En Az İlköğretim Mezunu Hastanelere Personel Ve İşçi Alımı Başvuru Şartları! Hastane İşçi Alım Kadro

En Az İlköğretim Mezunu Hastanelere Personel Ve İşçi Alımı Başvuru Şartları! Hastane İşçi Alım Kadro
YAYIN TARİHİ: 4.02.2022 10:55:00

Hastanelere İŞKUR kurumu üzerinden memur personel alımları yapılıyor. Pek çok sayıda kadro türünde yapılan eleman alım ilanlarında yer alan kadrolar, başvuru koşulları ilanlara İŞKUR üzerinden nasıl başvuru yapılacağını sizlerle paylaşıyoruz.

Sağlık kuruluşlarına İŞKUR platformu üzerinden minimum ilkokul mezunu işçi ile minimum lise düzeyinde memur alımı yapılıyor. Kabul kayıt görevlisi, danışman, temizlik personeli, hasta bakım personeli alanlarındaki kadrolara alımlara dair kontenjan detayları ve başvurularına nasıl yapılacağını haberimizde sizlere aktarıyoruz. Hastane çatısı altında çalışacak olan elemanların sağlamaları gereken ilk nitelik alım işleminin yapılacağı kadro türünün mesleki niteliğini sağlamaktadır. Bu alanda çeşitli kadrolar için öğrenim şartı koşulu talep edilirken bazı kadrolar içinse öğrenim talebi talep edilmiyor. Son dakika gelişmeleri haberlerim.com.tr'de 

Hastane Elaman Alımı Başvuru Koşulları

Hastane çatısı altında çalışacak olan elemanların sağlamaları gereken birinci koşul alım işleminin gerçekleşeceği kadronun mesleki niteliklerini sağlayabilmeleridir. Ayrıca bazı alanlar için öğrenim koşulu şartı belirtilirken, bazı alanlar için ise öğrenim şartı belirtilmiyor. Dolayısıyla kadrodan kadroya bu durum değişkenlik gösteriyor. İŞKUR üzerinden kişiler başvuru şartlarına sahip oldukları taktirde başvuru işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Başvurular İŞKUR şubelerinden yapılıyor.

Aynı zamanda kişilerden deneyim şartı ve yaş şartı gibi kriterlerde isteniyor. Bir diğer önemli konu ise güvenlik soruşturmasıdır. Kişilerin sicilinin temiz olması oldukça önemli bir detay olarak karşımıza çıkıyor.

Başvuru Genel Koşulları


İŞKUR üzerinden sunulan ilanlara başvuru yapmak için kişilerin aşağıdaki ilkeleri yerine getirmeleri gerekiyor;

- T.C. vatandaşı olmak,


- Sağlık kurumunda çalışmasına engel olacak bir sağlık sorununa sahip olmamak,

- Full time çalışabilme koşuluna ayak uydurabilmek,

- Kadronun ilanda belirtmiş olduğu mezuniyet koşuluna sahip olmak,

- Kadronun belirlediği özel şartlara sahip olmak

Kişilerin yukarıdaki kriterleri mutlaka taşımaları gerekiyor. Aksi durumda başvuru işlemlerinde bulunamazlar.DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER

ÇOK TIKLANANLAR