Ünlüler Programı Hakkında Mobing İddiaları Dolanan Ellen DeGeneres'e Destek Verdi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Ünlüler Programı Hakkında Mobing İddiaları Dolanan Ellen DeGeneres’e Destek Verdi

EĞLENCE

4 Ağustos 2020 Salı 14:01:21

Ünlüler Programı Hakkında Mobing İddiaları Dolanan Ellen DeGeneres’e Destek Verdi

Ünlü Amerikalı komedyen Ellen DeGeneres’in programı hakkında kamera arkasında mobing, ırkçılık ve taciz suçlamaları yapıldı. İddialar sonrası bazı personellerin işlerine son verildi. DeGeneres bir açıklama yayınlayarak özür diledi. Ünlü isimler de DeGeneres’e destek çıktı.

Ünlü Amerikalı komedyen Ellen DeGeneres’in programı hakkında kamera arkasında mobing, ırkçılık ve taciz suçlamaları yapıldı. İddialar sonrası bazı personellerin işlerine son verildi. DeGeneres bir açıklama yayınlayarak özür diledi. Ünlü isimler de DeGeneres’e destek çıktı.

İddiaları ortaya atan bir çalışan programın kamera arkasında toksik bir çalışma ortamı olduğunu ve korkunun hakim olduğunu söyledi. İddiaların ardından programın sunucusu Ellen DeGeneres tüm personele bir e-posta yollayarak özür diledi.  Şovun yapımcısı WarnerMedia şirketi iddialar üzerine yaptığı soruşturma personel değişikliğine gidileceğini açıkladı.

Ünlü site Buzzfeed’e konuşan bir çalışan, hastalık ya da cenaze izni kullandıktan sonra işten atıldıklarını iddia etti. Konuşan bir başka çalışan ise kendilerine, işyerinde De Generes’i gördüklerinde onunla konuşmamalarının tembihlendiğini anlattı. Çalışanlardan bir başkası da ırkçılığa ve hareketlere maruz kaldığını açıkladı. Bir çalışan da, “Bu ‘birbirine iyi davran’ olayı sadece kameralar açıkken geçerliydi. Tamamen şov için. Evet insanlara para veriyorlar, yardım ediyorlar, ama bunlar şov için yapılıyor” dedi.

Ellen iddialara dair açıklama için yapım şirketi WarnerMedia tarafından yürütülen soruşturmanın sonuçlanmasını bekledi ve soruşturma tamamlanınca açıklama yaptı. Personeline bir e-mail yazdı ve şunları söyledi;

“Şovumuzun ilk günü, yaptığımız ilk toplantıda ‘Ellen DGeneres şovu bir mutluluk alanı olacak, kimse sesini yükseltmeyecek ve herkese saygı gösterilecek’ demiştim

Açık ki bir şeyler değişmiş ve ben işlerin böyle yürümediğini duymaktan çok büyük hayal kırıklığına uğradım. Bundan dolayı üzgünüm. Beni tanıyan herkes bilir ki bu benin inandığım ve şovumuzdan umut ettiğim şeylerle tam bir tezat teşkil ediyor.”

Benimle çalışan, bana bağlı çalışan insanlar, benim adıma konuşup beni yanlış temsil ettiler. Buna dur demek gerekiyor.

Yalnızca kim olduğumdan dolayı yargılanan ve neredeyse herşeyini yitiren biri olarak, farklı görülen, adil ya da eşit muamele görmeyen, daha da kötüsü görmezden gelinen insanları gerçekten anlıyor ve onlara derin bir bağlılık duyuyorum. İçinizden herhangi birinin böyle hissetmiş olması benim için berbat bir şey.

Yaptığımız işle ve hep birlikte dünyaya bir şeyler katmamızla gurur ve sevinç duyuyorum. Evinde bizi seyreden herkesin şovumuzu sevmesini ve şovda çalışan herkesin de şovu çok sevmesini istiyorum. Bunu deneyimlemeyen herkesten tekrar özür dilerim.”

Soruşturma Sonuçlandı!

WarnerMedia yaptığı soruşturmada “Bütün iddialar doğrulanamasa da, soruşturmanın ilk bulgularının, şovun günlük yönetimiyle ilgili eksikliklere işaret etmesi bizi hayal kırıklığına uğrattı” açıklamasını yaptı.

Yapım şirketi şu ifadelere yer verdi;

“Öne çıkarılan sorunlarla ilgili gerekli önlemleri almanın yanı sıra bazı personel değişikliklerinin de gerektiğini tespit ettik ve bunları uygulamanın ilk adımlarını atıyoruz.

WarnerBros ve EllenDeGeneres iş yerinde saygı ve herkesin katılımının sağlanması konusunda kararlıdır. Attığımız adımların şov için doğru bir yola girmemizi sağlayacağından eminiz.”

Diğer yandan ünlü isimler Ellen’a destek verdi. Katy Perry yaptığı açıklamada ” Ellen kadar iyi ve nazik birini daha tanımadım. ” diyerek ünlü isme destek çıktı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı