Mehmet Coşkundeniz'den Ozan Güven ve Şiddet Uygulamaya Eğilimli Erkek İşaretleri
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Mehmet Coşkundeniz’den Ozan Güven ve Şiddet Uygulamaya Eğilimli Erkek İşaretleri

EĞLENCE

17 Temmuz 2020 Cuma 11:21:11

Mehmet Coşkundeniz’den Ozan Güven ve Şiddet Uygulamaya Eğilimli Erkek İşaretleri

Yazar Mehmet Coşkundeniz, şu sıralar sevgilisine uyguladığı şiddet olayı ile gündeme gelen Ozan Güven üzerinden şiddet uygulamaya meyilli erkeklerin analizini yaptı. Mehmet Çoşkundeniz şu 5 özelliklerde olan erkeklerden uzak durun dedi. İşte o özellikler..

Yazar Mehmet Coşkundeniz, şu sıralar sevgilisine uyguladığı şiddet olayı ile gündeme gelen Ozan Güven üzerinden şiddet uygulamaya meyilli erkeklerin analizini yaptı. Mehmet Çoşkundeniz şu 5 özelliklerde olan erkeklerden uzak durun dedi. İşte o özellikler..

Ozan Güven, kendisinden 17 yaş küçük olan Deniz Bulutsuz’a şiddet uyguladığı iddialarıyla gündeme bomba gibi düşmüştü. Deniz Bulutsuz’un mahkemeye verdiği fotoğraflarla belgelenen şiddet sonrası Ozan Güven büyük bir kamuoyu tepkisi ile karşılaştı.

Sosyal medyada bazı kullanıcılar ise Ozan Güven’in şiddete eğilimli olduğunu zaten yıllardır göz önünde bilinen bir gerçek olduğunu yazdı. Ozan Güven özellikle sarhoş şekilde işini yapan gazetecilere saldırması ve küfürler etmesi yıllardır yaptığı tavırlardı. Gazeteciler özellikle bazı ünlülerin, ünlü olmanın sadece avantajlarından yararlanmak istediklerini üzerine birde ego yaparak emekçilere saldırmasını defalarca anlatmaya çalışmıştı. İnsanlar üç kuruşa her mesleğin zorluklarını yaşarken milyonlar kazanan ünlülerin sadece mesleğinin şöhret kısmını övgülerle yaşama lüksünü istemeleri özellikle sosyal medyada yaptıkları duygu sömürüleri ile zirveye çıkmıştı.

Bergüzar Korel’de kilolu halinin fotoğrafını paylaşıp magazincileri eleştiren ironik bir yazı paylaşmıştı. Bazı gazeteciler ise bu durumu “Kilosuz halinde başrollerde oynayıp ününe ün katıp, magazinlerde fiziği ile övgü ile bahsedildiği zaman sorun yok ama işine hakaret olarak kilo alıp üzerine bunun haber değeri taşımasının ise böyle bir feminist furyadan yararlanma yazısı yazarak yine zekice bir manipüle yapmak” diyerek adlandırmıştı.

İddialara göre Deniz Bulutsuz’da Ozan Güven’in defalarca küfürlerine maruz kalmış ancak her seferinde beraberliğine devam etmişti.

Mehmet Çoşkundeniz’de yazdığı yazıda Ozan Güven’i ele aldı. Mehmet Çoşkundeniz bu zamana kadar gazetecilere saldıran neredeyse tüm ünülerin şiddet haberlerinin çıktığında dikkat çekti.

İşte Mehmet Çoşkundeniz’in yazısından önemli bir kısım;

“Bu ünlüler dünyasında, gazetecilere saldıran, dövmeye kalkan, küfür eden herkesin daha sonra eşlerine, sevgililerine ya da bir mekanda tanıdıkları kadınlara şiddet uyguladığı ortaya çıktı.

Elbette gazetecilere saldırmadan şiddet uygulayanlar da var ama, meslektaşlarımla sorunu olan herkeste rastladım buna. Ozan Güven öyleydi mesela. İşini yapmaya çalışan muhabirlerin üzerine yürür, küfür ederdi. Örnekler öyle çok ki hepsini bu köşeye almama imkan yok.

Ama Google’da aratırsanız hepsini görebilirsiniz. Bu kişiler öfkelerini kontrol edemiyorlar.

Kontrol edemedikleri öfkeleri o gün gazeteceleri hedef alıyor, başka gün başka birini. Sonunda da o öfke mutlaka birlikte oldukları kadına yöneliyor.

BUNLARDAN UZAK DURUN

1- SAHİPLENMEYE KALKANLAR

Hayatınızı kontrol etmeye çalışan, sizi yönetmeye kalkanlar…

2- ÖFKE KUSANLAR

Her şeye aşırı tepki veren, kavgayı bir iletişim yolu olarak görenler….

3- HEP SİZİ SUÇLAYANLAR

Haksız olduğunu kabul etmeyen, her olayda suçu size yüklemeye kalkanlar…

4- EMREDEREK KONUŞANLAR

“Rica” sözcüğünün anlamını bilmeyen, nezaketten nasibini almamış olanlar…

5- DUYGU SÖMÜRÜSÜ YAPANLAR

Sizin ona olan sevginizi kullananlar, duygunuzun bittiğini anlayınca da tehdide başlayanlar…

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı