En İyi Büyüme Potansiyeline Sahip Kripto Para Birimleri Açıklandı! Bu 4 Kripto Para Birimine Dikkat!

En İyi Büyüme Potansiyeline Sahip Kripto Para Birimleri Açıklandı! Bu 4 Kripto Para Birimine Dikkat!
YAYIN TARİHİ: 10.06.2021 13:42:00

Kripto para piyasanın en iyi kripto kripto para birimlerimnden biri olan Bitcoin, %23'ten fazla düşüşü görmesi üzerine bu yılki en düşük değeri olan 30.415 dolara düşmüştür. İşte bahsi geçen en iyi potansiyele sahip 4 kripto para birimi...

Kripto para birimleri gündemde yer almaya devam ediyor. Kripto para birimleri Türkiye de de ilgi odağı olmaktadır. Bu kapsamda kripto para yatırımcıları tüm gelişmeleri yakından takip ediyor. Son dakika 4 kripto para birimi hakkında önemli açıklama geldi. Piyasa çöküşü yaşanmasının ardından 4 kripto para biriminin en iyi büyüme gösteren piyasa potansiyeline sahip olduğu açıklandı. 

KRİPTO PARA BİRİMLERİNDE SON DURUM?

Kripto paralar gündemde yer almaya ilgi görmeye ve her gün manşetlerde kendini göstermeye devam ediyor. Son günlerde Çin'in kripto para kullanımı hakkında ortaya koyduğu yasaklama kararının ardından kripto para piyasası yaşanan bu durumdan olumsuz şekilde etkilenmiştir. Haberin çıkmasının ardından tüm kriptolar kırmızıya döndüler.

Bunun ardından o süreçten bu zamana toparlanma sürüyor. Kripto para piyasanın en iyi kripto kripto para birimlerimnden biri olan Bitcoin, %23'ten fazla düşüşü görmesi üzerine bu yılki en düşük değeri olan 30.415 dolara düşmüştür.

DÜŞÜŞÜN ARDINDAN EN İTİ PERFORMANS GÖSTEREN KRİPTO PARALAR

Bunun üzerine ortaya şu soru çıkmaktadır; Piyasa çöküşü yaşanmasının ardından yatırım yapmak için en iyi kripto para birimleri hangileridir. Bunu ölçmenin en önemli yollarından bir yolu ise piyasa değeri olmaktadır. Peki yaşanan bu olumsuzlukların üzerine hangi kripto  paralar alınmalı yoğun bir şekilde araştırılmaya devam ediyor.

EN İYİ PERFORMANSA SAHİP 4 KRİPTO PARA BİRİMİ AÇIKLANDI!

- BİTCOİN (BTC)

Bitcoin'in bugünkü fiyatı ise 32.666,8 dolar'dır

En çok merak edilen sorulardan biri piyasa çöküşünün ardından en iyi performans gösteren para birimleri olurken açıklama geldi; Bitcoin'in fiyatları, 2017 yılından bu zamana 1.000 doların altından 60.000 doların üzerine çıkmıştır. Bunun üzerine özellikle ayı piyasasına girişle beraber Bitcoin fiyatlarında bu aralar düşüşler yaşanmaya devam etmektedir.

Ayı piyasasının bu kadar uzun sürmesinin en önemli sebeplerinden biri de büyük hükûmetlerin Bitcoin'i nasıl düzenleyeceği ya da vergilendirme durumu, madencilik gibi konularda oluşan düşüncelerinin piyasaya olumsuz olarak yansıması olmaktadır.


Konu ile ilgili olarak ayrıca Elon Musk tarafından attılmış olan tweetler ile beraber kripto para piyasanın canına okuyabilmektedir. Bu kaspamda çok ünlü birisinin Bitcoin alımı ya da satımı da piyasa tarafından takip edimektedir. Bitcoin buna göre hareketlenmektedir. Fakat bu, hâlâ sahip olduğu devasa piyasa değerini görmezden gelmek için bir neden olmamaktadır.

2. ETHEREUM (ETH)

Ethereum'un Piyasa Değeri: 285.544.453.802,00

Ethereum'un bugünkü fiyatı ise:  2.400 dolar'dır.

Etherum'un fiyatı ise 2020 ve 2021 yılı boyunca, 200 dolardan yaklaşık 3.000 dolara yükselmiştir. 2021 Mayıs ayında Etherum kendi rekorunu kırarak, geçen hafta düşmeden önce 2.800 dolara ulaşmıştır. Ethereum market büyüklüğüne bakıldığında Bitcoin'den sonra 2. sırada yer alamaktadır. Ethereum,  Bitcoin'e alternatif olarak görülmektedir. Bu sebepten dolayı da uzun vadeli yatırımlarda değerlendirilebilmektedir. Ethereum'un Piyasa değeri Bitcoin'e kıyasla düşük olsa da umut vadeden kripto para birimleri arasında yer almaktadır.

3. TETHER (USDT)

Tether Piyasa Değeri: 62.212.337.132,00$

3. sırada yer alan Tether piyasada "stablecoin'lerin" lideri olarak bilinmektedir. Stablecoin olan Tether değeri, bir para birimine bağlı olmaktadır. Tether için bu ABD dolarıdır. Bu kapsamda bir Tether'in değeri her zaman 1 $ olacak ve Tether'de herhangi bir volatil söz konusu olmamaktadır.

4. RİPPLE (XRP)

Ripple Piyasa Değeri: 38.909.481.787,00$

4. sırada yer alan Ripple, 2017 ve 2018 yıllarının çoğunda kullanılmamıştır. Bu kapsamda 2020 yılında yalnızca 0,60 ABD doları değerine ulaşmıştır. Yaşanan piyasadaki çöküşün ardından Ripple'ın bugünkü fiyatı 0,8431 ABD dolar olmaktadır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER