Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Netflix’te Gözden Kaçırdığınız 10 Harika Yapım

EĞLENCE

5 Mart 2020 Perşembe 14:57:55

Netflix’te Gözden Kaçırdığınız 10 Harika Yapım

Netflix, pek çok farklı ülkeden seyirci için içerik üretiyor ya da satın alıyor. Ancak dünyanın her yerindeki tv ve sinema sektörünü takip etmediğimiz için pek çok kaliteli yapımı kaçırabiliyoruz. Bu listede yeterince ilgi çekmemiş ama seyretmekten büyük keyif alacağınız 10 yapım yer alıyor.

Netflix, pek çok farklı ülkeden seyirci için içerik üretiyor ya da satın alıyor. Ancak dünyanın her yerindeki tv ve sinema sektörünü takip etmediğimiz için pek çok kaliteli yapımı kaçırabiliyoruz. Bu listede yeterince ilgi çekmemiş ama seyretmekten büyük keyif alacağınız 10 yapım yer alıyor.

1.Club de Cuervos

Meksika yapımı komedi dizisi, bir Futbol klubünü yönetmeye çalışan iki kardeşin hikayesini anlatıyor. Yurtdışında oldukça ünlü olmasına rağmen bu dizi ülkemizde az biliniyor. Futbol dünyasını farklı açılardan ve esprili bir dille anlatıyor. Garip olan şey Meksika futbolu ve Türk futbolu arasında çok büyük benzerlikler görüyorsunuz. Eğer futbolu sevmiyorsanız bile komedi dizisi olarak seyredebilirsiniz.

2.Uyuşturucu Baronları

Mini dizi olarak çekilmiş bu belgesel dünyanın farklı ülkelerinden suç hikayeleri anlatıyor. 4 bölümlük 2 sezondan oluşuyor. Mafyaya karşı mücadele eden polislerle ve suçlularla röportajlar yapılmış. Organize suçla mücadele etmenin ne kadar sabır isteyen bir iş olduğunu gözler önüne seriyor.

3.Seven Seconds

Seven Seconds hem oyuncuların performanı hem de incelikli senaryosuyla çok etkileyici bi yapım olmuş. Dizi hayatında zorluklar yaşayan genç bir savcının vur kaç sonrası ölüme terkedilen siyahi bir gencin davasını almasıyla başlıyor. Olaylar yalın ve gerçekçi bir biçimde işlenmiş.

4.Fırtına Anı

Oriol Paulo ismini şimdiye kadar duymadıysanız mutlaka not alın. Son dönemin gelecek vaadeden en iyi yönetmenlerinden biri olarak görülüyor. Fırtına Anı da bu genç yönetmenin ne kadar başarılı olduğunu gösteren türden bir yapım olmuş.

5.Yolun En Sonu

Peru yapımı dönem filmi Yolun En Sonu, Abimael Guzman’ın yakalanışını anlatıyor. İki Perulu dedektifin iş ve özel yaşamındaki zorluklara da yer verilmiş. Eduado Mendoza de Echave filmin hem senaristliğini hem de yönetmenliğini yapmış.

6.Tokyo Trial

Kanada yapımı mini dizi adından da anlaşılacağı üzere 1946 yılında başlayan Tokyo’daki davaları anlatıyor. Japon Savaş Suçlularını yargılayan mahkeme olayı farklı açılardan anlatmayı denemiş. Farklı ülkelerden gelen yargıçların arasında zamanla görüş ayrılıkları ortaya çıkıyor. Diziyle ilgili tek olumsuzluğun mağdurların hikayelerine yeterince odaklanmıyor olaması olduğunu söyleyebilirim. Daha çok hukuki ve etik tartışmaların üzerinden ilerlemişler. Tabi bu senaristin tercihi olabilir. Ama rahatlatıcı kadınlar ya da biyolojik deneyler gibi önemli konuları da atlamamları gerekirdi.

7.Mr.Sunshine

Mr.Sunshine, Japon işgali altındaki Kore’yi anlatıyor. Ancak işgal öncesi Kore’deki soyluların ezdiği insanların hikayelerini de işliyor. Japonlar gelince kast sistemini kaldırıyor ama Korelilere karşı çok acımasız davranıyorlar. Böyle bir ortamda asil olduğu için çok güvenilmeyen bir kız direnişe katılıyor. Dizinin bir diğer başrolü eski bir köle olan Yu-jin, ailesini öldüren asillerden intikam almak için Kore’ye dönüyor. Kısa süre sonra ikilinin yolları kesişiyor. Dönem dizisi olarak başarılı olsa da süresinin uzunluğu yapımın kalitesini düşürmüş. Yine de işlediği hikayeler için seyredebilirsiniz.

8.The Chosen

The Chosen, Trotski’yi öldürmekle görevlendirilen Sovyet ajanı Ramon’un hikayesini anlatıyor.Stalin iktidara geldikten sonra Trotski Meksika’ya kaçıyor ve alternatif bir sol akım başlattıyor.Bu da onu tekrardan Stalin’in hedefi haline getiriyor. Ramon, Trotski’nin sekreterinin nişanlısı olarak Meksika’ya geliyor. Gerçek hayattan uyarlanan film insanı sarsan türde bir yapım olmuş.

9.The Confession Killer

Henry Lee Lucas davasını anlatan belgesel dizisi izleyenleri şoka uğratıyor. 300 kişiyi öldürdüğünü söyleyen bu adam ülke gündemine bomba gibi düşüyor. Ancak söylediği cinayetleri işlemiş olma ihtimali gerçekten var mı? Yıllarca tartışılacak olaylar dizisi böyle başlıyor.

10.1994

5 bölümlük belgesel dizisi Donaldo Colosio’nun suikastını anlatıyor. Olayın tanıkları, Colosio’nun yakınlarıyla yapılan röportajlar ve gerçek görüntülerle başarılı bir belgesel ortaya çıkarmışlar. Bir dönemin Meksika siyasetini ve ülkedeki olayları tarafsız şekilde işlemiş.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı