EDHO'ya Akasya Durağı'ndan Sürpriz Transfer
Bizimle iletişime geç
Haberlerim

Haberlerim

EDHO’ya Akasya Durağı’ndan Sürpriz Transfer

EĞLENCE

17 Kasım 2020 Salı 10:46:59

EDHO’ya Akasya Durağı’ndan Sürpriz Transfer

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine Akasya Durağı’ndan sürpriz isim dahil oldu. Akasya Durağı’nda Seyit karakteri ile izleyenlerin beğenisini kazanan Onur Şan, EDHO’da bakın nasıl bir rol ile ekranlara gelecek.

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisine Akasya Durağı’ndan sürpriz isim dahil oldu. Akasya Durağı’nda Seyit karakteri ile izleyenlerin beğenisini kazanan Onur Şan, EDHO’da bakın nasıl bir rol ile ekranlara gelecek.

ATV’nin Salı akşamları reyting rekorları kıran programı EDHO’ya bir bir yeni oyuncular dahil oluyor. EDHO adından söz ettirmek ve Salı akşamı zirveyi TRT’de Masumlar Apartmanı Kanal D’de Hekimoğlu dizisine kaptırmamak için kadroya sürpriz yeni oyuncular dahil etmeye devam ediyor.

EDHO’ya yeni katılan isim bu sefer Akasya Durağı’nın türkücü Seyit’i oldu. Akasya Durağı dizisinde hayat verdiği Seyit karakteri ile kısa sürede oldukça sevilen başarılı isim Onur Şan uzun zaman sonra ekranlara EDHO ile geri döndü.

Peki Onur Şan EDHO’ya nasıl bir karakter ile giriyor?

Bu akşam ekranlar gelecek bölüm ile birlikte kadroya dahil olacak olan Onur Şan, EDHO’da kader mahkumu birini canlandıracak. Onur Şan başarılı müzisyen kimliği ile bir de türkü okuyacak.

Akıllarda hala komedi rolü ile duran Onur Şan’ın EDHO performansı şimdiden merak ediliyor.

ONUR ŞAN KİMDİR?

Onur Şan, 24 Temmuz 1981 tarihinde Sivas’da doğdu. Annesi Şerife Şan, babası Ahmet Turan Şan’dır. 8 yaşında bağlama çalmayı öğrendi. İlkokul, ortaokulu ve liseyi İstanbul ATA Koleji’nde tamamladı. Milliyet Gazetesinin düzenlediği, “Liseler Arası THM Ses yarışmasında” birinci oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Devlet Konservatuarı Türk Halk Müziği Şan Bölümünde okudu.

TRT’nin düzenlediği yarışmada İstanbul bölge “birincisi”, ardından Türkiye “ikincisi” seçildi. TRT’nin düzenlemiş olduğu sınavı kazanarak, “Türk Halk Müziği Sanatçısı” olmaya hak kazandı. 2000-2002 yılları arasın da, “TRT İstanbul Radyosunda”, akitli THM ses sanatçısı olarak görev aldı.

1998 yılında “İtalya” ve “Fransa” da düzenlenen folklor festivaline katılarak, Türk Halk Müziği kültürünü ve sanatını yurt dışında da başarı ile icra etti.

İlk solo albümü “Aşkın Mavisi” olan Onur Şan “Dağlarında Kar Olurum Yar” albümünde türküleri ile de gençlerinde sevebileceği tarzda Klasik Türk Halk müziği sazlarının yanı sıra bas gitar akustik gitar ve yaylı grubu gibi enstrümanlar kullandı.

2008 yılından 2012 yılına kadar Zeki Alasya, Cezmi Baskın, Levent Ülgen, Nilgün Belgün, Timur Acar, Erol Günaydın, Ayça İnci, Suat Sungur, Berk Oktay, Melek Baykal ile birlikte “Akasya Durağı” adlı dizi de Seyit karakterini canlandırdı.

2012 yılında “Mevsim Çiçek Açtı” adlı filmde yer aldı.

1 Şubat 2008 tarihinde Seda Sayan ile evlendi. Şubat 2010 tarihinde boşandı.

2015 yılında ise Büşra Aköz ile evlendi.

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı