Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

RTÜK’den Çukur ve Yasak Elma’ya Şok Ceza! Hangi Dizi Kaldırılıyor? TLC’ye Medyum Cezası!

EĞLENCE

17 Şubat 2020 Pazartesi 17:45:46

RTÜK’den Çukur ve Yasak Elma’ya Şok Ceza! Hangi Dizi Kaldırılıyor? TLC’ye Medyum Cezası!

Çukur ve Yasak Elma hayranlarına kötü haber! Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) reyting rekorları kıran Çukur ve Yasak Elma dizilerine şok ceza kesti. RTÜK Show Tv’de yayımlanan Çukur ve Fox Tv de yayımlanan Yasak Elma dizilerini cezaya boğdu. TLC kanalının medyum programına da ceza geldi . Peki reyting rekormani iki dizi de kaldırılıyor mu?

Çukur ve Yasak Elma hayranlarına kötü haber!  Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), reyting rekorları kıran Çukur ve Yasak Elma dizilerine şok ceza kesti. RTÜK, Show Tv’de yayımlanan Çukur ve Fox Tv de yayımlanan Yasak Elma dizilerine ceza kesti. TLC kanalının medyum programına da ceza geldi.

RTÜK Show Tv’de yayımlanan başrolünde Aras Bulut İyemli’nin yer aldığı Çukur dizisine ‘alkollü içkileri özendirici sahneleri’ gerekçesiyle ceza verdi. RTÜK FOX TV’de yayınlanan Eda Ece Şevval Sam ve Talat Bulut’n yer aldığı Yasak Elma dizisi ise ‘aile kurumunu hiçe sayan bazı sahneler’ içerdiği gerekçesiyle ceza verdi.

İzleyicilerden gelen yoğun şikayetler üzerine hareket geçen Radyo ve Televizyon Üst Kurulu toplantı yaparak rapor topladı.

ÇUKUR’A ALKOL CEZASI

Daha öncede defalarca şiddete özendirdiği gerekçesiyle ceza alan Show TV’nin reyting rekortmeni dizisi Çukur bu sefede alkole özendirme gerekçesiyle zeca aldı. Üst Kurul, diziyi yayınlayan Show TV’ye 4250 sayılı İspirto ve İspirtolu İçkiler İnhisarı Kanunu’nun 6. maddesinde yer alan ‘Televizyonlarda yayınlanan dizi, film ve müzik kliplerinde alkollü içkileri özendirici görüntülere yer verilemez” hükmünü ihlalden para cezası vedi.

YASAK ELMA’YA AİLE KURUMU CEZASI

Yapılan toplantıda FOX TV’de yayınlanan bir diğer reyting rekortmeni dizi Yasak Elma ya da ceza çıktı.  Rtük Üst Kurulu, dizide aile kurumunu hiçe sayan bazı sahnelerin 6112 sayılı Radyo ve Televizyonların Kuruluş ve Yayın Hizmetleri Hakkında Kanun’un 8. Maddesine göre toplumun millî ve manevi değerlerine, genel ahlaka ve ailenin korunması ilkesine aykırı olduğu gerekçesiyle Yasak Elma’ya da para cezası kesti.

TLC’YE DE CEZA ÇIKTI

Bir diğer ceza alan kanal ise TLC oldu.  TLC kanalında yayınlanan ölülerle ya da ruhlarla konuştuğunu iddia eden medyumun yer aldığı  ‘Long Island Medyumu’ isimli program, insanların inançlarının ve duygularının istismar edilerek batıl inançlara yönlendirildiği kanaatiyle TLC kanalına idari para cezası verdi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı