Emeklilere Son 40 Yılın En Büyük Zam Dopingi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Az Önce Açıkladı! Maaşı 2000'den

Emeklilere Son 40 Yılın En Büyük Zam Dopingi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Az Önce Açıkladı! Maaşı 2000'den
YAYIN TARİHİ: 20.12.2021 14:20:00

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan son dakika açıkladı. Bu anlamda emekli maaşlarına son 40 yılın en büyük zammı yapıldı. Milyonlarca SGK, SSK ve Bağkur'lu emekli vatandaş ise mutluluktan havalara uçtu.

Emeklilere Son 40 Yılın En Büyük Zam Dopingi! Cumhurbaşkanı Erdoğan Az Önce Açıkladı! Maaşı 2000'den... Geçtiğimiz hafta asgari ücretli çalışanlar için bilindiği gibi yüze 50 zam yapılmıştı. Şimdi sıra emekli vatandaşlara gelmiş durumda. Zam görüşmeleri oldukça çetin geçerken, Başkan Erdoğan son noktayı koydu. 

EMEKLİ MAAŞLARINA SON 40 YILIN EN BÜYÜK ZAMMI 

SGK-SSK ve Bağkur'lu emeklilerin maaşları bilindiği gibi enflasyon karşısında baya bir erimişti. Hayat pahalılığı geçim sıkıntısı derken ay sonunu getirememeye başladılar.
Bu anlamda bakıldığı zaman Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ek formüller üzerinde duruyor. Enflasyon seviyesi zammı zaten cepte bunun dışında ek zam yapılamsı gündeme gelmiş durumda. Bu beklentilerin oluşmasında ise en mühim namacıyla Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere hükümet kaynaklarından gelen açıklamalar oldu.ENFLASYON TAVAN YAPTI! EMEKLİ MAAŞLARI 2022'DE KAÇ PARA OLACAK?

SSK SGK ve Bağkur kapsamında emekli olan kişilerin aylık olarak ödenene maaşlarına Ocak 2022'de Temmuz - Aralık aylarında oluşacak enflasyon oranları kadar maaş zammı yapılacak. Bu zam tutarı direkt olarak maaşlara yansıyacak. Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Kasım aylarını amacıylae alan 5 aylık bilgiler amacıyla TÜİK resmi açıklamalarda bulunmuştu.
5 aylık enflasyon yüzde 10.47 civarında oluştu. Oranın Aralık 2021 enflasyon bilgileri ile en az yüzde 15.00'e çıkması bekleniyor. 


ÇALIŞMA BAKANLIĞI RESMEN AÇIKLAYACAK

Çalışma Bakanlığı emekliler ile alakalı bir planlama olması halinde Ocak 2022'ye kadar  bir bildirimde bulunacak. 

ANKARA'DAN HABER GELDİ

Emekli maaşı için bekletiler oldukça artarken, Ankara kulislerinde 2 formül öne çıkıyor. 
Birincisi seyyanen zam ikincisi maaş zam oranının bir civara tamamlanması. 


EMEKLİLERE SEYYANEN ZAM 

Bu formül kapsamında emeklilere Ocak ayında maaşlarına göre seyyanen zam gerçekleşebileceği belirtiliyor.  Ocak 2022 enflasyon zammı ardından belli bir seviyenin altında olan emekil maaşları amacıyla planlama gelebilir iddiaları ise gündem de yer adiniyor.
İkinci formül ise yüzde 15 olarak beklenilen zam oranının yüzde 30 yada yüzde 40 bandına kadar çıkarılması ve maaşların bu oranda artması. 


 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER