Zafer Algöz Okan Bayülgen'e Hırsız Dedi! Sosyal Medya Yıkıldı!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Zafer Algöz Okan Bayülgen’e Hırsız Dedi! Sosyal Medya Yıkıldı!

EĞLENCE

16 Ekim 2020 Cuma 12:23:57

Zafer Algöz Okan Bayülgen’e Hırsız Dedi! Sosyal Medya Yıkıldı!

Oyuncu Zafer Algöz’ün Ozan Güven, Okan Bayülgen ve Kavuk açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya yine ikiye bölündü. Zafer Algöz, Ozan Güven için neler dedi? Zafer Algöz ayrıca Okan Bayülgen ve Cem Yılmaz ve kavuk ile ilgili tartışma yaratacak açıklamalara imza attı.

Oyuncu Zafer Algöz’ün Ozan Güven, Okan Bayülgen ve Kavuk açıklamaları sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya yine ikiye bölündü. Zafer Algöz, Ozan Güven için neler dedi? Zafer Algöz ayrıca Okan Bayülgen ve Cem Yılmaz ve kavuk ile ilgili tartışma yaratacak açıklamalara imza attı.

Oyuncu Zafer Algöz, Jülide Ateş’in programında tartışma yaratacak açıklamalara imza attı. İşte Zafer Algöz’ün gündem olan açıklamaları!

VARAN 1! “KAVUK CEM YILMAZ’A VERİLMELİYDİ”

Zafer Algöz türk tiyatrosunun simgesi kavuğun Ferhan Şenoy’dan Rasim Öztekin’e verilmesini eleştirdi ve

“Benim şahsi fikrim, kimsenin emeğine oyunculuna laf etmek haddim değildir ama, Ferhan Abi’den kavuk Cem Yılmaz’a gelmeliydi. Nejat Uygur’a da verilebilirdi, Nejat Baba Türkiye’de tek başına gezmedik yer bırakmadı. Hatta Bahri abiyle beraber onlar Anadolu’nun en ücra yerlerine gidip dolaştılar. Ferhan Abi daha modern dönemde bu işi üstlendi.

Cem Yılmaz 25 yıldır, belki daha fazla süredir Türkiye’de tek başına bu meddahlık geleneğini devam ettiren biri. Meddahlık geleneğinde yazılı bir metin yok. Kafanızdaki konuları, birbirine bağlayıp, seyirciye kendinizi sevdirirsiniz. Bundan sonraki süreç içinde bir kadına devrelidir mi? Onu da kavuğu devredecek olan Şevket kardeşimizin karar vermesi lazım. Yasemin Yalçın olabilir, Demet olabilir, Demet Evgar da olurdu, Demet Akbağ da olurdu. İlle de erkek olacak diye bir şarta gerek yok bence.” diyerek konuştu.

VARAN 2 ” OKAN BAYÜLGEN İŞLERİMİZİ NOTERDE ÜZERİNE ALDIRDI”

Zafer Algöz, Okan Bayülgen’le ilgili de tartışma yaratan ifadeler kullandı. Algöz;

“Bizim yaratıcılığımızdaki işleri noterde kendi üzerine aldırmış. Baktım ki tatsızlık olacak çünkü bütün bunlar yaşandıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi hayata devam etmenin bir anlamı yok.

“Okan Bayülgen ile ‘Zaga’ ve ‘Televizyon Çocuğu’ döneminde beraber çalışmıştık, yönetmenimiz de Şafak Bakkalbaşıoğlu’ydu. Oradaki konseptimizde hiç yazılı metin yoktu. Bazen yazarlarla çalışmak istedik, baktık kafamız onlara hiç uygun değil doğaçlama yapmaya karar verdik.

“Daha sonra ‘Dudu Teyze’ mesela benim bulduğum bir karakterdi. Cihangir’de oturuken evimin tam karşı katında bir kadın vardı. Oradan aşağıya bakarak çocukların oğlunun arabasına yanaşmasına sinir oluyordu. Kadın dikkatimi çekti ben de bunu Okan’a anlattım. Sonra biz bunu televizyonda kullanmaya başladık. Bir dönem geçtikten sonra şunu öğrendim ki orada yapmış olduğum, benim de yaratıcılığını üstlendiğim o işleri Okan bize haber vermeden kendisi gidip kendi üstüne almış, noter üzerinde.

Ben de o zaman sormuştum Okan’a, madem böyle bir şey yapıyorsun, noterden gidip bu projeleri tasdik ettiriyorsun, bizim neden adımız geçmiyor? Evet senin televizyon programında yapıyoruz ama benim neden adım geçmiyor?”

E işte şov dünyasının kuralları böyledir’ falan dedi. Ben de ‘O zaman kusura bakma ben şov dünyasının kuralları değil, arkadaşlık kurallarına göre hayatımı devam ettiriyorum. Elbette şov dünyasının kuralları olabilir de böyle bir şey yapıyorsan benim haberimin olmasını dilerdim’ dedim. Sonra o dönem ‘Dudu Teyze’ye bir reklam teklifi geldi. Sanıyorum dört bölümlük bir bilgisayar reklamı yapmıştık ona. Oradan da kendine ait bir para istedi.

Ben işlerimi gönül işleriyle devam ettiren biriyim. Baktım ki tatsızlık olacak çünkü bütün bunlar yaşandıktan sonra hiçbir şey olmamış gibi hayata devam etmenin bir anlamı yok. İşin tadı kaçtı. Kırgınlık olunca vedalaşalım dedik, vedalaştık.” dedi.

VARAN 3 “OZAN GÜVEN ARKADAŞIMI SOSYAL MEDYADAN LİNÇ EDECEK DEĞİLİM”

Zafer Algöz, yakın arkadaşı Ozan Güven ile ilgili olarak ise;

“Beni çok üzdü. Ben önce şaka sandım. Çünkü ben Ozan’ı 25 senedir falan tanırım. Ozan’ı öyle tepkiler verebilecek birisi olarak hiçbirimiz görmedik. Duymadık da. İlk defa bunu duyunca şaka yapıyorlar sandık. Sonradan böyle bir olayın yaşanmış olduğunu, iki tarafın da birbirne sille tokat denecek derecede öfkeyle daldığını öğrenince ona çok daha fazla üzüldüm. Hangi insan şiddeti meşru görebilir ki. İnsanın insana şiddeti kadar kötü bir şey olamaz.

Bu konuda elbette söylenecek bir şey varsa oturup da sosyal medyada ya da basın önünde arkadaşımla ilgili böyle bir şey söyleyeceğime ben kendisine şahsen konuşmayı, kendisine iletmeyi tercih ederim.

O anlamda elbette temasımız oldu. O da yaşananlardan çok üzgün. Böyle bir şeyden kim memnun olur ki. Olay yargı aşamasına intikal etmiş şekilde. İki taraf da uzlaşmak istememiş. Biz mahkeme kararında ısrarlıyız demişler. Mahkeme kararı bittikten sonra hayat tekrar normale dönecek herkes işine gücüne gidecek de bizim de bekleyip ne olacak ne bitecek görmemizde fayda var diye düşünüyorum. Benim söylediğimde eleştirilecek bir taraf yok. Ben ne yaşandığını bilmiyoruz dedim. Hakikaten doğru. İki kişi arasında yaşananı bilmiyoruz ama kadına şiddete kesinlikle karşıyım. Kadına şiddet göstermek acizliğin göstergesidir.”

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı