Yasemin Allen: Kendimi Felaket Senaryolarının İçine Kaptırabiliyorum!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Yasemin Allen: Kendimi Felaket Senaryolarının İçine Kaptırabiliyorum!

EĞLENCE

26 Aralık 2020 Cumartesi 11:40:14

Yasemin Allen: Kendimi Felaket Senaryolarının İçine Kaptırabiliyorum!

Ünlü oyuncu Yasemin Allen, hayatıyla ilgili samimi açıklamalarda bulunarak “Meraklı bir insanım. İnsanlığı, sanatı, geleceği merak ediyorum. Fazla hayalperestliğin gazabına uğradığımı da söyleyebilirim, felaket senaryoları içine kaptırabiliyorum kendimi. En mutlu olduğum zaman ise arkadaşlarımı güldürdüğüm anlar.” dedi.

Bir dergi röportajında konuşan 31 yaşındaki oyuncu, annesi Suna Yıldızoğlu’nun kendisini güçlü ve kendinden taviz vermeyen bir kadın olarak büyüttüğü için bu sektöre girerken ufak nasihatlerde bulunduğunu ve çıkardığı işe de güvendiğini ifade etti.

Uzun bir süredir Türkiye ve İngiltere arasında gidip gelen Yasemin Allen, son olarak Türkiye’ye yerleştiğini açıkladı. Allen, iki ülke arasındaki farkları şu sözlerle anlattı: “İngiltere’de dostlar arasındaki laflara kadar işlemiş bir resmiyet var ki bu insanların kendilerince sınırlarını baştan belirlemelerinde yardımcı oluyor. Bunun ters yüzünde ise samimi ilişkileri bile şartlı gibi hissettiren bir his oluşuyor. Türkiye’de bunun sınırları daha flu; artıları eksileri tartışılır.”

 

“DÜNYA ÇOK HIZLI EVRİLİYOR”

Londra’dan İstanbul’a dönen oyuncu, “Pandemi olmasaydı da dönmeyi düşünüyordum. Kafam farklı bir şekilde çalışmaya başladı. Anksiyete kaynağı olan bazı gelişmelerin aslında ne kadar yakın olduğunu gördüm. Dünya çok hızlı evriliyor ve artık ayakta durmak, yetişebilmek için farklı adımlar atılması gerektiğini fark ettim” dedi.

Aynı zamanda bir piton yılanı besleyen Yasemin Allen, onunla ilgili “Şimdilik İngiltere’de bir dostum ilgileniyor. Sürüngenlerle aranız kötü değil ise bakımı hiç zor değil.” diye ifade etti.

Hayvanlara uygulanan eziyetlerle ilgili ise “Hayvanlara uygulanan şiddete daha ciddi cezalar gelmeli, hayvanların da hislerinin olduğunu kabul etmeliyiz” dedi.

 

“NEGATİF YORUMLARI SİLİYORUM”

Allen, sosyal medya ile ilgili “Sırf pozitif enerjiyle beslenen bir insan değilim ama sosyal medyada sadece ilgi çekmek için yazılan negatif yorumları siliyorum. Linç kültürüne karşı olduğum için de çığ gibi büyümesini engelliyorum bazı fikirlerin. Yüzüne söyleme fırsatı olmayacağını bildiği lafı sana anonim şekilde kusmuş birinin ‘fikrine saygı’ duymak zorunda olduğumu düşünmüyorum; orası bir sosyal medya profili, demokratik bir fikir paylaşım alanı değil nihayetinde. “Siz sanatçısınız eleştiriye açık olmak zorundasınız” lafını da objektif eleştiri yapmaya çalışmıyorsanız kullanma hakkınız yok maalesef. “ diyerek ifade etti.

 

“İLK SİNEMA FİLMİM, İLK AŞKIM”

Oynadığı projelerin hepsi çok farklı tarzlar olan Allen’ın hiç unutamadığı projesi ise Özcan Deniz ile başrol oynadığı “Su ve Ateş” için, “ilk sinema filmim ve ilk aşkım diyebilirim. Orada oynadığım karakter Yağmur’u aklıma getirdiğim zaman içime bir huzur doğuyor.” diye konuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı