En Az Lise Mezunu EGM 30 Yaşını Aşmamış Çarşı Ve Mahalle Bekçisi Alım! İşte EGM Bekçi Alımı Şartları

En Az Lise Mezunu EGM 30 Yaşını Aşmamış Çarşı Ve Mahalle Bekçisi Alım! İşte EGM Bekçi Alımı Şartları
YAYIN TARİHİ: 7.01.2022 11:14:00

2022 senesinde Çarşı ve Mahalle Bekçisi alımı amacıyla başvurular şimdilik başlamadı. Polis Akademisi Başkanlığı doğrultusundan bir duyuru yapılmasına karşın ataması yapılıp eğitim almamış olan adayların planlamasının gerçekleştiği ve husus ile ilgili detaylarında e-Devlet üzerinden erişime açıldığı belirtildi.

EGM son dakika Polis Akademisi bekçi alımları bağlamında adayların umutlu takipleri devam ediyor. 2022 senesinde binlerce aday bekçi alımları amacıyla yapılacak olan açıklamalara kilitlenmiş durumda. Güvenlik Genel Müdürlüğü Polis Akademisi Başkanlığı kapsamında yapılacak olan bekçi alımı müracaat şartları amacıyla adaylar detayları yakından görmek istedi. İşte EGM bekçi alımı amacıyla müracaat şartları…

EGM son dakika Polis Akademisi Başkanlığı doğrultusundan oluşturulan duyuruda, “2020/1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavı ardından atamaları oluşturulan bekçi adayları ile daha önceki dönemlerden mahkeme kararı, sağlık kurulu raporu vb. sebepler ile ataması oluşturulanlardan Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Temel Eğitimi almamış olan adayların planlaması yapılmış olup, mevzuya dair açıklama e-devlet parolası ile öğrenilebilecektir.” ifadeleri yer aldı.EGM BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI


Henüz EGM doğrultusundan yeni bekçi alımı amacıyla ilan yayınlanmadı. Fakat ilan yayınlandığında detaylar haberimizin bünyesinde olacak. Yeni alımlar başladığında genel müracaat şartlarının şu şekilde sıralanması beklenmekte:

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

- En az lise mezunu ve dengi okul mezunu olmak

- En az 1.67 boyunda olmak


- Beden kitle indeksi 18 (dâhil) ile 27 (dâhil) arasında olmak

- 31 yaşından gün almamış olmak

- Ağır hapis ya da altı aydan çok hapis ya da affa uğramış olsalar bile zimmet, ihtilas, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, inancı kötüye kullanmak, dolanlı iflas ya da yüz kızartıcı diğer bir fiilden ötürü hapis cezasından hükümlü bulunmamak

- Silah taşımaya ya da silahlı vazife yapmaya hukuki bir engeli bulunmamak, Alkol, uyuşturucu ya da uyarıcı madde tüketimi nedeniyle tedavi görmüş ya da görüyor olmamak.

EGM BEKÇİ MAAŞLARI 2022'DE KAÇ TL OLACAK?


EGM içeriğinde lise mezunu olarak vazife yapan Bekçiler Aralık 2021 itibariyle 5.186 TL maaş alıyorlar. Ocak bekçi maaşlarına ortalama 14 zam gelmesi bekleniyor. Bu beklenti gerçekleşirse ortalama 726 TL zam gelecek ve maaşlar 5.912 TL oranına çıkacak. 

Üniversite mezunu bekçiler ise Aralık 2021 döneminde 5.420 TL maaş alıyorlar. Enflasyona dair beklentiler gerçekleşir ve maaşlara yüzde 14 zam gelmesi kesinleşirse 5.420 TL'lik maaş Ocak 2022'de 6178 TL olacak. 

BEKÇİ ALIMI ÇALIŞMA ŞARTLARI


Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin büyük çoklığı 12 saat seviyesinde ve gece çalışmaktadır. İstanbul: 19:00-07:00 saatleri arasında 12/36 çalışma sistemi uygulanır.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER