Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Var Mı? AK Parti’den İlk Açıklama! Yılbaşı İkramiyesi Kimlere Verilecek?

Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Var Mı? AK Parti’den İlk Açıklama! Yılbaşı İkramiyesi Kimlere Verilecek?
YAYIN TARİHİ: 27.12.2021 09:38:00

Emekliye yılbaşında 1.100 TL ikramiye verilmesine ilişkin talepleri bir hayli artmış durumda. Yılda iki defa her dini bayramda tüm emeklilere koşulsuz şartsız verilen ikramiyelere bir yenisinin daha eklenmesi gündemde. Milyonlarca emekli vatandaşın yoğun bir şekilde taleplerini dile getirdiği yılbaşı ikramiyesi hakkında detaylar ise merak ediliyor. İşte emekliye yeni yılda 1.100 TL ikramiye verilmesi hakkında tüm detaylar...

Türkiye’de her yıl dini bayramlarda olmak üzere iki defaya mahsus verilen 1.100 TL emekli ikramiyeleri arasına bir yenisinin daha eklenmesi gündeme geldi. Ramazan ve Kurban bayramlarında emeklilerin hesabına doğrudan yapılan ikramiye ödemeleri kapsamında, özellikle dar ve orta gelir grubunda yer alan vatandaşların bayram öncesinde harcamalarına ek destek sağlanmış oluyor. 2022 yılına az bir zaman kala birçok emekli ise yeni yılda da ikramiye verilmesine yönelik taleplerini artırmış durumda. Geçmiş dönemde 1.000 TL olarak verilen emekli ikramiyeleri yapılan yeni düzenleme ile 1.100 TL’ye çıkarılmıştı. Şimdi ise emeklilerin talebi yılbaşında da söz konusu ikramiye ödemelerinin yapılmasını talep ediyorlar. 

Emekli İkramiyelerine İlişkin AK Parti’den Açıklama Gelmişti! 


Türkiye’de her dini bayram öncesinde SGK emeklilerinin hesaplarına 1.000 TL olarak yatırılan ikramiyelerin, 1.100 TL olmasına ilişkin açıklama AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılmıştı. Bu açıklamanın ardından çok sayıda vatandaş emekli ikramiyelerinin kapsamının da genişletilmesini talep etmeye başladı. 
Dini bayramların dışında yılbaşında da emeklilere 1.100 TL ikramiye ödemesinin yapılmasına ilişkin talepler devam ediyor. Ancak konuya ilişkin hükümet tarafından başka herhangi bir açıklama gelmedi. Yeni yıla az bir süre kala emeklilere yılbaşında ikramiye verilip verilmeyeceği ise hala büyük bir merak konusu. Şuan için gündemde böyle bir çalışma yapıldığına dair resmi bir açıklama bulunmuyor. 

Emekliye Yılbaşı İkramiyesi Kimlere Verilecek? 


Ramazan ve Kurban bayramları öncesinde yılda iki defa olmak üzere tüm SGK emeklilerine 1.100 TL’ye çıkarılan ikramiye ödemeleri yapılıyor. SGK’dan yaşlılık, emekli aylığı, malullük, vazife malullüğü, dul ve yetim maaşı alan herkes bu ikramiye ödemelerinden yararlanabiliyor. Toplumda emeklilerin yanı birçok kesimden kişiyi kapsayan ikramiye ödemeleri arasına bir yenisinin daha eklenmesi talebi ise sürüyor. Ayrıca söz konusu ödemelerden aylık alan gazi, şehit yakınları, güvenlik korucuları, şampiyon sporcular ve terör mağduru sivil vatandaşlar da yararlanabiliyor. 
Yılbaşı ikramiyesi verilmesin dair bir çalışma başlatılması halinde 1.100 TL olarak belirlenen ikramiye oranlarında söz konusu kişilerin yararlanması sağlanacak. Hali hazırda dini bayramlar öncesinde yapılan ödemeler kapsamında vatandaşların yeni yılda da ek bir ikramiye alarak yeni yıla ilişkin ihtiyaçları için nakit desteğinden yararlanması sağlanacak. Ancak konuya ilişkin henüz resmi makamlardan herhangi bir açıklama gelmedi. 

 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER