Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

IMDB’YE göre yüksek puanlı 5 Türk dizisi

EĞLENCE

24 Şubat 2020 Pazartesi 14:02:57

IMDB’YE göre yüksek puanlı 5 Türk dizisi

IMDb, internet üzerindeki film ve dizilere puan vererek oylayan sitedir. Temelleri, 1990 yılına dayanan site, Amazon’un tarafından alınarak bu adı almıştır. Bu BİLGİDEN SONRA IMDb’ye göre, yüksek puanlı Türk dizilerini incelemeye başlayalım. 5. Sırada Kardeş Payı var.

IMDb, internet üzerindeki film ve dizilere puan vererek oylayan sitedir. Temelleri, 1990 yılına dayanan site, Amazon’un tarafından alınarak bu adı almıştır. Bu BİLGİDEN SONRA IMDb’ye göre, yüksek puanlı Türk dizilerini incelemeye başlayalım. 5. Sırada Kardeş Payı var.

Kardeş Payı’nın IMDb puanı 8.8

Kardeş Payı dizisi, Başrollerini, Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in paylaştığı bir yapımdır, Dizi, komedi türündedir. Feyza, Ali ve Feyyaz isimli üç kardeşin başından geçen komik olayları anlatmaktadır. Senaristliğini, Selçuk Aydemir, Emrah Kaman tarafından yazılan dizinin yönetmen koltuğunda, Selçuk Aydemir oturuyor. Bu dizi, Türk aile yaşamını anlatan , bir dizi olarak karşımıza çıkıyor.

Behzat Ç Bir Ankara Polisiyesi IMDb puanı 8.8

Behzat Ç dizisine baktığımızda polisiye gerilim dizisi olduğunu görüyoruz.  Dizinin başrolünde, Erdal Beşikçioğlu, Fatih Artman, İnanç Konukçu ve Berkay Şal paylaşıyor. Bu dizi Türk dizi tarihine damgasını vurmuş bir dizidir. Bu dizinin kült olmasının nedenlerinden biri, repliklerinin doğal olmasıdır. Bir başka nedeni ise senaryosunun özgün olmasıdır. Dizinin senaristliğini Emrah Serbes yapıyor. Bu dizi, Ankara emniyetinde cinayet büro amirliğinde geçmektedir. 3.sırada 7 Numara adlı dizi var.

7 NUMARA IMDb puanı 8.9

7 Numara dizisine baktığımızda yayınlandığı dönemde izlenme rekorlarının kırıldığını görüyoruz. 2000 ve 2003 yılları arasında yayınlanan dizi çok izlenmişti. Dizinin oyuncu kadrosunda , bugün çok popüler olan oyuncuların yer aldığını görmekteyiz. Dizi, İstanbul’a okumaya gelen 7 öğrencinin yaşamlarını konu alıyor. Oyuncu kadrosunda, Özlem Türkad, Şebnem Sönmez, Olgun Şimşek, Volkan Girgin gibi oyuncular yer almakta. 2. Sırada Masum adlı dizi yer alıyor.

Masum IMDb puanı 9.2

Masum dizisi dijital bir platformda yayınlanan bir dizi, Dizide, emekli bir komiserin oğlu etrafında gelişen esrarengiz olaylar anlatılıyor. Başrollerini, Haluk Bilginer, Ali Atay, Nur Sürer, Tülin Özcan gibi deneyimli oyuncuların üstlendiği yapım 2017 senesinin çok konuşulanları arasında ,ilk sırada yer aldı. Psikolojik ve dram türü olan dizi, Blu Tv’de yayınlanıyor. Yönetmenliğini Seren  Yüce yapıyor. 1. Sırada Leyla Mecnun adlı dizi  yer alıyor.

Leyla MECNUN IMDb puanı 9.2

Türk dizi tarihinin en komik dizisi olarak gösterilen Leyla Mecnun   dizisi,  2 yıl sürmesine rağmen izleyicinin gönlünde taht kurmayı başardı. Absürt komedi tarzında olan dizinin başrolünde, Ali Atay, Ezgi Asaroğlu, Serkan Keskin, Ahmet Mümtaz Taylan, Cengiz Bozkurt ve Osman Sonant yer alıyor. Dizi, Mecnun isimli bir gencin yaşamındaki komik olayları anlatıyor. Bir mahalle etrafında gelişen olaylar içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Dizinin senaristliğini Burak Aksak yönetmenliğini ise Onur Ünlü yapıyor. Bu dizilerin Türk televizyon tarihinde önemli bir yer tuttuğunu söyleyebiliriz. Böyle diziler, yapılırken iki noktaya dikkat ediliyor. Birinci nokta, dizilerin halkın yaşamını ele alması, ikincş nokta ise, yaşam tarzlarına saygının ortaya çıkması olarak karşımıza çıkıyor.

 

Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Daha fazla EĞLENCE

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı