine göre EDHO BLu TV’de yayınlanacaktı. Adı ‘Son Efsane’ olarak değiştirilecek oyuncu kadrosunda Oktay Kaynarca ve Yunus Emre Yıldırımer yer almayacak. Başrol ise İlyas yani Ozan Akbaba’ya gidecekti. Ancak seyircinin hevesi kursağında kaldı. 
Snob Magazin’in haberine göre atv, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ın yapım şirketi BVB Yapım ve senaristi Bahadır Özdener’e dava açmak için kolları sıvadı. Hem de az buz değil, tam 165 milyon TL’lik bir dava. Atv’nin bu davayı dayandırdığı temel ise ‘EDHO’nun tüm haklarının atv’de olması, başka bir kanal yapımcının diziyi ya da benzerini ne isim ve şekilde olursa olsun yapmasının ve yayınlanmasının yasaklanmış olması’ 

Öte yandan bu iddia sonrası dizinin Ömür Façalı’sı Ceren Benderlioğlu’ndan flaş bir açıklama geldi. Benderlioğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, ''Ah ki ne ah olmayan şeyleri yazıp takipçi kasmaya çalışana yazık.'' ifadelerine yer vererek iddiaları yalanladı.


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER