Emekliye Çifte Müjde En Düşük Emekli Maaşı 3.500 TL Olacak! Emekli Maaşlarına Yapılacak Zam Netleşti

Emekliye Çifte Müjde En Düşük Emekli Maaşı 3.500 TL Olacak! Emekli Maaşlarına Yapılacak Zam Netleşti
YAYIN TARİHİ: 18.11.2021 09:46:00

​Emekli Maaşlarına Yapılacak Zam Netleşti! Emekliye Çifte Müjde En Düşük Emekli Maaşı 3.500 TL Olacak. Ekim ayı enflasyon oranlarının açıklanmasının ardından zam oranları kesinleşmeye başladı. Bu anlamda emekli maaşlarına oldukça yüksek oranda zam bekleniyor. Bu anlamda geçen zam oranlarına baktığımızda en düşük SGK'lı maaşı 1.500 TL olmuştu. Ama bu enflasyon canavarı sonrası eridi gitti. Peki, 2022 emekli maaşı ne kadar? 2022 SSK emekli maaşı ne kadar? gibi araştırdığınız tüm soruların cevaplarını www.haberlerim.com.tr son dakika haberi olarak sizler için özetledik.

Emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranları milyonlar tarafından bekleniyor Bu anlamda emekli maaşı 2022 Ocak ayı için çifte müjde geldi. SGK, SSK ve Bağkur'lu emekliler yılda 2 kez zam alıyorlar. Fakat 2022 tüm yıllardan farklı. Enflasyon oranlarının yükselmesi sonrasında okkalı bir zam bekleniyor. Zamlı maaşlarını sabırsızlıkla bekleyen emeklilere temmuz ayında bir müjde de Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan geldi! SGK, SSK ve Bağkur'lu emekli vatandaşlarımız 2022 Ocak ayı maaşlarını merak ediyor. 6 aylık enflasyon verilerinin oldukça yüksek gelmesi bekleniyor. Bu anlamda emeklilerin gelecek sene ne kadar maaş alacağı netleşmiş oldu. www.haberlerim.com.tr son dakika haberine göre; Aralık ayında açıklanması beklenen enflasyon rakamları yeni yıl için maaşların ne kadar artacağını ortaya çıkartacak. En düşük emekli maaşı 3.500 TL olurken yeni yıl için ne kadar arttırılacağı merak ediliyor. Yeni rakamlar için de o tarihe dikkat çekildi. 

Ülkemizde ekonomik olarak sıkıntılar hala devam ediyor. Emekli aylıkları enflasyon canavarı altında adeta eridi. Tek maaşla geçinemeyen emekliler bu yaştan sonra ek iş yapmaya bile başladı. 2022 yılında yapılacak olan zam verilerinde ise ortak nokta enflasyon rakamları olacak. Bilindiği gibi Başkan Erdoğan emeklileri sevindireceğiz diye açıklama yapmıştı.


Gözler ve kulaklar 2022 Ocak ayına kilitlenirken, emeklileri sevindirecek gelişmelerin yaşanması bekleniyor. Öte yandan seyyanen ödeme ve 1000 TL'de refah payı ödemesi yapılması bekleniyor. Bankaların vermiş olduğu emekli promosyon ikramiyeleri de pastadaki çilek olarak karşımıza çıkıyor. Bu yapılacak ödemelerle birlikte seçim öncesi iktidar partisi önemli ölçüde oy almayı ve emeklileri mest etmeyi istiyor. MİLYONLARCA EMEKLİ VATANDAŞLARA ÇİFTE MÜJDE

2022 Ocak ayında ise emekli vatandaşlarımız için çifte müjde var. Emekliler zamlı maaşlarının yanı sıra bir de ikramiye alacaklar. Bayram ikramiyeleri 1100 Türk lirasına yükselmişti. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER