Muhittin Böcek Kimdir? Muhittin Böcek ve Eşi Havva Minta'nın Duygusal Hikayesi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Muhittin Böcek Kimdir? Muhittin Böcek ve Eşi Havva Minta’nın Duygusal Hikayesi

EĞLENCE

12 Eylül 2020 Cumartesi 15:44:16

Muhittin Böcek Kimdir? Muhittin Böcek ve Eşi Havva Minta’nın Duygusal Hikayesi

Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek, koronavirüse tedavisi hala ciddiyetini koruyarak sürüyor. Tüm Antalya’lıların sevgisini kazanan Muhittin Böcek kimdir? Muhittin Böcek kaç yaşında? Muhittin Böcek ve eşi Havva Hanım’ın duygusal aşk hikayesini biliyor musunuz? İşte Muhittin Böcek’in hayatı.. Muhittin Böcek son durumu nasıl?

Koronavirüs tedavisi sonrası akciğerlerindeki hasar nedeniyle yoğun bakım ünitesinde uyutulan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in son testi negatif çıktı. Gelen bu son haberle Böcek’in sevenleri sosyal medyadan sevinçlerini paylaştı. Sosyal medyada Muhittin Böcek’in hayatına dair ilginç bilgiler de verilmeye başlandı. İşte Muhittin Böcek’in hayatı..

Tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in eski eşi Havva Minta, sosyal medyadan duygusal bir paylaşıma imza attı. Havva Minta eski bir fotoğraflarını paylaşarak ; “30 yıl önce sen beni ayağa kaldırmıştın. Oğlumuz için şimdi sıra sende. Dualarım seninle.” ifadelerini kullanması takipçileri duygulandırdı.

MUHİTTİN BÖCEK KİMDİR?

1962’de Antalya Konyaaltı’nda doğdu. Aslen Yörüktür. Muhittin Böcek, Endüstri Meslek Lisesi’ni bitirdi. Kemer’de otobüs şoförü olarak işe başladı. Halkla İlişkiler ve İktisat alanında yüksek öğrenimini tamamladı. Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans yaptı.

Twitter’da Mirza isimli bir kullanıcı Muhittin Böcek ve eşi Havva Hanım’ın aşkını şöyle anlattı;

“1988’de bir düğünde, çalıştığı otobüs durağının bile sahibi olan Kemer’in en zengini Hasan Minta’nın kızı Havva’yı görüp aşık oldu. Hikaye öyle başladı. Bu tam anlamıyla “zengin kızla fakir oğlanın aşkı”ydı.
Çünkü Muhittin Böcek otobüs şoförüydü, Havva’nın babası Hasan Minta ise turizmci, otobüsçü, toprak sahibi bir zengindi. Muhittin’in çalıştığı durak, Havva’nın evinin de yanındaydı. Muhittin için artık durakta sıra, Havva’nın evin dışına çıkışana bağlıydı.
O evin önünden geçerken havalı kornayı öttürmek en büyük zevkiydi. Havva da sık sık kapı önüne çıkıyordu. Hasan Minta’nın kızı ile konuşmak yasaktı ama da bakışmalara yasak konamazdı. Muhittin sonunda kararı verdi.
Pek çok büyüğüne, “Sevdalandım. Allah’ın emrini sen yerine getir” dedi, ilk başka “Ne demek hemen” yanıtını aldı ama kızın Hasan Minta’dan isteneceğini öğrenen, “Ben yokum” diye kenara çekiliyordu. Muhittin, hangi cesaretle Minta’nın tek kızını istiyordu.
Sonunda ağabeyinin kayınbabası işi üstlendi, bir perşembe günü Minta’nın karşısına çıktı; ama hayır yanıtını aldı. Muhittin’in ısrarıyla iki perşembe daha kız istendi, Minta’dan yine “Hayır” yanıtı alındı.
Hasan Minta sonunda eşine, “Şu kıza bir sor” dedi. Annesi sordu Havva sessiz kaldı; bu “Evet, seviyorum” demekti. Babası kızını aldı, gitti Muhittin’in köyüne, Havva’ya orman içindeki bir evi gösterdi; “Bak kızım o evde yaşayabilecek misin?” dedi.
Kafasında sadece iki sözcük tekrarlanıp duruyordu: “Muhittin” ve “Düğünüm”. Hemen hastaneye götürüldü. Muhittin hastaneye vardığında iri yarı bir doktor koridorda bağırıyordu, “Kim bu kızın nişanlısı Muhittin?” Muhittin, dikildi Dr. Erol İnce’nin karşısına.
Doktor “Giydirin bu adamı sokun yoğun bakıma çıkmasın” dedi. Sonradan anladılar, Havva, sayıklayıp duruyordu: “Benim nişanlım vardı. Muhittin. Nerede? Bizim düğünümüz ne olacak?” Havva 14. günün sonunda gözünü açtığında yanında elini tutan Muhittin vardı.
Bir bacağı kesilmişti, ağır hasarlı diğeri de kesilecek gibiydi. Havva 76 gün hastanede yattı, Muhittin hiç yanından ayrılmadı. Bir gece eve gidip uyumak istedi yapamadı, 2 saat sonra nişanlısının başucundaydı. Havva’ya bu sürede 13  ameliyat yapıldı.
Muhittin’in kanı da dahil 33 ünite kan verildi, hasarlı tek ayakla hastaneden taburcu oldu. Diğer ayak için “Kesmek gerek” denilince bir de Ankara’ya gidildi. Orada da aynı şey söylenmişti ki, Dr Tarık Kıztan devreye girdi. Havva’yı Almanya’ya davet etti.
45 gün sonra Havva o ayağı koruma mutluluğu içindeydi. Bu tedavi süresince Havva ilk kez bir haftalığına Muhittin’den ayrıldı. Onu, terapi amaçlı Vietnam’da sakat kalmış kız çocukları ile dolu merkeze yerleştirdiler. Havva, o hafta Muhittin’e hayatının ilk mektubunu yazdı.
Şimdi “O romantik mektubu nasıl yazdığımı hala bilemiyorum; ama yüreğimi dinledim” diyor. Muhittin de maniler, şiirlerle dolu duygusal bir mektupla yanıt verdi. Biri protezli, diğeri hasarlı ayaklarla döndü Havva Antalya’ya. Havva’nın deyimi ile bu kez plak tersten çalınıyordu.
Artık onu Muhuttin’e layık görmüyorlardı: “O oğlan seninle evlenecek mi?”, “Sen bu kızla nasıl evleneceksin?” Muhittin’in yanıtı netti: “Bu kaza düğünden bir hafta sonra da olabilirdi. Ben Havva’yı zaten seviyorum. O da beni seviyor. Bizi ancak ölüm ayırır.”
Havva düğünde ikinci kez dünyaya geldi. Birincisi, artık yürümeye başlamıştı, ikincisi de evleniyordu o gün. Aradan 17 yıl geçti, Havva ve Muhittin Böcek çiftinin 15 yaşında Gökhan adında bir oğulları var. Havva önce dışardan liseyi bitirdi.
Sonra Muhittin’le birlikte Açık Öğretim Halkla İlişkiler’den mezun oldu. Muhittin hızını alamadı, şimdi İktisat son sınıfta. Muhittin geçen yıllarda siyasete ısındı. Önce Meclis üyesi oldu, sonra onu Mesut Yılmaz keşfetti, Konyaaltı İlçe Başkanı oldu.
1999 seçimlerinde belediye başkanlığını kazandı. 2002’de CHP adayı olarak girdiği seçimde bu kez yüzde 52 oy aldı ve göreve devam etti. Geçen kurban bayramında lik kez Havva’dan ayrı kaldı. Havva hasarlı ayağında oluşan yara nedeniyle tedavi için oğluyla Almanya’ya gitti.
Muhittin Böcek, bayram namazını kılar kılmaz karısına mesaj geçti: “Hayatım, bu ilk ayrı bayramımız. İnşallah bir daha senden, oğlumdan ayrı bayramımız olmaz” diye yazdı; “öptüm” sözleri için tuşlara basmak istiyordu ama birden ağlamaya başladı, şoföre zorlukla,
“Beni eve götür” dedi. Kapıdan girerken Havva aradı. Muhittin ağlamaktan konuşamıyor, Havva panik içinde “Ne oldu, birine bir şey mi oldu?” diye soruyordu. Muhittin zorlukla, “Burada değilsin” diyebildi. Kaynak: Hürriyet
Yukarıdaki fotoğrafta Muhittin Böcek, kanser tedavisi gören eşine destek olmak için Havva Hanım ile birlikte saçlarını kestirirken. Yıl 2012″

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı