TV8'e Tazminat Davası Sonuçlandı! Şehrazat, Acun Ilıcalı Davasında Büyük Tazminat! Ne Kadar Ödeyecek!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

TV8’e Tazminat Davası Sonuçlandı! Şehrazat, Acun Ilıcalı Davasında Büyük Tazminat! Ne Kadar Ödeyecek!

EĞLENCE

30 Aralık 2020 Çarşamba 20:26:35

Son Güncelleme: 30/12/2020 20:28:14

TV8’e Tazminat Davası Sonuçlandı! Şehrazat, Acun Ilıcalı Davasında Büyük Tazminat! Ne Kadar Ödeyecek!

Acun Ilıcalı ve Şehrazat davası sonuçlandı? Mahkemeden ne karar çıktı? Ne kadar tazminat ödenecek? İşte haberin detayları…

Acun Ilıcalı ve ünlü şarkıcı Şehrazat arasında bir süredir devam eden dava sonuçlandı. Davayı kazanan taraf Şehrazat oldu. Şehrazat tarafından Acun medyaya açılan davayı kazanan Şehrazat’ın alacağı tazminat duyanları şaşkına çevirdi. Dava’nın sebebi Şehrazat’a ait parçaların izinsiz olarak TV8 programlarında çalınmış olması bu davayı açmasına sebep olmuştur.

İŞTE DAVA SEBEBİ!

Ünlü şarkıcı Şehrazat’ın kendine ait parçaları, “Aynen Öyle”, “Kınalı Bebek”, “Yaz yaz yaz”, “Yalnızlığa Hüküm Giydim”, “Adaletsiz Yar”, “Kıyamam”, “Maazallah” ve “Çek Babam Çek” isimli parçalarının, TV8’de yayına giren programların da izinsiz olarak kullanılmış olduğunu gerekçe göstererek bu konuda mahkemeye başvurmuştur. Acun Ilıcalı’nın sahibi olduğu Acun Medya ve TV8 kanalına dava açmıştır.

Şehrazat tarafından açılan davada, ünlü yapımcı ve sunucu sahibi olduğu TV8 ve Acun Medyaya açılan davada, İstanbul Fikri ve Sinai Haklar Hukuk mahkemesinde açılan dava sonunda karara bağlandı.  Davanın karara bağlanması ile bu kararı veren mahkeme tarafından, davacı olan ünlü şarkıcı Şehrazat’ın mali ve manevi haklarının ihlal edildiğine karar verilerek davayı kazanmıştır.

DAVAYI KAYBEDEBEN ACUN ILICALI’NIN ÖDEYECEĞİ MİKTAR!

Sonuçlanan davanın ardından, alınan karar kapsamında, 11 Temmuz 2016 tarihi itibari ile işlemiş olan yasal faiz de dahil edilerek, toplam miktar 239 bin 50 lira olarak belirlenirken, izinsiz kullanım bedeli olarak verilecektir. Manevi tazminatın da 10 bin TL söz konusu olan Acun Medya ve TV8’in ödemesi kararına bağlandı.

ŞEHRAZAT’TAN SERT SÖZLER!

Söz yazarı ve besteci Şehrazat, Acun Ilıcalı’ya sert tepki gösterdi. Acun Ilıcalı’nın 99,5 milyon  tutarında uçak alması üzerine de telif haklarını ödemesine sert tepkiler göstererek, “Terbiyesiz, haram zıkkım olsun” sözlerini kullanarak isyan etmişti.

ACUN ILICALI’DAN CEVAP!

Şehrazat tarafından Acun Ilıcalı’ya söylenen bu sözlerin ardından Acun Ilıcalı sosyal medya üzerinden, İnstagram aracılığı ile yaptığı paylaşım ile tepkisini gösterdi. Yaptığı paylaşımda” Bizden haksız talep edip alamayınca, hakaret yolunu seçen bu terbiyesiz kişiye cevabımızı mahkemede vereceğiz. Tazminatı ise işitme engelli miniklerimiz için kullanacağız.” şeklinde paylaşımlarda bulunmuştu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı