Şevval Şahin Reklam mı Yaptı? Oyun Yapayım Derken Oyuna Gelen CNN Türk Oldu! Zorbalık!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Şevval Şahin Reklam mı Yaptı? Oyun Yapayım Derken Oyuna Gelen CNN Türk Oldu! Zorbalık!

EĞLENCE

26 Ekim 2020 Pazartesi 15:05:34

Şevval Şahin Reklam mı Yaptı? Oyun Yapayım Derken Oyuna Gelen CNN Türk Oldu! Zorbalık!

Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin yine gündeme gelmeye başardı. Bu sefer hem de adı ile resmen gündemi salladı! Şevval Şahin ve CNN Türk olayının perde arkası ne? İşte tüm gerçekler! Kurgu mu, PR çalışması mı? CNN Türk resmen tepki çeksin diye çağırdı ancak olay aşağılamaya dönünce Şevval Şahin magazinde ki imajını gelen desteklerle lehine çevirdi.

Miss Turkey 2018 birincisi Şevval Şahin yine gündeme gelmeye başardı. Bu sefer hem de adı ile resmen gündemi salladı! Şevval Şahin ve CNN Türk olayının perde arkası ne? İşte tüm gerçekler! Kurgu mu, PR çalışması mı? CNN Türk resmen tepki çeksin diye çağırdı ancak olay aşağılamaya dönünce Şevval Şahin magazinde ki imajını gelen desteklerle lehine çevirdi.

Şevval Şahin, CNN Türk’te yayınlanan Sorgu Sual adlı programa katıldı. Programda Şevval Şahin’e kültürel ve milli sorular soruldu. Şevval Şahin bunların hiç birine yanıt veremedi. Görüntüler sosyal medyada gündem oldu.

Şevval Şahin, sosyal medyada kendisine yapılan siber zorbalık sonrası Instagram hesabından bir video yayınladı ve programa katılmayı ilk başta reddettiğini ancak sosyal bir yardım projesiyle alakalı olacağı için sonradan kabul ettiğini söyledi. Şahin, program öncesi anlaşma yaptıklarını ve kendisine “corona virüsü vakaları, partisi, sevgilisi ve Türklüğü” gibi konuların yöneltilmeyeceğini söyledi. Şevval Şahin, kendisine tamam denilmesine rağmen, kendisine bu konular yöneltildiği ve programın bazı bölümlerinin yayınladığı gerekçesiyle CNN Türk’e dava açacağını açıkladı.

PEKİ GERÇEKTE NELER OLDU?

Dünden beri görüntüleri düşen programın günler öncesinde Şevval Şahin reklamını yapmış ve instagram hesabından “Bugün çok güzel bir nedenle CNN Turk’te Sorgu Sual programına konuk oldum. Ve benim adıma Afrika’da 4 kişilik bir ailenin su ihtiyaçlarını karşıladılar. Bende bundan sonra bu derneğin elçisi olarak ne gerekiyorsa yapmaya hazırım. Miss Turkey seçildiğimden beri içime sinen bir sosyal sorumluluk projesinin parçası olmak en çok istediğim misyonlardan biriydi. İlerisi için çok heyecanlanıyorum” diyerek program sonrası fotoğraf paylaşmıştı.

Bu olaydan karlı çıkan Şevval Şahin Oldu! Mükemmel bir strateji sergiledi!

Şevval Şahin magazindeki kötü imajını bu programla adeta lehine topladı. Şevval Şahin, bu yorumlar sonrası mağdur rolüne geçti. CNN Türk’ün yaptırdığı siber zorbalık kadına şiddet konusunda ne kadar ikiyüzlü olunduğunu da gözler önüne serdi ve tepkiler gecikmedi.

Şahin’in bu paylaşımı yaparken, yayınlanacak olan programdan memnun hali görülüyor. CNN Türk ise, Şevval Şahin’in tepki çekeceğini bildiği için bu tarz milli sorular ile bir genç kızı linç ettirmeye çalışarak gündeme gelmeye çalışmış ancak tepkiler hakarete varınca rüzgar tersine dönmüş ve Şevval Şahin’e destekler gelirken, CNN Türk’e tepkiler geldi.

Şevval Şahin daha öncede hep verdiği röportajlarda dikkat çekici ve tepki toplayıcı açıklamalar yapmıştı. Verdiği partide korona çıkan misafirleri için abartmaya gerek yok 10 kişi pozitif demişti.

ŞEVVAL ŞAHİN AÇIKLAMA YAPTI

Şevval Şahin gelen tepkiler ardından gelen destek sonrası Instagram hesabından açıklama yaptı. Şahin şöyle konuştu;

“Masaya oturur oturmaz Türklüğümü sorgulayan sorularla karşılaştım ve gerildim, menajerime gittim. Stüdyoyu terk edecektim ama etmedim. İkna edilerek o masaya oturdum.

Anlattım, ‘Amaç bu değil, ben buraya başka bir nedenle geldim’ dedim. ‘Türklüğümü sorgulayan ya da özel hayatımla gibi soruları cevaplamaya gerek yok’ dedim.

Onlarla bir anlaşma yaptık, bana bir söz verildi. Kadına şiddete çok karşı olduklarını söylediler, inandım. İşin içinde Afrika’ya gideceğim ve insanlara yardım edeceğim söz konusuydu.

‘Ben inanıyorum, güveniyorum size’ dedim. Yayınlamalarına izin verdim. Saklayacak hiçbir şeyim yok, İstiklal Marşı’nı söylemedim, so what? Bu beni örnek Türk kadını mı yapıyor? Rahatsız oldum söylemedim.

Bir anlaşma yaptık, istemediğim soruları yayınlamayacaklardı ve yayınladılar, o yüzden dava açıyorum. Hiçbir şekilde rıza almadan yayınlayamazlardı.

Altı yaşından beri İngiltere’de büyüdüm, bazı konuları bilmemem normal. Bu beni az Türk mü yapıyor? Sanmam. Ben oraya çok iyi bir niyetle gittim ve o iki kadın beni çok iyi ikna etti, çok iyi oynadı ve hiçbir şey istediğim gibi gitmedi.

Pişman değilim, istediğiniz kadar Türklüğümü sorgulayabilirsiniz. Benim asıl niyetimi insanlar biliyor ve birçok kişiden destek alıyorum, teşekkür ederim. Beni anlayan az kişi var ama ona bile minnettarım.

ÜNLÜ İSİMLERDEN ŞEVVAL ŞAHİN’E DESTEK!

Birçok ünlü isim Şevval Şahin’e destek verdi. Tanem Sivar sosyal medya hesabından, “Gencecik, hayatının neredeyse tamamını başka bir ülkede geçirmiş bir kızı aralarına alıp küçümser, dalga geçer ve rencide edercesine reyting uğruna bu duruma sokan iki kadına üzüldüm. Asıl yapmaları gereken başka isimlere çok önemli konularda soru sormak. Bu arada, soruların cevabını bilip bilmemesi değil konu” ifadelerini kullandı.

Oyuncu Hazal Kaya tabii ki bu etkileşim alma duyar gündemini de atlamadı ve Tanem Sivar’ın yorumunu paylaşıp, “İçimden geçenleri yazmış” diyerek yazdı.

Deniz Akkaya ise “Kimse kusura bakmasın yayına sırf aşağılamak için konuk çağırmak yayıncılık etik kurallarına sığmaz. Bu vicdani bir meseledir” ifadelerini kullandı.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı