Emekli, Dul, Yetim Aylıkları İçin Rakam Geldi! 2022 Emekli Maaşı Zam Hesabı Bitti! İşte Emekli Zammı

Emekli, Dul, Yetim Aylıkları İçin Rakam Geldi! 2022 Emekli Maaşı Zam Hesabı Bitti! İşte Emekli Zammı
YAYIN TARİHİ: 20.12.2021 17:18:00

Asgari ücret zammı ile bilindiği gibi tarih yazılmıştı. Bu anlamda 4253 TL olarak açıklandı. Şimdi sıra sayıları neredeyse 13 milyon olan emeklilere gelmiş durumda. Emekli, dul, yetim aylıkları İçin rakam geldi! 2022 emekli maaşı zam hesabı bitti! İşte SGK-SSK ve Bağkur'lu emekli zammı oranları

Emekli, Dul, Yetim Aylıkları İçin Rakam Geldi! 2022 Emekli Maaşı Zam Hesabı Bitti! İşte Emekli Zammı... 2022 Ocak ayı emekli maaş zammı ile ilgili son detaylar gelmeye devam ediyor. 2022 Ocak ayına az birs üre kala artık maaşlar belli oldu. 2022 asgari ücret bağlamında bilindiği gibi 4253 TL zam yapılmıştı. Öte yandan bir diğer beklenen gelişme olan 3600 ek gösterge daha önce Başkan Erdoğan'dan onay almıştı. Günün en çok merak edilen hususu olan 2022 emekli zammı amacıyla gözler  20 Aralık Pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı'na çevrildi.  Memur ve emekli zammı amacıyla geri sayım başladı. Peki, Emekli maaşları ne kadar olacak? 2022 işçi emekli zammı belli oldu mu? Sayısı 13 milyonu aşkın emeklinin zamlarla imtihanı sürüyor. 20 Aralık Pazartesi günü yapılacak Kabine Toplantısı'ndan çıkacak memur ve emekli zam müjdesi bekleniyor. Emekliye rekor zam hesabı yapılmaya başlıyor. 2022 Asgari Ücret gibi canlı yayında Cumhurbaşkanı Erdoğan doğrultusundan açıklanacak olan emekli zammı sonucunda meydana çıkıyor. Yüzde 50.5 artış alan 2022 asgari ücretin sonrasında 2022 emekli zammı amacıyla kritik rakam meydana atılıyor. Son 50 senenin en yüksek artışından sonra cefakar emeklilere de yüzde 40 oranında zam uygulanacağı düşünülüyor. Ankara kulislerinde konuşulan ihtimallar meydana çıkıyor. Her 6 ayda bir enflasyon bilgilerine göre artış alan emekli maaşlarına gelen rakam ise..

İktidarın yönetimine verilen talimat  Milyonların beklediği 2022 emekli zammı masaya 2 alternatifi getirdi. AK Parti kulislerinde konuşulmaya başlayan enflasyon + yüzde 25'lik zam sesleriyle umutlanan emekliler, giderek büyüyen krizden kurtulmanın çaresini aramaya koyuldu. 2022 emekli maaşlarına yüzde 35-40 arası artış uygulanacağı konuşmaları milyonları beklentiye soktu. Peki, Emekli maş zammı 2022 belli mi? Emekli maaşına zam geldi mi? Emekli maaşları kaç para oldu?
Ankara kulislerinde 2022 emekli zammı amacıyla yüzde 45 düzeyi konuşuluyor. Tarihin en büyük zammı diyerek duyuru yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın asgari 
ücretten sonra en büyük cömertliği hak eden emeklilere vereceği söyleniyor. Tahmin edilen oranların yakalanmasıyla Ocak ayında yüzde 45 zamlı maaşların 
emeklilerin cebine girmesi bekleniyor. SSK ve Bağkur emekli maaşının en düşüğü 1500 TL'ye sabitlenen maaşların en az 2500 TL'ye çıkacağı düşünülüyor.

Yenişafak Gazetesi'nden Nur Banu Aras emeklilere yapılacak zam ile alakalı köşesinde şu ifadelere yer verdi. 

"Asgari ücretlinin 2022 senesinde alacakları ücret zammı ile refah düzeyinin yükseltilmesinin sonrasında gözler, ikinci aşamada emekliye yapılacak zam oranında olacak. Bu kapsamda, 2 bin liranın altında emekli maaşı alan kimsenin kalmaması amacıyla çalışma yapan hükümetin gündeminde, emeklilere seyyanen zam da var. Yeni yılla eş güdümlü ilaveten emekli maaşlarına enflasyon farkı eklenecek."


EK ZAMLI NET MAAŞLAR NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

TÜİK 3 Ocak tarihinde enflasyon oranlarını açıklayacak ve emeklilerin enflasyon ile alacakları maaş zammı belli olacak. Diğer zam formüllerinin de 3 Ocak tarihinden evvel ya da anında sonra duyurulması bekleniyor. 
 

DİĞERDİKKAT ÇEKEN HABERLER