Jason Statham ve Guy Ritchie Yeni Proje İçin Türkiye’ye Geliyor
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Jason Statham ve Guy Ritchie Yeni Proje İçin Türkiye’ye Geliyor

EĞLENCE

11 Ocak 2021 Pazartesi 13:00:59

Son Güncelleme: 11/01/2021 13:01:45

Jason Statham ve Guy Ritchie Yeni Proje İçin Türkiye’ye Geliyor

Dünyaca ünlü Hollywood’un aksiyon yıldızlarından Jason Statham ile İngiliz yönetmen Guy Ritchie, ‘Cash Truck’ın ardından ‘Five Eyes’ filminde bir araya geliyor. Ocak ayı sonunda özel tasarlanan otobüsle Türkiye’ye gelmeye hazırlanan ekip filmin tamamını Antalya’da çekecek…

Hızlı ve Öfkeli filminde büyük beğeni toplayan ünlü oyuncu Jason Statham ve büyük başarılara imza atmış olan yönetmen Guy Ritchie, casus gerilim filmi ‘Five Eyes’ filmi için bir kez daha bir araya geliyor. Film Türkiye’de çekilecek.

Edinilen bilgilere göre çekimler için Antalya Expo fuar alanında büyük bir platform kuruldu. Filme özel tasarlanan otobüslerle ocak ayı sonunda Türkiye’ye gelmeyi planlayan ekip, Köprülü Kanyon, Kemer ve tarihi Kaleiçi’nde de çekim yapacak.

Aubrey Plaza’nın da rol alacağı ‘Five Eyes’ın konusu şöyle:

“MI6 ajanı (Jason Statham), yeni geliştirilen ölümcül bir silah teknolojisinin satışını izlemek ve durdurmak için küresel istihbarat ittifakı Five Eyes tarafından işe alınır. Ajan, milyarder silah tüccarının izini sürmek ve ona sızmak için tüm ustalığını kullanmak zorunda kalacaktır.

 

JASON STATHAM KİMDİR?

Jason Statham (26.07.1967) Londra, İngiltere doğumlu ünlü aksiyon ve dövüş sanatları oyuncusudur.

Jason Statham, Sydenham, Lewisham, Londra, İngiltere’de doğdu. Ailenin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelen Statham, çocukluktan beri aile sanatı sokak tiyatrosunu öğrendi. Müzikle çok ilgilenen aile arasında Statham da elbette müzik ve sanata ilgi duydu fakat spor dallarıyla ilgilenmeye başladı ve özellikle dalış alanı dikkat çekti. Başarılı bir dalış kariyeri başladı. 1992 yılında İngiliz Milli Dalış Takımıyla de dalgıçlık konusunda dünya 12’ncisi oldu. Statham bununla iyi bir başarı sağladı ve uzun yıllardır, Britanya ulusal dalgıçlığının üyesidir.

Statham’ın modellik yapmasıyla kendisine medyada bir yer edindi. French Connection’da Britanyalı yönetmen Guy Ritchie ile tanıştı. Ritchie bir film projesinde çalışmaktadır ve acilen bir oyuncuya ihtiyacı vardır. Ritchie Statham’ın geçmişini öğrenince artık yeni oyuncusunu bulmuş olur. Jason Statham Bacon rolünü (çeviride domuz pastırması) 1998 hit filmi olan Lock, Stock and Two Smoking Barrelsla alır. Film halk ve eleştirmenler tarafından iyi tepkiler almaya başlar. Ve böylece Stathamın ikinci filmi olan Snatch çekilir. Filmde Brad Pitt, Benicio Del Toro ve Dennis Ferina gibi popüler oyuncular filmde rol alır. Film gişede 80 milyon dolar gibi bir para elde etmeyi başarır. Hemen ardından Statham Hollywood filmlerinde yardımcı rollerde çekilir. 2001 yapımı John Carpenter’in Ghosts of Mars ve başrolünü Jet Linin oynadığı, The One filmi. Ardından Turn it Up filminde Bay B olarak görünür fakat bu film pek ünlenmez ancak daha sonra bu sefer Guy Ritchienin yapımcı olduğu Mean Machinede rol alır ve ilk defa bir filmde dövüşür.

2002 yapımlı The Transporter ve ardından 2005 yılında devam filmi gelen The Transporter 2 filmleriyle ünlü Çin aksiyon koreografı Corey Yuen ile çalışır ve bu filmdeki gerek aksiyon, gerek se dövüş sahneleriyle kendisine aksiyon filmleri dünyasında iyi bir yer edinir. 2003 yılında rol aldığı The Italian Job (2003) filminde Handsome Rob (Yakışıklı Rob) karakterini canlandırarak bir kez daha aksiyonda başarılı olduğunu ıspatlar, Cellular (2004) filmiyle yardımcı rollerde yer alır. Ardından Statha, Revolver filminde rol alır ancak film eleştirmenler tarafından yerden yere vurulur ayrıca bu filmde Guy Ritchienin filmidir. 2006 yılında Crank filminde oynar, 2004-2005 arası çekilen Chaos filminde Wesley Snipes,Henry Czerny ve Ryan Phillippeninde olduğu kadrolu bir filmde rol alır.

2006 yılında tamamen komedi filmi olan The Pink Panther filminin yeni versiyonunda rol alır. Filmde küçük fakat çok önemli bir rol olan Yves Gluant olarak çekilir ki, filmin kadrosuda oldukça büyükdür. Ardından gelen Jet Li ile olan War filmiyle beyaz perdelerde boy göstermeye devam eder. Statham’ın geleceğe doğru üç film projesi var ve bunların birinde İtalyan İşi filmindeki Handsome Rob rolünde oynayacaktır. Bu arada In the name of the King filmi ise 2006 yılında galası yapılsa da teknik sebeplerden dolayı sinemalarda yerini alamamıştır.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı