Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Survivor 3 Mart 2020 Kim Elendi? Acunn SMS Sonuçları Derya Can Survivor’a Veda Etti

EĞLENCE

3 Mart 2020 Salı 23:24:09

Survivor 3 Mart 2020 Kim Elendi? Acunn SMS Sonuçları Derya Can Survivor’a Veda Etti

Survivor 3 Mart 2020 elenen isim belli oldu. Ünlüler takımından Derya Can Göçen Survivor’da SMS oyları sonucu elenen isim oldu. Survivor Derya Can kimdir? Derya Can kaç yaşında?  Ünlüler takımında yer alan Derya Can, gösterdiği performanlardan çok, ada da girdiği polemikler de adından söz ettiriyordu. 

Survivor 3 Mart 2020 elenen isim belli oldu. Ünlüler takımından Derya Can Göçen Survivor’da SMS oyları sonucu elenen isim oldu. Survivor Derya Can kimdir? Dalış rekortmeni Derya Can Göçen kaç yaşında?  Ünlüler takımında yer alan Derya Can, gösterdiği performanlardan çok, ada da girdiği polemikler de adından söz ettiriyordu.

Survivor 2020 ünlüler takımı yarışmacısı Derya Can Göçen SMS oylamarı sonucu adadan elenen isim oldu. “Dünyanın en derinine daldım, şimdi Survivor’da parkurlara dalacağım.” diyerek Survivor’a katılan Derya, SMS sonuçları sonucu elenen isim oldu. Dünya serbest dalış rekortmeni olan Derya Can kim? Şampiyonlukları neler? Kaç yaşında? Instagram hesabı ne? Sevgilisi kim? Evli mi?

SURVİVOR DERYA CAN KİMDİR?

Serbest dalış rekortmeni Derya Can Göçen, 12 Ekim 1979 tarihinde Çanakkale’de dünyaya geldi. Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’nden mezun olan Derya Can beden eğitimi öğretmenliği yaptı. 8 Yaşından beri atletizm ile uğraşan, lisede tekvando yapan Derya, Çanakkale’de birçok madalya kazandı. 2000 olimpiyatlarında tekvando  kadrosuna seçildi. 14 Aylık Derin Helen adında bir kızı ve 6 yaşında Poyraz Mustafa isimli bir oğlu var.

DALIŞ KORKUSUNU YENMEK İÇİN BAŞLAMIŞTI

Derya Can’ın şampiyonluğa giden hikayesi, sualtı dalış korkusunu yenmek için 15 yaşında tüplü dalışa yapmasıyla başladı.

21 Eylül 2002 tarihinde ilk serbest dalışa başlayan Derya, 5 Dünya rekoru elde etti ve 40’tan fazla Türkiye rekoru kırdı. Dünya Şampiyonalarında birçok madalyası olan Derya, uluslararası alanda madalya kazanan ilk kadın sporcu unvanını taşıyor.

Antalya’nın Kaş ilçesinde, paletsiz değişken ağırlıklı ip destekli serbest dalış kategorisinde 94 metreye dalarak dünya rekoruna imza atan Derya, ertesi gün aynı kategoride 111 metre derine dalarak yeni bir dünya rekoru kırdı.

2016 yılında kızı Derin Helen’i dünyaya getiren Derya 21 gün sonra antrenmanlara başladı. Kızı henüz 10 aylık iken ise Türkiye rekoru kırarak dünya 3.sü oldu.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı