Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Messiah Dizi İncelemesi

EĞLENCE

13 Şubat 2020 Perşembe 11:51:54

Messiah Dizi İncelemesi

Netflik’te gösterime giren Mesiah (Mesih), dizisi tüm dünyada geniş yankı uyandırdı. Dizide Ortadoğu’da ortaya çıkan bir kişinin, mistik bir güçle cihatçı güçleri mağlup etmesi anlatılıyor. Olayın, derinliğine inersek, bu dizi Dünya ‘da beklenen kurtarıcının geldiğini anlatması bakımından önemlidir.

Netflik’te gösterime giren Mesiah (Mesih), dizisi tüm dünyada geniş yankı uyandırdı. Dizide Ortadoğu’da ortaya çıkan bir kişinin, mistik bir güçle cihatçı güçleri mağlup etmesi anlatılıyor. Olayın, derinliğine inersek, bu dizi Dünya ‘da beklenen kurtarıcının geldiğini anlatması bakımından önemlidir. Ortadoğu’dan sonra İsrail sınırında görülen Mesih, müritleriyle beraber İsrail’e kafa tutuyor. Burada İsrail devleti tarafından yakalanıyor. Müslüman aleminin, beklediği Mehdinin özelliklerini barındıran Mesih, Ortadoğu’dan sonra A.B.D’ de  Ortodoks Hristiyanların  çok sayıda olduğu Florida’da ortaya çıkıp, kasırganın atlatılmasını sağlıyor.

Mesih gerçekten gelecek mi?

Kutsal kitaplara bakarsak, İncil’de İsa peygamberin kıyamete yakın dünyaya geleceği belirtiliyor. Kuran’da da bu ifade  mevcut. Ancak, kesin bir ifadeyle Mesih gelecek demek doğru bir ifade değildir. Tevrat’ta bazı ayetlerde, İsa peygamberin çarmaha gerilmesi, ve İsa peygamberin doğumu anlatılıyor. Dört kutsal kitapta, anlatıldığı üzere  Mesih olgusu gerçek bir hikaye olarak göze çarpıyor.

Diziye dönersek, Mesih ; İsa peygamberin yaptığı gibi suda yürüyerek Amerikan halkının güvenini kazanıyor.  Bu esnada Amerikan derin devleti bir operasyon düzenleyerek  Mesih’i İsrail’e teslim ediyorlar.

  1. Sezonda bizi neler bekliyor?

Mesih dizisinin, 2. sezonunda  tüm dünyanın sevgisini kazanan bir figür izleyeceğiz. Dünyanın çeşitli yerlerine giderek mucizelerle insanlara dokunan Mesih, halkta karşılık bulacak. Mesih’in kurtarıcı mı? Yoksa bir Şarlatan mı?  Olduğu ortaya çıkacak. Yeni sezonu sabırsızlıkla bekliyoruz.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı