Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Kemal Sunal Hatıra Paraları Meğer İzinsiz Basılmış! Ali Sunal Dava Açtı!

EĞLENCE

11 Haziran 2020 Perşembe 12:07:19

Kemal Sunal Hatıra Paraları Meğer İzinsiz Basılmış! Ali Sunal Dava Açtı!

Yeşilçam’ın unutulmaz aktörlerinden Kemal Sunal adına basılan 0 Euro hatıra paraları Kemal Sunal’ın ailesinden izin alınmadan satışa sunulmuş. Projesinin mimarları Özgür Honça ve İbrahim Gölgeli Kemal Sunal’ın ailesinden izin alındığını hatta Ali Sunal’a hediye gönderdiklerini söylemişti. Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal,  Özgür Honça ve İbrahim Gölgeli’den şikayetçi oldu.

Yeşilçam’ın unutulmaz aktörlerinden Kemal Sunal adına basılan 0 Euro hatıra paraları Kemal Sunal’ın ailesinden izin alınmadan satışa sunulmuş. Projesinin mimarları Özgür Honça ve İbrahim Gölgeli, Kemal Sunal’ın ailesinden izin alındığını hatta Ali Sunal’a hediye gönderdiklerini söylemişti. Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, oğlu Ali Sunal ve kızı Ezo Sunal,  Özgür Honça ve İbrahim Gölgeli’den şikayetçi oldu.

Kemal Sunal adına basılan ve satışa çıkarılan 0 Euro hatıra paraları meğer aileden habersizmiş. Özgür Honça ve İbrahim Gölgeli ise Sunal ailesinin rızasını aldıklarını söylemişti.

Kemal Sunal’ın 20. ölüm yıl dönümüne özel olarak gerçek Euro kağıdına Kemal Sunal’ın resimleri basılarak satışa çıkarılmıştı. Projenin mimarları Özgür Honça ve İbrahim Gölgeli, Kemal Sunal’ın ailesinden izin aldıklarını açıklamıştı. Ancak Kemal Sunal’ın ailesi izin alınmadıkları gerekçesiyle şüpheli Özgür Honça ve İbrahim Gölgeli’ye dava açtılar.

Kemal Sunal’ın ailesi, usta oyuncu Kemal Sunal’ın yaşadığı müddetçe ticari tüm faaliyetlerinden kaçındığını belirtti ve bugüne kadar kadar görüntülerinin reklam filmlerinde dahi yer almasına izin vermediklerini belirtti. Kemal Sunal’ın ailesi, Kemal Sunal’ın hayatı boyunca sadece Türk toplumuna hizmet etmeyi amaçladığını açıkladı.

Kemal Sunal ailesinin avukatı Uğur Güven şüphelilerin Sunal ailesinde rızasız şekilde Eurolar üzerine basılan fotoğraflarla hatıra parası adı altında satış yaptıklarını açıkladı.

Avukat Güven ayrıca hatıra paralarının satışının sosyal medyada, yazılı ve görsel basında ve online alışveriş sitelerinden yaptıklarını söyledi ve şüphelilerin tanıtımlarında ise anı paralarının, “Fransa’daki resmi Euro banknotlarının basıldığı OberthurFiduciaire matbalarında sinemanın önemli isimlerinden Kemal Sunal adına basılan hatıra paralar” şeklinde tanıtıldığını söyledi.

Avukat Güven şüphelilerin Sunal Ailesinden paraların satışı ile ilgili gerçeğe aykırı şekilde izin aldıklarını, basına da gerçeğe aykırı şekilde açıklama yaptıklarını söyledi.

 

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı