Emekli İkramiyelerine Zam mı Geldi? Zamlı İkramiyeler Ne Kadar? İkramiyeler Ne Zaman Yatacak?

Emekli İkramiyelerine Zam mı Geldi? Zamlı İkramiyeler Ne Kadar? İkramiyeler Ne Zaman Yatacak?
YAYIN TARİHİ: 23.04.2021 15:19:00

Emekli bayram ikramiyelerine zam geldi mi? Zam oranı belli oldu mu? Ramazan Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Ramazan Bayramına sayılı günler kala emekli vatandaşın ve yakınları tarafından bayram ikramiyeleri hakkında araştırmalar sürüyor. Herkesin beklentisi bayram ikramiyelerine zam gelmesi. Peki emekli ikramiyeleri zamlı mı alınacak? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından emekliye zam yapılacağı açıklmasında bulundu. Peki emekliye ne kadar zam yapılacak? 

Ramazan Bayramına da sayılı günler kala herkes tarafından bayram öncesi verilen emekli ikramiyelerinin bu yıl ne zaman verileceği araştırılmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl emekli bayram ikramiyeleri yapılan planlamaların ardından erken verilmişti. Bu yıl ne zaman verilecek? Zamlı ikramiyeyi kimler alabilecek?

2021 EMEKLİ İKRAMİYELERİ NE KADAR? ZAM GELDİ Mİ?

Emekli bayram ikramiyeleri, her yıl Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde emekli vatandaşa verilmektedir. Emeklilere bayram ikramiyeleri ilk olarak 2018 yılında verilmeye başlanmıştır. Bayram ikramiyeleri, 1.000 TL olarak, 3 dönemdir aynı tutar üzerinden hesaplara yatırılmaktadır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emekli vatandaşlara müjde verdi. 100 TL olarak verilen bayram ikramiyelerine zam yapılacağı müjdesini duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamaya göre,


"Yaklaşık 3 yıl önce emeklilerimize bayramlarda biner lira ikramiye ödeme sözü vermiş, bu uygulamayı hemen başlatmıştık. Enflasyon oranında artış yapılan bayram ikramiyelerinin ramazandaki ilk ödemesini mayıs başında, Kurban Bayramı ödemesini de temmuz ortasında gerçekleştireceğiz. En düşük emekli maaşını 1500 'TL'ye çıkartarak vatandaşımızın mağdur duruma düşmemesini sağladık. Biz göreve geldiğimizde emekli maaşlarının 66 TL'den başladığını söylemek isterim." açıklamasında bulundu.

2021 EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Her yıl emekli bayram ikramiyeleri bayramdan önce ödenmektedir. 2021 bayram ikramiyesi ödemelerinin ne zaman yapılacağı henüz resmi olarak açıklanmamıştır. Fakat Ramazan Bayramı tarihi göz önüne alındığında, bayram ikramiyesi ödemelerinin Mayıs ayının ilk 10 gününde yapılacağı tahmin edilmektedir. Bu kapsamda bayram tarihlerine göre,

2021 Emekliye Ramazan Bayramı İkramiyesi: 10-12 Mayıs 2021 tarihinde yapılması beklenmektedir.

2021 Emekliye Kurban Bayramı İkramiyesi: 12-16 Temmuz 2021 tarihlerinde ödeme yapılması beklenmektedir.

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER