Futbolcu Tolgahan Nurhak Berdan Mardini'yi Dolandırdı! Futbol Kulübünden Açıklama Geldi
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

Futbolcu Tolgahan Nurhak Berdan Mardini’yi Dolandırdı! Futbol Kulübünden Açıklama Geldi

EĞLENCE

7 Ocak 2021 Perşembe 09:06:41

Futbolcu Tolgahan Nurhak Berdan Mardini’yi Dolandırdı! Futbol Kulübünden Açıklama Geldi

Türkücü Berdan Mardini’yi, yardıma muhtaç bir aile için destek isteyerek dolandırmaya çalışan kişinin, Karaköprü Belediyespor’da forma giyen Tolgahan Nurhak olduğu ortaya çıktı. Futbolcunun 10 yıla kadar hapsi isteniyor.

İhtiyaç sahibi bir aile için yardım kampanyası düzenlediklerini söyleyen bir kişi 11 Şubat’ta Berdan Mardini’yi telefonla arayarak yardıma katkı sağlamasını istedi. Birçok ünlünün de yardımda bulunduğunu ifade eden şahıs, para talep etti. Yardımı kabul eden Mardini, şahıstan banka bilgilerini istedi. Ancak bir süre devam eden mesajlaşma sırasında durumdan şüphelenen Mardini, dolandırılmak üzere olduğunu anlayarak savcılığa başvurdu.

10 YILA KADAR HAPSİ İSTENİYOR

Savcılık Mardini’yi arayan kişinin Şanlıurfa’daki Karaköprü Belediyespor’da forma giyen T.N. olduğunu tespit etti. Mesajlarda yer alan IBAN numarasının da ona ait olduğu ortaya çıktı. Futbolcu, telefon hattını değiştirdiğini söyleyip suçlamayı reddetti. Ancak savcılık, banka veya kredi kurumlarının araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık suçlamasıyla iddianame hazırladı. Futbolcunun 10 yıla kadar hapsi talep edildi.

KULÜPTEN AÇIKLAMA GELDİ

Karbel Karaköprü Belediyespor, türkücü Berdan Mardini’yi telefonla arayan ve ihtiyaç sahibi bir aile için yardım kampanyası düzenlediklerini söyleyerek dolandırdığı iddia edilen futbolcu Tolgahan Nurhak’ın kadrolarında yer almadığını bildirdi.

İsmi geçen kişinin 2019 yılında 6 ay süreyle lisanslı olarak takımda yer aldığı ancak hiçbir maçta forma giymediği öğrenildi. Kulüpten konuya ilişkin yapılan açıklamada, kadrolarında dolandırıcılık olayına ismi karışan Tolgahan Nurhak’ın bulunmadığı belirtilerek şu açıklamalar yapıldı:

“Bugün çeşitli medya kuruluşlarında yer alan bir habere göre kulübümüzde oynayan bir futbolcunun bir dolandırıcılık olayına karıştığı iddia edilmiştir. İsmi geçen şahsın, 2020-2021 sezonunda kulübümüzle hiçbir bağı olmayıp mevcut kadromuzda da yer almamaktadır. Konu ile ilgili kamuoyunu bilgilendirme adına bu açıklamanın yapılması gereği görülmüştür”.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı