Mustafa Ceceli’nin Altın Davasında Şok Karar!
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Mustafa Ceceli’nin Altın Davasında Şok Karar!

EĞLENCE

26 Aralık 2020 Cumartesi 13:21:42

Son Güncelleme: 26/12/2020 13:22:44

Mustafa Ceceli’nin Altın Davasında Şok Karar!

Mustafa Ceceli’nin, Gram Kıymetli Madenler Şirketi’ne 600 bin lira ve 100 bin dolar ödediği, ancak aldığı altınların kendisine teslim edilmediği iddiasıyla dava açmıştı. Mahkeme sonucu dava reddedildi…

Ünlü şarkıcı Mustafa Ceceli, 2 yıl önce İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvurarak Gram Kıymetli Madenler Şirketi’ne dava açtı. Dava dilekçesinde “Mustafa Ceceli, Gram Kıymetli Madenler’in banka hesabına 2 Ağustos 2017’de 600 bin lira, 17 Aralık 2017’de de 100 bin dolar yatırmıştır. Ancak satın almış olduğu altınlar Ceceli’ye teslim edilmemiştir. Davalı şirket, 1 Şubat 2018’de icra takibine haksız ve kötü niyetli olarak itiraz etmiş ve takibi durdurmuştur” ifadeleri yer aldı.

Davaya cevap veren şirketin avukatı ise “Davacı, ilk elden altınları teslim almış ve teslim belgelerini imzalamıştır. Bu nedenle yüzde 20 oranında davacının kötü niyet tazminatına mahkum edilmesine karar verilmesini talep ederiz” dedi.

2 yıldır devam eden davanın karar duruşmasında mahkeme, Mustafa Ceceli’nin açtığı davayı reddetti.

 

ISLAK İMZA ÖRNEĞİ ONAYLANDI

Mahkemenin gerekçeli kararı şu şekilde açıklandı: “Mustafa Ceceli tarafından altın alımı için 600 bin lira ve 100 bin dolar ödeme yapıldığı, davalı tarafından sunulan Ceceli imzalı belgede görülmektedir. Ayrıca 100 bin dolar karşılığı altın ile 600 bin lira karşılığı altının davacı Mustafa Ceceli tarafından teslim aldığına dair fatura da mahkemeye sunulmuştur. Her ne kadar teslim belgelerindeki imzanın Mustafa Ceceli’ye ait olmadığı yönünde imza inkarında bulunulmuş ise de Ceceli’nin ıslak imzalı belge örneklerinin getirtilmesi sonrası Adli Tıp Kurumu’ndan rapor alınmıştır. Raporda teslim belgelerindeki imzaların Mustafa Ceceli’nin el ürünü olduğu ifade edilmiştir. Mustafa Ceceli rapora itiraz etmiş ise de aksini gösterir bir delil bulunmadığından davanın reddine karar verilmiştir.”

 

MUSTAFA CECELİ KİMDİR?

Mustafa Ceceli, 2 Kasım 1980 tarihinde Ankara’da doğmuş, Türk şarkıcı, aranjör ve albüm yapımcısıdır. Ceceli, müzik hayatına 2003 yılında başlamasının ardından yapmış olduğu müzik düzenlemeleri ile büyük ilgi toplamıştır. 2007 yılında Enbe Orkestrası’nın albümünde konuk sanatçı olarak Sezen Aksu’nun Unutamam şarkısını seslendirdi. 2008 yılında Ceceli “Limon Çiçekleri” isimli ilk single çalışmasıyla karşımıza çıktı. Kasım 2009’da kendi adını taşıyan Mustafa Ceceli albümünü yayımladı ve albüm MÜ-YAP’tan altın plak ödülü aldı. Bununla birlikte birçok müzik platformlarda ödüllerle dönmüştür.

Sanatçı kendi albüm çalışmalarının yanı sıra aranjörlük işine de devam etmektedir. İkinci stüdyo albümü Es’i ilk olarak dijital müzik platformlarda yayınladı. Albümün ismini taşıyan şarkısı dijital platformlarda tüm zamanların özellikle TTNet Müzik’te 9 milyonluk rakam ile en çok dinlenen ikinci, albümde bulunan “Sevgilim” şarkısı 7 milyon dinlenme oranıyla sekizinci sırada yer almaktadır. Ceceli’nin diskografisinde ayrıca bir derleme ve iki remix albüm bulunmaktadır. Aralık 2014’te üçüncü stüdyo albümü Kalpten’i diskografisine eklemiştir. Sanatçı Lara Fabian ile Ağustos ayında proje single yayınlamıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı