MasterChef 2020'yi Kim Kazandı? MasterChef Büyük Ödül Açıklandı. Şampiyon Belli Oldu
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

MasterChef 2020’yi Kim Kazandı? MasterChef Büyük Ödül Açıklandı. Şampiyon Belli Oldu

EĞLENCE

4 Ocak 2021 Pazartesi 10:05:48

Son Güncelleme: 04/01/2021 10:07:52

MasterChef 2020’yi Kim Kazandı? MasterChef Büyük Ödül Açıklandı. Şampiyon Belli Oldu

MasterChef Türkiye 2020 şampiyonu dün akşam belli oldu. Yaklaşık altı ay süren MasterChef Türkiye finalinde Serhat Doğramacı ve Barbaros Yoloğlu arasında kıyasıya bir rekabet yaşandı. Final etabında 3 ayrı menü hazırlayan Serhat ve Barbaros şeflerin verdikleri puanların ardından MasterChef 2020 şampiyonu olmak için yarıştı. Şampiyon olan yarışmacı MasterChef ödülünü almaya hak kazandı.

MasterChef’te final heyecanı yaşandı. Bu yıl 3. sezonuyla izleyicilerin karşısına çıkan MasterChef Türkiye’de heyecan bu akşam ekranlara gelen final bölümüyle devam etti. Finale kalmayı başaran Serhat Doğramacı ve Barbaros Yoloğlu, MasterChef büyük finalde şampiyon olmak için birbiriyle yarıştı.

Ailelerin eşlik ettiği MasterChef Türkiye’de yarışmacılar son yemeği canlı yayında yaptı. Yarışmacılar yemeğe başlamadan önce açıklama yapan Somer Şef, “Sonuçtan bağımsız olarak, “Saygınızla, emeğinizle sizin ikiniz de bizim için şampiyonsunuz” cümlelerini kullandı.

Serhat ve Barbaros arasında gerçekleşen MasterChef final yarışmasında şeflerin tadımlarının ardından puanlama yapıldı ve puanlama sonucu Serhat 144 puanla şampiyon oldu. Barbaros’un toplam puanı ise 142.

 

2020 MASTERCHEF TÜRKİYE ŞAMPİYONLUK ÖDÜLÜ

MasterChef Türkiye şampiyonluk ödülü açıklandı. Geçen yıl 100 bin TL olan ödül, bu yıl 300 bin TL ödüllü Jeep Renegade oldu.

 

SERHAT’TAN İLK AÇIKLAMA

Serhat kazandığı açıklandıktan sonra yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Annem dedi ki ortadan ikiye bölemiyorlar mı kupayı? Bir kupa ama iki şampiyon var. O yüzden bu kupayı Barbaros Yoloğlu’yla kaldıracağım.”

 

SERHAT DOĞRAMACI KİMDİR?

23 yaşındaki Serhat Doğramacı, 10 yıla yakın bir süredir aşçılığa dair eğitim ve iş tecrübesi olduğunu söyledi.

Ulusal ve uluslararası gastronomi yarışmalarında 15 adet madalya/kupa sahibi olan Serhat Doğramacı, Amerika ve Almanya’da toplamda 3 yıl çalıştı.

İleri düzeyde İngilizce, başlangıç düzeyi Almanca ve Rusça bilgisine sahip olan Doğramacı, MasterChef 2020’nin ana kadrosuna dâhil olan iddialı isimler arasında yer aldı.

 

BARBAROS YOLOĞLU KİMDİR?

Samsun’un Alaçam ilçesinde doğan Barbaros Yoloğlu, liseye başlayana dek güreş ve farklı spor dalları ile yakından ilgilendi.

Güreşi bıraktıktan sonra Turizm Lisesi’ne gitmeye karar veren Yoloğlu, bir süre turizm bölgelerinde stajyer öğrenci olarak çalışmış; ardından üniversite eğitimini almak için gittiği Erzurum’da, uzun bir süre çalışma hayatına devam etmiştir.

2 sene önce tekrar mutfakta çalışmaya başlayan Barbaros Yoloğlu, kariyer planlarını gerçekleştirmek ve hedeflediklerini elde etmek için MasterChef’e başvurmuş, ana kadroya dâhil olmaya hak kazanarak, bu sezonun 16 yarışmacısından olmuştur.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı